"Coco" - co wiadomo na temat znanej bajki?

Data: 2021-01-08 10:30:01 Autor: tadas

Coco to jedna z najlepszych animacji Disney'a, prezentującej widzom historię osadzoną w ramach Meksykańskiego folkloru oraz kultury opowieść o młodym chłopaku, który powoli dorasta, jednocześnie starając się lepiej zrozumieć.  O czym jest animacja i czy jest 2 część filmu? 

Obrazek w treści 

Coco to ceniona animacja Disneya z 2017 roku, prezentująca postać młodego chłopaka Miguela, który uwielbia zakazaną w domu muzykę oraz o zdobyciu kariery równie znakomitej jak ta jego idola Ernesta de la Cruza.

Coco – opis 

O czym jest film Coco? Dwunastoletnie Miguela zakochany jest w muzyce, która w jego rodzinie jest absolutnie zakazana. Chłopak marzy o tym, aby kiedyś móc zaliczyć tak wielką karierę jaką posiadał Ernest de la Cruz.

Czytaj także: "BrzydUla 2": Ula i Artur wyjaśniają sobie sytuację, co z Markiem? Co wydarzy się w 50 i 51 odc BrzydUla 2?

Aby móc spełnić to marzenie, chłopak musi się udać do kolorowej Krainy Zmarłych, gdzie stara się odnaleźć przodków poznać historię swojej wielkiej rodziny.

W tym zadaniu niezwykle cenna będzie dla niego pomoc niepozornego, uroczego oszustwa Hektora, za sprawą którego będzie mu i nam łatwiej wskoczyć do wykreowanego świata przedstawionego, korzystającego z wielu elementów kultury meksykańskiej.

Coco – opinie

Coco nieco z zaskoczenia Coco okazał się być jedną z absolutnie najlepszych animacji, które gwarantują widzom wiele niezwykłych, pięknych scen, wyrazistych emocji oraz ciekawe poruszenia tematów, docierających zarówno do dorosłych jak również i do dzieci. 

Czytaj także: "Król": Dochodzi do tragedii w rodzinie Ziembińskich! Co wydarzy się w 6 i 7 odc Król?

Coco – gdzie obejrzeć

Film Kraina lodu można zobaczyć w telewizji – wyemitowany zostanie w piątek, 8 stycznia o godzinie 20:00 na antenie telewizji Polsat oraz wcześniej o 19:15 za pośrednictwem HBO2.  

Czytaj także: "Kozacka miłość": Kolewanow bawi się z Alioną! Co wydarzy się w 9 i 10 odc Kozacka miłość?

Produkcję zobaczyć można również w Internecie – za pośrednictwem platformy HBO GO oraz serwisów VOD. 

Coco 2 – czy jest 2 część? 

Od 2017 roku produkcja nie doczekała się swojej kontynuacji, jednakże wyprodukowanie tego typu animacji wymaga czasu, zatem być może wkrótce doczekamy się zapowiedzi drugiej odsłony.

Czytaj także: "Niezgodna" – młodzieżowa seria Veroniki Roth

Coco – książka 

Animacja Coco, doczekała się swojej powieściowej wersji w postaci książeczki Coco. Biblioteka filmowa, dzięki której będziemy mogli jeszcze raz, nieco spokojniej powrócić do wyjątkowego świata otaczającego Miguela oraz ukochaną przez jego rodzinę muzykę. Tę pozycję możemy zakupić m.in. w poniższych księgarniach: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Coco. Biblioteka filmowa
praca zbiorowa0
Okładka książki - Coco. Biblioteka filmowa

Ta powieść przeniesie ciebie do bajecznie kolorowego Meksyku, gdzie na co dzień mieszka Miguel - dwunastolatek dorastający w rodzinie, która wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo