Co przeczytać w nadchodzącym czasie? Przedstawimy wiosenne propozycje czytelnicze

Data: 2023-04-11 14:33:53 | artykuł sponsorowany Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Wiosna to idealny czas na rozrywkę na świeżym powietrzu. Do spaceru po parku, chwili relaksu na ławce w promieniach słońca czy rodzinnego pikniku jak znalazł pasuje zaś dobra literatura! W tym artykule prezentujemy kilka propozycji, które mogą stanowić ciekawą lekturę umilającą nam wiosenne dni. 

Obrazek w treści Co przeczytać w nadchodzącym czasie? Przedstawimy wiosenne propozycje czytelnicze [jpg]fot. ilustracyjna / Pixabay

Wiosna jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Nic dziwnego – to czas, w którym po chłodnej i nierzadko ponurej zimie przychodzi upragnione ciepło, a natura ponownie jest w rozkwicie. Tegoroczna wiosna to jednak nie tylko pierwsze nieśmiałe pąki na drzewach i zielone listki, ale także – kolejne atrakcyjne powieści dostępne na wydawniczym rynku. 

Nowa propozycja Natalii de Barbaro 

Wśród nowości, po które zdecydowanie warto sięgnąć, znajduje się najnowsza książka Natalii de Barbaro – „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”. Publikacja ukazała się na rynku w 2023 roku i choć formalnie nie stanowi kontynuacji pierwszej książki de Barbaro – „Czułej przewodniczki” – to jednak dla czytelniczek może stanowić kontynuację duchowego przewodnictwa poczytnej autorki i psycholożki. 

Przypomnijmy, że pierwsza publikacja spod pióra Natalii de Barbaro okazała się prawdziwym bestsellerem, przez wiele tygodni utrzymującym się na wysokich pozycjach w zestawieniach TOP najlepiej sprzedających się książek. Wiele wskazuje na to, że nowa książka powtórzy ten sukces. 

Nowa publikacja Natalii de Barbaro stanowić ma odpowiedź na „uwikłanie się” w życiu, czego doświadczają kobiety. Dzięki „Przędzy” czytelniczki będą miały szansę na odzyskanie własnego głosu i odnalezienie upragnionej „wewnętrznej wolności”. 

Propozycje dla fanów kryminału 

Na półkach księgarń na początku tego roku pojawił się jednak nie tylko nowy przewodnik de Barbaro, ale także prawdziwa petarda dla fanów kryminałów. Chodzi, oczywiście, o najnowszą powieść Remigiusza Mroza, która stanowi czwartą część z cyklu o Gerardzie Edlingu. 

Kabalista”, bo tak brzmi tytuł czwartego tomu, pojawił się na rynku w luty 2023 roku i przedstawia dalsze losy bohaterów, których czytelnicy mogli poznać w poprzednich częściach z cyklu – powieściach „Behawiorysta”, „Iluzjonista” oraz „Ekstremista”. 

W nowej historii Małgorzata Rosa, dziennikarka na co dzień pracująca w Warszawie dla dużej stacji telewizyjnej, zostaje wysłana do rodzinnego miasta. W Opolu zrealizować ma reportaż na temat skandalicznej postawy prokuratury, która nie zdecydowała się poprowadzić śledztwa w sprawie gwałtu. Rosa próbuje dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprawy, jednak szybko przekonuje się, że nikt nie chce z nią na ten temat rozmawiać. Ostatecznie dziennikarka decyduje się skontaktować z jedyną osobą, która jej pozostała – z Gerardem Edlingiem. 

Problem w tym, że behawiorysta – nawet gdyby chciał – nie jest w stanie jej pomóc. Nowe szefostwo w prokuraturze nie zamierza robić z Edlinga gwiazdy, wręcz przeciwnie – nowa szefowa opolskiej prokuratury robi wszystko, by trzymać prawnika jak najdalej od głośnych spraw. Zdesperowana Rosa ostatecznie trafia do jasnowidza, tytułowego Kabalisty, który znany jest z dużej skuteczności w odnajdywaniu zaginionych. Jednak czy mężczyzna naprawdę ma dar, czy jedynie jest miejscowym szarlatanem? Odpowiedź na to pytanie z całą pewnością poznają czytelnicy powieści. 

Romanse? Dlaczego nie! 

Jeśli do gustu nie przypadł Wam ani nowy przewodnik Natalii de Barbaro, ani nowa kryminalna powieść Remigiusza Mroza, być może dobrą formą rozrywki okażą się dla Was romanse, które niedawno pojawiły się na rynku? Chociaż powieści romansowe mają mniej więcej tyle samo przeciwników, co i zwolenników, to z całą pewnością mogą stanowić atrakcyjną lekturę w długiej podróży czy przy kubku pysznej herbaty. 

A jakie propozycje mają do zaoferowania wydawcy w tym literackim nurcie? Wśród nowych romansów znajduje się między innymi nowa powieść J.B. Grajdy – „Wystarczy chcieć”, której główna bohaterka – Patrycja Wysocka – pracuje jako escot girl. Chociaż kobieta zawsze oddzielała życie zawodowe od uczuciowego, sytuacja zmienia się, gdy na jej drodze staje wyjątkowy mężczyzna. 

W nieco innym nurcie znajduje się z kolei powieść P.S. Herytiery, znanej także pod pseudonimem Pizgacz. To młoda autorka, która zasłynęła powieścią „Start a Fire. Runda pierwsza”, opowiadającą o nastolatce Victorii Joseliny Clark i jej burzliwej relacji z Sheyem. Pierwsza z powieści okazała się ogromnym bestsellerem, a na rynku znaleźć można już także pozostałe tomy z cyklu „Hell”. 

Z kolei wśród propozycji spod pióra twórców zagranicznych, znajduje się nowa powieść Colleen Hoover, poczytnej amerykańskiej pisarki. „It Ends With Us” to niezwykle poruszają historia o florystce, Lily Bloom, która pozornie prowadzi poukładane życie – zarówno zawodowe, jak i prywatne. Kiedy jednak jej małżeństwo zaczyna sypać się jak domek z kart, ostoją okazuje się jej dawny przyjaciel.

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje