Delikatność - ujmująca za serce komedia romantyczna o odnajdywaniu szczęścia

Data: 2022-05-26 10:03:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Wzruszającą i pogodną opowieść romantyczną, pokazującą powrót do życia do wielkiej tragedii, opartą na powieści, wyemituje dziś program "Drugi" polskiej telewizji. Film nosi taki sam tytuł jak książka, na jakiej bazuje, Delikatność

Obrazek w treści Delikatność - ujmująca za serce komedia romantyczna o odnajdywaniu szczęścia  [jpg]

Film Delikatność oparty na powieści Davida Foenkinosa, opowie nam historię kobiety, która dźwiga się z żałoby i zrujnowanego życia. Co wiemy o tej romantycznej komedii. Kto znalazł się w jej obsadzie? I o czym opowiada?

Delikatność – opis filmu 

Film Delikatność to francuska komedia romantyczna, która przybliża nam historię pięknej i bardzo szczęśliwej bizneswoman. Nathalie wiedzie piękne życie u boku kochającego męża, mieszkając w Paryżu. Pewnego dnia szczęście pryska, a wraz ze śmiercią męża, Nathalie wali się świat. 

  Czytaj również: Teatr Telewizji: „Totus tuus” – spektakl o życiu i wierze Jana Pawła II

Żeby poradzić sobie z bólem poświęca się pracy. Tam, trzy lata później poznaje niepozornego, łysiejącego Szweda którego obdarza gorącym pocałunkiem. tak zaczyna się ich relacja, która choć nie wszystkim się podoba, dla niej jest motywacją do poradzenia sobie z żałobą. 

Delikatność – obsada filmu

W filmie Delikatność w rolach głównych: Audrey Tautou, aktorka znana z takich filmowych produkcja jak: Amelia Coco Chanel czy Bardzo długie zaręczyny oraz François Damiens, którego możemy oglądać w filmach: Rozumiemy się bez słów, Zagubieni w czasach dżihadu czy Suzanne.

   Czytaj również: Delikatność, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Bruno Todeschini; Mélanie Bernier; Joséphine de Meaux; Pio Marmaï; Monique Chaumette; Marc Citti; Alexandre Pavloff

Reżyserami filmu są David Foenkinos i Stéphane Foenkinos.

Delikatność – gdzie obejrzeć film?

Film Delikatność miał swoją kinową premierą w tym roku, w roku 2011, a film można już było oglądać w polskiej telewizji, nie raz. Dziś będziemy mogli go zobaczyć ponownie, ale po raz kolejny.

   Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 23 do 29 maja 2022 roku

Film będzie można obejrzeć w czwartek, 26 maja 2022 roku, o godzinie 21:55, na kanale TVP 2, a także w piątek, 27 maja o godzinie 11:20, na FilmBox Premium HD.

Delikatność – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który przypadnie do gustu, przede wszystkim zwolennikom komedii romantycznych. Spodoba się także miłośnikom przenoszenia książek na ekran, a także zwolennikom filmów francuskich, jakich nie brakuje. 

   Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 22 do 29 maja 2022

Film na swoim koncie dwie nominacje do nagród filmowych, a są to: Cezar - Najlepszy film debiutancki David Foenkinos, Marc-Antoine Robert, Stéphane Foenkinos, Xavier Rigault i Najlepszy scenariusz adaptowany David Foenkinos.

Delikatność – książki

Film Delikatność to produkcja  bazująca na książce o takim samym tytule, romantycznej opowieści autorstwa Davida Foenkinosa. Książka nosi taki samy tytuł jak jego filmowa ekranizacja, czyli Delikatność

Książkę „Delikatność” (Wydawnictwo Znak) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Delikatność
David Foenkinos6
Okładka książki - Delikatność

Piękna historia przypadkowego pocałunku Milion sprzedanych egzemplarzy we Francji Gdy François zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje