"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" – najważniejsze informacje o filmie

Data: 2020-05-02 19:00:11 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dziś w telewizji wyemitowany został film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Ta kultowa produkcja od lat cieszy się popularnością wśród widzów. Czy istnieje książka lub 2 część filmu?

Ciekawy przypadekFot. materiały promocyjne x-news.pl

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona to zachwycająca produkcja z udziałem Brada Pitta, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony widzów na całym świecie. Co wiadomo o filmie?

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – opis

O czym jest film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona? Obraz przedstawia losy tytułowego Benjamina, chłopca, który przychodzi na świat po zakończeniu I wojny światowej. Niespodziewanie dla medyków i rodziców, malec nie przypomina innych noworodków – za to podobny jest do 70-letniego staruszka!

Czytaj także: Dolina Bogów - poetyckie fantasy zmuszające do własnej fabularnej interpretacji 

Mama Benjamina z powodu komplikacji umiera w czasie porodu, a zrozpaczony ojciec Benjamina porzuca go. Chłopca przygarniają małżeństwo staruszków, którzy opiekują się nim aż do osiągnięcia dorosłości. Tymczasem z każdym kolejnym rokiem, przypominający emeryta chłopak staje się fizycznie… coraz młodszy!

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – gdzie obejrzeć? 

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona stosunkowo często emitowany jest w telewizji. Gdzie można zobaczyć film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona? Film niebawem zobaczyć będzie można w piątek, 19 maja 2023 r. o godz. 20:00. Wówczas produkcja Davida Finchera wyemitowana zostanie na antenie TVN 7. 

Czytaj także: Shrek Trzeci - Do trzech razy sztuka?

Film obejrzeć można również w Internecie - na platformach VOD.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – recenzja

Jesteście ciekawi, czy warto oglądać ten film? Sprawdźcie naszą opinię na temat produkcji z udziałem Brada Pitta oraz Cate Blanchett.

Fincher – reżyser specjalizujący się przecież przede wszystkim w kinie sensacyjnym, thrillerach czy filmach grozy – poradził sobie z realizacją dramatu wyjątkowo dobrze. Napięcie nie ustaje tu nawet na moment – zwłaszcza ostatnią godzinę, którą wypełnia gorączkowy wyścig z czasem, ogląda się z ogromnym zainteresowaniem

– przeczytaj więcej w naszej recenzji dostępnej tutaj.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – czy jest kontynuacja?

Niestety, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona to film, którego zakończenie jest zamknięte. W związku z tym film nie doczekał się kontynuacji, istnieją też małe szanse na to, by w przyszłości filmowcy podjęli się próby kontynuowania zamkniętej historii.

Czytaj także: Brudna sprawiedliwość - kolejna filmowa nowość na kanale TV Puls 

Nie można jednak wykluczyć, że po latach studia filmowe nie powrócą do pomysłu nakręcenia tej produkcji od nowa – jak było w przypadku wielu innych filmów w ostatnim czasie.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – książka

Warto wiedzieć, że scenariusz filmu w reżyserii Davida Finchera oparty został na… książce! A konkretnie na utworze amerykańskiego pisarza i scenarzysty, Francisa Scotta Fitzgeralda.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona było jednak nie pełną powieścią, a zaledwie stworzonym przez Fitzgeralda opowiadaniem. Obecnie w Polsce opowiadanie to, wraz z kilkoma innymi, dostępne jest na rynku w formie zbioru opowiadań: Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania wydane przed laty nakładem Wydawnictwa Amber.

Książkę w  dobrej cenie można kupić w poniższych księgarniach:

Tagi: ekranizacje, filmy fantasy, adaptacja książki,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania
F. Scott Fitzgerald1
Okładka książki - Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania

W klinice w Baltimore rodzi się - ku oburzeniu personelu i przerażeniu rodziców - siedemdziesięcioletni starzec. Jego życie będzie biegło wstecz. Beniamin...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje