Quantcast

Dom pod Dwoma Orłami - Co zdarzy się w 3 i 4 odcinku niedzielnego serialu, emitowanego na antenie TVP 1?

Data: 2023-01-15 09:36:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Kolejna niedziela to także nowy odcinek najnowszego serialu Telewizji Polskiej: Dom pod Dwoma Orłami, prezentującej tym razem kolejne wspomnienia babci Zosi, przyjście na świat Zbyszka, nowe odkrycia Marianny oraz konflikt pomiędzy Karlem oraz Goldsteinem! Do czego jeszcze dojdzie w 3 i 4 odc.?

Obrazek w treści fot. tvp.pl

Dom pod Dwoma Orłami to polski serial Telewizji Polskiej z 2023 roku w reżyserii Waldemara Krzystka.

Dom pod Dwoma Orłami – opis 3 odcinka serialu

W 3 epizodzie Dom pod Dwoma Orłami woda spowodowała, że Mariannie udało się odnaleźć kasetę, w której skryto spisane wspomnienia w formie pamiętnika Lisy Webster. W ten sposób poznaje przeszłość byłych mieszkańców tytułowego Domu pod Dwoma Orłami. W ten sposób odkrywa, że było to miejsce, gdzie rodzina Lisy i jej brata Karla oraz ojca Johannesa miała doświadczyć życiowego resetu.

Interesy jej ojca oraz Goldsteina spowodowały, że rodzina szybko i znacząco się wzbogaciła, Lisa rozpoczęła w ten sposób marzyć o medycznych studiach, a Karl rozpoczął drogę, by stać się architektem.

Czytaj również: Dom pod Dwoma Orłami - Pierwszy nowy serial na TVP 1 w 2023 roku debiutuje z niezwykłą opowieścią

Paulowi natomiast odnaleźć na Ukrainie trafić na cmentarz grobu Szablewskich, gdzie jednak... dostrzegalne daty nie zgadzają się z tymi, które były mu przekazane w rodzinnych wspomnieniach. Mężczyzna czuje się tym mocno zawiedziony oraz nieco zmieszany...

Dom pod Dwoma Orłami – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

Premiera 3 odc. Dom pod Dwoma Orłami odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2023 r. o godz. 20:20 na stacji TVP 1.

Czytaj również: Dom pod Dwoma Orłami - Co zdarzy się w 2 i 3 odcinku niedzielnego serialu, emitowanego na antenie TVP 1?

Następnie epizod pojawi się w czwartek, 19 stycznia 20 minut po północy na TVP Seriale oraz w kolejny piątek, 20 stycznia o 22:25 na wspomnianym TVP 1. Po debiucie w telewizji odcinek będzie dostępny na VOD należącym do Telewizji Polskiej.

Dom pod Dwoma Orłami – opis 4 odcinka serialu

W 4 odc. Dom pod Dwoma Orłami wspomnienia babci Zosi zabierają ją do 1922 roku, gdy Zofia oczekiwała dziecka, a jej rodzina mogła się pochwalić sporym majątkiem. Na Kresach rosły jednak wzburzanej przez Rosję niechęć do Polaków, antypolskość jako taka oraz szowinizm ukraiński. Zosia wynajmuję Helę do pomocy rodzinie, a już niebawem na świat przychodzi Zbyszek! W tym samym czasie dochodzi także do adopcji Wasylka, syna tragicznie zmarłej mamki, która poświęciła się, aby uratować chłopczyka, ale straciła życie w wyniku pożaru.

Marianna odkrywa kolejny rozdział opowieści Weberów, którym dowodzi obecnie Karl. Mężczyzna odziedziczył spory spadek, ale pozostaje otwarty na bliskich oraz przyjaciół.

Czytaj również: Czy słynny Jackie DiNorscio sam obroni się oczach całej Ameryki? - Uznajcie mnie za winnego

Peter stara się pomagać Lisie przy próbie spełnienia marzeń o studiach, a niebawem... nie tylko zda egzaminy, ale także zaręczy się z nim! Krok po kroku jednak jej brat zaczyna padać ofiarą zbyt lekkiego życia, co rozpoczyna jego konflikt z Goldsteinem. Ten z powodu kryzysu musi wypłacać minimalne pensje, co wobec inflacji sprowadza na niego niechęć innych...

Dom pod Dwoma Orłami – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 odcinek serialu?

4 odcinek ukaże się w niedzielę za tydzień, 22 stycznia o godzinie 20:20 na stacji TVP 1 oraz w czwartek, 26 stycznia 2023 o 25 minut po północy na stacji TVP Seriale.

Czytaj również: Miało być nieźle, a wyszło... niestety nie tak jak należy... - Gliniarz z Beverly Hills 3

4 odc. trafi też na vod.tvp.pl.

Dom pod Dwoma Orłami – książki

Najnowsza propozycja Telewizji Polskiej: Dom pod Dwoma Orłami to cieszy się niezłym zainteresowaniem. Z racji cotygodniowej emisji, być może Was głód podobnych opowieści zagospodaruje książka Jana PolewkiDom pod wiecznym piórem prezentującej historię artystów, których los połączył w 1945 roku...

Książkę Dom pod wiecznym piórem, która ukazała się za sprawą wyd. Iskry w dobrej cenie kupić można tutaj:

Tagi: seriale tvp, Polska,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje