Ekranizacja powieści Joanny Bator już w marcu!

Autor: mojebestsellery
News - Ekranizacja powieści Joanny Bator już w marcu!

Już 22 marca na ekranach kin zobaczymy film Ciemno, prawie noc – ekranizację bestsellerowej powieści o tym samym tytule stworzoną przez Joannę Bator.

Ciemno, prawie noc to historia przedstawiająca losy Alicji Tabor – dziennikarki, która przyjeżdża do rodzinnego Wałbrzycha. Jej przyjazd składa się akurat na czas, w którym w mieście dochodzi do tajemniczych zaginięć dzieci. Nieustępliwa dziennikarka rozpoczyna własne śledztwo, chce poznać rodziny zaginionych, a przede wszystkim – rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć.

Niebawem reporterka odkrywa ślady, które łączą zaginięcia z dramatycznymi wydarzeniami sprzed dekady. Chcąc odkryć prawdę, będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi lękami – także tymi, dotyczącymi jej własnego dzieciństwa i tajemnic jej rodziny.

Alicja szybko przekona się, że w tej sprawie nic nie jest czarne albo białe. A na jej drodze staną zarówno sojusznicy, jak i czyste wcielenie zła. Pytanie tylko, czy będzie umiała odróżnić jedno od drugiego?

Ekranizacja nagrodzonej Nagrodą NIKE powieści Joanny Bator premierę mieć będzie 22 marca. W roli głównej wystąpi Magdalena Cielecka, znana ostatnio z roli tytułowej Chyłki w serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Oprócz Cieleckiej w produkcji wystąpią także: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.

Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, który zajmował się także filmową adaptacją Ziarna prawdy. Za zdjęcia odpowiada Marcin Koszałka, a za stronę muzyczną – Marcin Stańczak.

Biorąc pod uwagę naprawdę dobrą fabułę powieści i niezłą obsadę aktorską, mamy naprawdę duże nadzieje wobec tego filmu. A Wy? Pójdziecie do kina?

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ciemno, prawie noc
Joanna Bator
Wydawnictwo
Autor