"Bolivar" - co wydarzy się w 2 oraz 3 odcinku serialu kostiumowo-biograficznego TVP 1?

Data: 2022-06-21 10:34:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja nowego serialu kostiumowego, opartego na życiu wenezuelskiego wyzwoliciela Simóna Bolívara. W kolejnych odcinkach poznajemy Simona jako małego chłopca, którego dotykają życiowe tragedie. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach nowej serialowej opowieści. 

Obrazek w treści 

Bolivar to kolumbijski serial kostiumowo-biograficzno-historyczny, bazujący na postaci tytułowego Bolivara, postaci autentycznie żyjącej. W pierwszych odcinkach poznajemy dzieciństwo Simona, naznaczone wieloma tragediami. Co jeszcze wydarzy się w dwóch pierwszych odcinkach kolumbijskiego serialu?  

Bolivar – opis 2 odcinka serialu

W drugim odcinku serialu Bolivar wracamy w przeszłość Bolivara, śledzimy jego dzieciństwo. Po śmierci ojca zostaje przygarnięty przez wuja Carlosa Palaciosa. Mężczyzna stara się zagarnąć majątek do niego należący. Niedługo później Simona dotyka kolejna tragedia. Tym razem umiera jego dziadek. Od tej pory nie ma już nikogo, kto byłby dla niego przychylny. 

Czytaj także: "Bolivar" - nowy serial kostiumowo-biograficzny od dziś dostępny na TVP 1

Jedyną radością dla chłopca jest nauka. Simon rozwija się, otrzymuje domowe nauki, nauczany przez guwernera, od którego przyjmuje także lekcje szermierstwa. Te bardzo mu się podobają. 

Bolivar – gdzie i kiedy można obejrzeć 2 odcinek serialu?

2 odcinek Bolivar zostanie wyemitowany we wtorek, 21 czerwca  2022 roku, o godzinie 21:05.

Czytaj także:  "Bolivar" - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu kostiumowo-biograficznego TVP 1?

Serial nie jest dostępny, przynajmniej jak na razie na platformach streamingowych. 

Bolivar – opis 3 odcinka serialu

W trzecim odcinku serialu Bolivar dowiadujemy się o kolejny planach wuja Simona, Carlosa. Mężczyzna knuje, a jego plany zdradza Marii Antoninie kobieta imieniem Matea. Sklep tekstylny należący do Julia zostaje zrabowany przez żołnierzy. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – w pałacu pojawia się nowa piękna niewolnica. Co wydarzy się w 42 i 43 odcinku serialu

Tymczasem Simon zmienia miejsce zamieszkania. Już nie mieszka u wuja, który nie jest mu przychylny, a u profesora Rodrigueza. Tam poznaje tajemnice Dionisio, zaś my matki Marii Luisy, która zamierza pomóc konspiratorom. Wie jak zdobyć dla nich broń. 

Bolivar – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

3 odcinek Bolivar zostanie wyemitowany w środę, 22 czerwca  2022 roku, o godzinie 21:05.

Czytaj także: Bolivar, informacje o serialu - opis

Serial nie jest dostępna na platformach streamingowych. 

Bolivar – książki

Kolumbijska produkcja Bolivar inspirowana jest prawdziwą historią i życiem Simona Bolivara. Choć nie jest to serial bazujący na książce, to jednak istnieją dzieła literacki skupione wokół tej postaci. Jedną z takich książek jest Od Cortesa do Bolivara. Zarys dziejów wojskowych w hiszpańskiej Ameryce kolonialnej, której autorem jest Rafał Reichert.

Książkę "Od Cortesa do Bolivara. Zarys dziejów wojskowych w hiszpańskiej Ameryce kolonialnej" (Wydawnictwo Naukowe PWN) można kupić taniej poniżej: 

Tagi: Bolivar, telewizja, kostiumowe, historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Od Cortesa do Bolivara. Zarys dziejów wojskowych w hiszpańskiej Ameryce kolonialnej
Rafał Reichert0
Okładka książki - Od Cortesa do Bolivara. Zarys dziejów wojskowych w hiszpańskiej Ameryce kolonialnej

Książka przedstawia skomplikowane dzieje walk w Ameryce podczas hiszpańskiej konkwisty i kolonizacji. Autor opisuje przebieg walk Europejczyków z rdzennymi...

dodaj do biblioteczki
Film
Reklamy