Quantcast

Na dworcu PKS stan교… bibliobox!

Data: 2019-01-18 12:29:46 Autor: Patryk Obarski
udostpnij Tweet
News - Na dworcu PKS stan교… bibliobox!

Na dworcu PKS w Suwałkach pojawiło się nietypowe urządzenie. Ku zaskoczeniu pasażerów, nie sprzedaje batoników ani biletów autobusowych, a… przyjmuje książki!

Bibliobox, bo o nim mówimy, to jedno z nowych rozwiązań wprowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Ta składająca się z kilku filii książnica, wyszła naprzeciw oczekiwaniom czytelników.

Jak działa bibliobox? Zasady działania książkomatu są dość proste. Podobnie jak w skrzynce na listy, wystarczy wrzucić do metalowej skrzynki wypożyczoną wcześniej książkę, a następnego dnia pracownicy biblioteki odbiorą ją z biblioboxu i odznaczą w systemie jako oddaną.

Dzięki temu czytelnicy, którzy nie mają czasu na oddanie książki w godzinach pracy biblioteki, mają szansę oddać wypożyczone tytuły w dowolnym, wygodnym dla nich terminie i o dowolnej porze. Dodatkowo, książkomat umieszczono na dworcu PKS, co stanowi wielką wygodę dla uczniów dojeżdżających do centrum. MBP nie wyklucza jednak możliwości przeniesienia urządzenia w okolice budynku biblioteki.

Jak wyjaśnia w materiale lokalnej stacji Radio 5 Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Suwałkach, dzięki specjalnej konstrukcji biblioboxu – umieszczonych wewnątrz sprężynach – książka nie spada na samo dno, przy okazji się niszcząc. Oddając w ten sposób książki, nie musimy martwić się o ich grzbiety czy ewentualne zagięcia powstałe podczas umieszczania książki w książkomacie.

A co Wy myślicie o takich urządzeniach? Sprawdzi się, czy to raczej chwilowa moda?

Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

REKLAMA

Zobacz tak풽

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za농 konto, je풽li jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesi켧a
Tamten utracony 턻iat
Alina Staneczek
Tamten utracony 턻iat
Jeden dzie
Katarzyna Rygiel
Jeden dzie
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szyde쿸o
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szyde쿸o
Z쿽ciejowo
Katarzyna Ryrych;
Z쿽ciejowo
Lww
Mirek Osip-Pokrywka
Lww
Przebudzeni
El풺ieta 쫚ie퓃owska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Poka wszystkie recenzje