Ekranizacja powieści Joanny Bator już w marcu!

Autor: mojebestsellery
News - Ekranizacja powieści Joanny Bator już w marcu!

Już 22 marca na ekranach kin zobaczymy film Ciemno, prawie noc – ekranizację bestsellerowej powieści o tym samym tytule stworzoną przez Joannę Bator.

Ciemno, prawie noc to historia przedstawiająca losy Alicji Tabor – dziennikarki, która przyjeżdża do rodzinnego Wałbrzycha. Jej przyjazd składa się akurat na czas, w którym w mieście dochodzi do tajemniczych zaginięć dzieci. Nieustępliwa dziennikarka rozpoczyna własne śledztwo, chce poznać rodziny zaginionych, a przede wszystkim – rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć.

Niebawem reporterka odkrywa ślady, które łączą zaginięcia z dramatycznymi wydarzeniami sprzed dekady. Chcąc odkryć prawdę, będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi lękami – także tymi, dotyczącymi jej własnego dzieciństwa i tajemnic jej rodziny.

Alicja szybko przekona się, że w tej sprawie nic nie jest czarne albo białe. A na jej drodze staną zarówno sojusznicy, jak i czyste wcielenie zła. Pytanie tylko, czy będzie umiała odróżnić jedno od drugiego?

Ekranizacja nagrodzonej Nagrodą NIKE powieści Joanny Bator premierę mieć będzie 22 marca. W roli głównej wystąpi Magdalena Cielecka, znana ostatnio z roli tytułowej Chyłki w serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Oprócz Cieleckiej w produkcji wystąpią także: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.

Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, który zajmował się także filmową adaptacją Ziarna prawdy. Za zdjęcia odpowiada Marcin Koszałka, a za stronę muzyczną – Marcin Stańczak.

Biorąc pod uwagę naprawdę dobrą fabułę powieści i niezłą obsadę aktorską, mamy naprawdę duże nadzieje wobec tego filmu. A Wy? Pójdziecie do kina?

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ciemno, prawie noc
Joanna Bator
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dwie twarze Ioany
Katarzyna Archimowicz;
Dwie twarze Ioany
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Wysokie chmury
Alan Sasinowski
Wysokie chmury
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Pokaż wszystkie recenzje