Dan Brown oskarżony przez byłą żonę o prowadzenie podwójnego życia. Pisarz wydał oświadczenie

Data: 2020-07-02 13:41:53 Autor: pobarski
News - Dan Brown oskarżony przez byłą żonę o prowadzenie podwójnego życia. Pisarz wydał oświadczenie

W ubiegłym roku znany pisarz Dan Brown rozwiódł się ze swoją żoną, Blythe, z którą tworzył związek małżeński przez ponad 20 lat. Teraz była żona oskarża Browna o ukrywanie majątku i przypisywanie sobie jej pomysłów.

Od wczoraj o sprawie roszczeń, jakie wobec Dana Browna kieruje była żona, Blythe Brown, rozpisują się zagraniczne media. Jednym z pierwszych magazynów było brytyjskie The Times, w którym opisano zarzuty kierowane przez byłą żonę pisarza.

Według reporterów, rok po rozwodzie, kobieta postanowiła złożyć do sądu kolejny pozew przeciwko byłemu mężowi. Tym razem chodzi o ukrywanie w czasie sprawy rozwodowej faktycznego majątku, jakim dysponował pisarz oraz fakt, że w czasie małżeństwa prowadził „podwójne życie”, wydając wspólny majątek na drogie prezenty dla kochanek. Co więcej, była żona podkreśliła, że wielokrotnie inspirowała autora Inferno w czasie jego pracy twórczej, podsuwając mu część pomysłów na książki, za co nie otrzymała wynagrodzenia. 

Według słów 68-latki, Dan Brown, w czasie małżeństwa spotykać miał się m.in. z Holenderką zajmującą się trenowaniem koni. To właśnie jej kupić miał drogiego konia, który kosztował 345 tysięcy dolarów, a także nowy samochód i przyczepę, która służy do transportu koni ze stadniny.

Tym zarzutom zaprzecza sam Dan Brown w oficjalnym oświadczeniu: 

Nie mam serca kłócić się z moją byłą żoną w przestrzeni publicznej, nieprzyjemne jest też dla mnie prowadzenie tej kłótni na sali sądowej. Czuję się jednak w obowiązku oznajmić, że jej pozew, wniesiony wczoraj do sądu w New Hampshire, jest bezzasadny. Z prawdą rozmija się zwłaszcza jakakolwiek sugestia, jakobym w momencie rozwodu nie był do końca uczciwy w ujawnianiu stanu naszego majątku. Nieprawdziwy jest też zarzut o pominięcie wkładu mojej byłej żony w moją twórczość. Gdy dzieliliśmy nasz niemały majątek, otrzymała ona więcej niż połowę. Z powodów znanych tylko jej i prawdopodobnie jej prawnikowi Blythe Brown, chcąc mnie zranić i skompromitować, uczyniła z tego procesu nieprawdziwą i mściwą relację z naszego małżeństwa.

W dniu, w którym poślubiłem Blythe, nie przeszłoby mi przez myśl, że w którymś momencie naszego życia tak bardzo się od siebie oddalimy i w efekcie rozwiedziemy. Przez siedem czy osiem lat przed separacją, do której doszło w lipcu 2018 roku, stawaliśmy się sobie coraz bardziej obcy, aż mieliśmy ze sobą niewiele wspólnego. W ostatnich kilku latach małżeństwa trzy razy poprosiłem Blythe, byśmy skorzystali z terapii małżeńskiej, ona niestety kategorycznie odmawiała.

Kiedy podjęliśmy decyzję o separacji, Blythe, podobnie jak mnie, reprezentował adwokat. Jednym z elementów porozumienia, które wówczas osiągnęliśmy, było podsumowanie wartości naszego majątku na tamten dzień. Dokument ten był częścią podpisanej w momencie rozwodu w 2019 roku ugody. Zapewniałem wtedy o prawdziwości sporządzonej wówczas listy i podtrzymuję to stanowisko także teraz. Mieliśmy szczęście, że każde z nas mogło rozpocząć nowe życie z niemałym majątkiem.

Jestem zdumiony, że teraz, po kilku latach, Blythe domaga się jeszcze więcej, formułując kłamliwe zarzuty. Jestem też zasmucony, że jej niefortunne działania pokazują, iż nie ma kwoty, która po dwudziestu jeden latach małżeństwa mogłaby zaspokoić jej roszczenia.

We wrześniu planowana jest premiera kolejnej książki Dana Browna, tym razem  publikacja skierowana ma być do najmłodszych czytelników. Filmowcy stworzą też nowy serial, który oparty jest na bestsellerowej serii Dana Browna. Blythe Brown pisarz poślubił w 1997 r., a oficjalnie rozwiódł się w ubiegłym roku. 

 
Fot. materiały prasowe wyd. Sonia Draga

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Inferno
Dan Brown55
Okładka książki - Inferno

Nowa powieść autora "Kodu Leonarda da Vinci", "Inferno" to kolejna książka Dana Browna, opowiadająca o harvardzkim specjaliście o symboliki, Robercie Langdonie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor