Czytać to bardziej żyć. Wielkie odliczanie do 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Data: 2019-05-20 14:18:41 Autor: Sławomir Krempa
News - Czytać to bardziej żyć. Wielkie odliczanie do 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Czas szybko mija, dlatego już dziś warto wpisać datę 24-27 października do kalendarza. To właśnie wtedy odbędą się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które sprawią, że do Krakowa przybędą fani literatury z całego świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa Carlosa Ruiza Zafóna „Czytać to bardziej żyć”. Dla organizatorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zdanie to ma szczególne znaczenie. - Z całą pewnością oznacza życie intensywne, w którym jest jednak czas na refleksję. Codzienny bieg skutkuje tym, że często nie znajdujemy chwili na zastanowienie się nad otaczającym nas światem, naszymi relacjami z ludźmi. Spiesząc się, nie doświadczamy wyraźnie smaków, zapachów, które niesie ze sobą każdy dzień. Literatura sprawia, że czytane fragmenty możemy odnieść do naszego życia. To właśnie ona zmusza nas do myślenia, analizy i szukania rozwiązań. Budzi w nas ciekowość świata i ludzi. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® wyrosły właśnie z potrzeby spotykania się i rozmowy w kręgu osób kochających literaturę. Czytanie, jak każda pasja, zbliża i skłania do dzielenia się nią. Krakowskie wydarzenie stwarza przestrzeń do wymiany myśli i słowa. – mówi Zuzanna Oettingen, Komisarz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.

Pięć miesięcy przed targami organizatorzy zdradzają obecność wyjątkowego gościa. Będą nim Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Których niemieckojęzycznych autorów spotkamy i jakie atrakcje będą czekać na nas na stoisku naszych sąsiadów? Tego dowiemy się już niebawem, śledząc stronę www.ksiazka.krakow.pl

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® to nie tylko stoiska Wystawców, których z każdym dniem przybywa. To również miejsce licznych edukacyjnych warsztatów, spotkań z wyjątkowymi gośćmi oraz bogaty program towarzyszący przygotowany z myślą o najmłodszych czytelnikach.

W tym roku organizatorzy chcą docenić polskich ilustratorów, którzy podbijają świat. Podkreślają, że pamiętają o nich i będą chcieli podkreślić ich rolę w tworzeniu polskiej literatury.  

Bardzo ciekawie zapowiada się konferencja Szkoły Gospodarki Cyfrowej dla księgarzy „Jak budować biznes w Internecie poprzez komunikację z omnichannelowym konsumentem. Program w podziale na marketing i sprzedaż”. Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak: reklama w Google Ads i content marketing w branży księgarskiej, czy jak sprostać wysokim wymaganiom konsumentów w zakresie dostawy towaru,  jednocześnie optymalizując koszty.

W programie nadchodzącej edycji nie zabraknie stałych elementów wydarzenia tj.: Dziecięcej  Strefy Warsztatowej, Saloniku Literackiego i Salonu Komiksu. Również w tym roku targi odwiedzi Małopolskie Forum Bibliotek, którego obecność jest ważnym punktem w programie branżowym targów.

Bywalcy krakowskiego literackiego wydarzenia jak co roku mogą liczyć na spotkania z ulubionymi autorami. Program zostanie tak przygotowany, aby każdy - bez względu na wiek - poczuł przyjemność z obcowania z literaturą.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®

24-27 października 2019

EXPO Kraków

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje