Pościg dopadł... ich spragnione miłości serca! – Co z oczu, to z serca

Data: 2022-06-21 12:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Są takie komedie, które dopiero po kilku latach okazują się prawdziwymi hitami, ze względu na różne czynniki. Jednym z tego typu przypadków jest Co z oczu, to z serca. Opowieść z gwiazdorską obsadą, po dziś dzień cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak wypadły na ekranie adaptacje Jacka Foley'a oraz Karen Sisco?

Obrazek w treści fot: TVN/ Universal

Co z oczu, to z serca to amerykańska komedia kryminalna z 1998 roku, w reżyserii Stevena Soderbergha.

Co z oczu, to z serca – opis

O czym opowiada Co z oczu, to z serca? Legenda podziemia złodziejskiego Jack Foley pozostaje nieuchwytny dla wielu stron, mając już na koncie przeszło 200 banków opróżnionych z zapasów. Co ważne, to specjalista korzystający ze swojego intelektu, uroku oraz stylu, w związku z którym zupełnie nie wykorzystuje do swoich działań broni palnej. Popełnia w swojej karierze błąd, który ostatecznie kończy się dla niego 30 lat skazania na więzienie.

Niebawem jego przyjaciel Buddy wyciąga go z zakładu na Florydzie, co oznacza, że jego tropem będzie musiała podążać młoda i atrakcyjna agentka Karen Sisco. To właśnie ona ma powstrzymać doświadczonego złodzieja. Bardzo szybko jednak potyka się, w efekcie zostając... zakładniczką duetu przestępczego!

Czytaj także: Plan ucieczki 2 – Odbić Shu z Hadesu!

Niespodziewanie dla siebie i Foley'a... oboje się w sobie zakochują, ba antybohater decyduje się nawet zrezygnować z super skoku w Detroit. Zlecenie będą chcieli jednak przejąć inni, co spowoduje, że... Jack poważnie się zastanowi, co jest tak naprawdę dla niego ważne!

Co z oczu, to z serca – obsada

Kto wystąpił w Co z oczu, to z serca? Największymi gwiazdami adaptacji byli Jennifer Lopez oraz George Clooney, którzy po dziś dzień są niezwykle znani ni cenienie za umiejętności oraz filmowe dokonania. Role Jacka Foley'a oraz Karen Sisco nie zapisały się specjalnie w pamięci widzów, ale stały one na wysokim, poziomie.

Czytaj także: Specjalista - Jak dokonać zemsty po latach?

W obsadzie aktorskiej znaleźli się również Don Cheadle, Steve Zahn, Dennis Farina czy Ving Rhames.

Co z oczu, to z serca – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie w telewizji Co z oczu, to z serca ponownie zagości na antenie we wtorek, 21 czerwca 2022 roku o godzinę 20:00 na TVN 7. Dotychczas nie zdecydowano się ogłosić, czy w najbliższym czasie planowane są emisje powtórkowe.

Czytaj także: iełatwy dialog z wyborcami... – Jak uratowałem Kanadę

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Co z oczu, to z serca – opinie

Co prawda w chwili premiery komedia kryminalna nie była aż tak ceniona, ale w kolejnych latach zainteresowanie tę propozycją rosło wraz z uznaniem dla gry aktorskiej członków obsady. Nazwiska jak Clooney, Lopez czy Cheadle spowodowały, że widzowie coraz chętniej decydowali się jeszcze raz zobaczyć Co z oczu, to z serca.

Czytaj także: Gentleman z rewolwerem – Miłość nie wszystkich zmienia?

Co z oczu, to z serca – książka

Scenariusz filmu Co z oczu, to z serca bazuje na powieści Gdzie wzrok nie sięga wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Adaptacja nieco bawiła się pomysłem oryginalnym oraz niektórymi wątkami, starając się mimo wszystko w miarę dobrze zachować wierność historii Elmore Leonard.

Książka Gdzie wzrok nie sięga kupić można poniżej:

Tagi: komedie, ekranizacja, gwiazda, scenariusz, kradzież,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gdzie wzrok nie sięga
Elmore Leonard1
Okładka książki - Gdzie wzrok nie sięga

Pełniąca obowiązki szeryfa Stanów Zjednoczonych Karen Sisco udaje się do Glades, jednego ze średnio bezpiecznych więzień Florydy, żeby dostarczyć urzędowe...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje