Majowe lektury. Co warto przeczytać w nadchodzących dniach? 

Data: 2023-05-05 09:44:05 | artykuł sponsorowany Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Maj to dobry czas na aktywności na zewnątrz, ale także – na relaks z książką w czasie pikniku czy na parkowej ławeczce. Jeśli poszukujecie propozycji lekturowych na nadchodzące dni, koniecznie sprawdźcie kilka wybranych przez nas tytułów. 

Obrazek w treści Majowe lektury. Co warto przeczytać w nadchodzących dniach?  [jpg]fot. ilustracyjna /Pexels

Coś dla młodzieży, czyli „Rodzina Monet. Skarb” 

Weronika Marczak okazała się prawdziwą literacką sensacją wśród młodzieży. Jej powieści szybko zyskały status bestsellerów, zgarniając przy tym kilka sprzedażowych statuetek popularnej sieci księgarskiej. I chociaż proza Marczak skierowana jest głównie do młodszych odbiorców, to z całą pewnością spodobać może się także i starszym czytelniczkom i czytelnikom. 

Na początek zachęcamy do lektury powieści „Rodzina Monet. Skarb”, czyli pierwszego tomu z popularnej serii. W powieści poznajemy Hailie Monet, nastolatki, której szczęśliwe życie gwarantują dwie osoby: jej matka oraz babka. Wszystko zmienia się, gdy w wyniku samochodowego wypadku giną obie opiekunki. Wówczas piętnastolatka poznaje prawdę na temat swojej rodziny – okazuje się, że nie jest jedynaczką, jak dotychczas sądziła. Tak naprawdę ma aż pięcioro braci, którzy żyją w odległej Pensylwanii. I to właśnie pod ich opiekę teraz ma trafić. 

Kiedy dziewczyna przyjeżdża do nowego domu, nie może nadziwić się luksusom, w których opływa rezydencja. Za pięknymi marmurami kryją się jednak mroczne oblicza jej braci. Vincent, Will, Dylan, Shane i Tony wydają się zimni i nieprzystępni. Dziewczyna szybko okazuje się, że jej krewni w niczym nie przypominają ukochanej mamy i babci, za którymi Hailie niezwykle tęskni. Czy dziewczynie uda się odnaleźć w nowym domu? Jak przyjmą ją rówieśnicy w elitarnej szkole, do której nagle trafi? I czy tajemnice jej braci będą miały dla życia Hailie negatywne konsekwencje? Odpowiedzi na te pytania poznają czytelnicy debiutanckiej powieści Weroniki Marczak. 

Kryminalna propozycja Katarzyny Bondy 

Jeśli powieści w klimacie Young Adult nie brzmią jak coś dla Was, nic straconego! Tym razem proponujemy najnowszą powieść z dorobku znanej dziennikarki, scenarzystki i pisarki kryminałów – Katarzyny Bondy. Autorka popularnych powieści o Hubercie Meyerze powraca, tym razem z powieścią „Do cna”, która w styczniu ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza. 

„Do cna” jest kolejnym tomem przygód detektywa Jakuba Sobieskiego. Wcześniej czytelnicy mogli poznać go za sprawą powieści „O włos” oraz „Ze złości”. Przed śledczym kolejna niełatwa i… specyficzna sprawa. Śledczy zostaje wynajęty do odnalezienia Antona Stadnickiego, młodego mężczyzny, z którym rodzina niespodziewanie traci kontakt. Wiadomo, że po raz ostatni mężczyzna widziany był w Żyradowie. Jednak co stało się z nim dalej? Choć wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zaginął, matka Stadnickiego pod żadnym pozorem nie chce angażować policji w poszukiwania swojego syna. 

Wkrótce detektyw przekonuje się, że rodzina Stadnickich skrywa mroczne sekrety. Wśród nich m.in. pragnienie zaginionego, który chciał zostać… zjedzony. Chociaż śledczy powątpiewa w prawdziwość kanibalistycznego scenariusza, niebawem musi zrewidować swoje poglądy. Kiedy w żyrardowskim parku odnalezione zostają ludzkie szczątki, wszystko wskazuje na to, że w mieście grasuje niebezpieczny psychopata. A Stadnicki nie będzie jedyną ofiarą.

Wkrótce morderca atakuje kolejny raz, a Sobieski czuje, że nikt inny, a tylko on może go złapać. Rozpoczyna się gra pomiędzy psychopatą a detektywem. Czy Jakubowi Sobieskiemu uda się uchronić lokalną społeczność? 

Maj, czyli czas na zmiany? 

Jeśli zaś poszukujecie książki, która pomoże Wam zmobilizować się do dokonania zmian w swoim życiu – czy to zawodowym, czy osobistym – koniecznie musicie zapoznać się z poradnikiem „Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”. Publikacja ta stworzona została przez Jamesa Cleara, mówcę motywacyjnego, a przy okazji także zapalonego fana sportu. Clear w przeszłości był sztangistą, a w trakcie studiów grał w drużynie ESPN Academic All-American jako miotacz baseballu. Na swoim koncie, obok sukcesów sportowych takich jak najlepszy martwy ciąg, najlepszy przysiad czy najlepsza ławka, ma także niezwykle popularnego bloga oraz mailing, który dociera do 2 milionów czytelników. 

Przed kilkoma laty w Stanach Zjednoczonych wydał „Atomowe Nawyki”, które stały się prawdziwym bestsellerem w całym kraju, a prawa do tytułu sprzedane zostały na ponad 50 różnych języków. Na całym świecie „Atomowe Nawyki” sprzedały się w ponad 10 milionach kopii, a autor przez ponad rok znajdował się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Teraz z książką – dzięki Wydawnictwu Galaktyka – zapoznać mogą się także i polscy czytelnicy. 

Jak obiecuje autor, poradnik „Atomowe nawyki” pokazuje, jak małymi krokami dokonać ogromnych zmian w swoich nawykach czy przyzwyczajeniach. W publikacji autor opiera się na badaniach z gruntu nauk kognitywnych oraz behawioralnych. Kluczem do sukcesu ma być umiejętne zastosowanie tak zwanych czterech praw zmiany zachowania, dzięki którym czytelnicy poznają nowy sposób podejścia do swoich nawyków.

 

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje