Czarna owca – polski komediodramat o relacjach rodzinnych i dojrzewaniu do zmian

Data: 2021-08-10 12:38:57 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Wśród kinowych premier sierpnia nie może zabraknąć także głośnych polskich produkcji. Jednym z takich tytułów jest film Czarna owca

Obrazek w treści

Jest to komediodramat, który w słodko-gorzki sposób przedstawia trudne relacje rodzinne. Pokazuje dojrzewanie do zmian i umiejętnośc powiedzenia „dość”. O czym jeszcze opowiada Czarna owca

Czarna owca – opis filmu

Film Czarna owca to produkcja polska, będąca dramatem i komedią zarazem. Film przedstawia historię z pozoru zwykłej, wielopokoleniowej rodziny Gruzów, w której każdy ma jakąś tajemnicę. Nikt nie potrafi wypowiedzieć swoich pragnień na głos, a wszystkich łączy fakt, że mają tego dosyć.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 6 do 13 sierpnia 2021 roku

Borykają się z tym problemem, aż do pewnego momentu. Magda postanawia otwarcie powiedzieć, czego oczekuje w życiu, a jej długo skrywane emocje zostają odkryte. Życie całej rodziny staje na głowie. Wkrótce każdy zaczyna żyć własnym życiem. Ale czy na pewno…? 

Czarna owca – obsada filmu

Czarna owca to film w gwiazdorskiej obsadzie. W roli seniora rodu, czyli dziadka Walentego – Włodzimierz Press, znany głównie z dubbingów filmów fabularnych i animacji, ale przede wszystkim z roli Grigorija Saakaszwili w serialu Czterej pancerni i pies

W roli Arka w filmie zobaczymy także Arkadiusza Jakubika, znanego z filmów Smarzowskiego, takich jak Wesele 2, a także Kler czy serialu Klangor. Natomiast w roli Magdy na ekranie pojawi się Magdalena Popławska, którą możemy oglądać w filmach Atak paniki, 53 wojny, Prosta historia o miłości.

Ponadto towarzyszą im: Kamil Szeptycki, Agata Różycka, Włodzimierz Press, Anna Cieślak i Anna Smołowik.

Czytaj również: Czarna owca, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Aleksander Pietrzak, mający na swoim koncie filmy takie jak: Mocna kawa wcale nie jest taka zła, Ja i mój tata, Juliusz oraz Cisza.

Czarna owca – gdzie obejrzeć?

Film Czarna owca będzie miał swoją premierę już za kilka dni. Produkcja zadebiutuje na srebrnym ekranie 13 sierpnia 2021 roku.

Czarna owca – opinie o filmie

Film zaciekawi zapewne fanów polskich produkcji. Znajdą w nim coś dla siebie miłośnicy komediodramatów. 

Czytaj również: Czarna owca na kolejnym zwiastunie, teledysku do filmu i kolejnym zdjęciach

Czarna owca to także spojrzenie na współczesną polską rodzinę, w której przedstawionym obrazie może się odnaleźć każdy z nas. Film spodoba się różnym pokoleniom, dlatego warto wybrać się na seans z rodziną, a następnie spojrzeć inaczej na swoich rodziców czy dziadków. Można wówczas dostrzec różnice, które nas dzielą. Po filmie można wyjść z kina z ciekawymi przemyśleniami, dotyczącymi chociażby różnicy w tym, co śmieszy, a co porusza poszczególne pokolenia w tej produkcji. 

Czarna owca – książki

Czarna owca to produkcja powstała na bazie własnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka, która byłaby inspiracją do stworzenia filmu. W zamian jednak polecamy inną książkę o takim samym tytule – Czarna owca, Iwony Sobolewskiej.

Książkę „Czarna owca” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy