Quantcast

Dom pod Dwoma Orłami - Co zdarzy się w 5 i 6 odcinku niedzielnego serialu, emitowanego na antenie TVP 1?

Data: 2023-01-29 09:00:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Przed nami kolejne dwa epizody zupełnie nowej serii Dom pod Dwoma Orłami, prezentującej początek drugiej wojny światowej, atak Niemców okazał się problemem, a już za tydzień dojdzie do inwazji Rosjan oraz ich Związku Radzieckiego... Co spotka tym razem bohaterów w 5 i 6 odc.?

Obrazek w treści fot. TVP VOD

Dom pod Dwoma Orłami – opis 5 odcinka serialu

W 5 odc. Dom pod Dwoma Orłami ujrzeć można rok 1939 na Kresach, gdzie jeszcze przez chwilę widmo wojny jedynie majaczy z oddali. Wasylko i Zbyszek stale, twardo rywalizują na licznych polach, oboje są nawet zakochani w Aksinii. Młody Ukrainiec przy okazji decyduje się dołączyć od sił szowinistycznych, co błyskawicznie sprowadza na niego pościg policji. Na szczęście Antoni potrafi go wyciągnąć z kłopotów. Tymczasem nadchodzi 1 września oraz brutalna napaść Niemiec na Polskę zgodnie ze strategią blitzkriegu. Nie przeszkadza to jednak Lisie zawiązać związek małżeński z Peterem. Niebawem młoda studentka kończy etap nauki oraz rozpoczyna pracę.

Jej pierwszy, pacjentem zostaje bezwzględnie Goldstein, który dopiero co zamierzał przepisać cały swój majątek na Karla z nadzieją, że nie zostanie on bezczelnie przejęty i zgrabiony przez Niemców.

Czytaj również: Dom pod Dwoma Orłami - Pierwszy nowy serial na TVP 1 w 2023 roku debiutuje z niezwykłą opowieścią

Bojówki panoszące się w okolicy nie tylko go skatowały, ale także wycięły na jego plecach wielką swastykę. Marianna błyskawicznie orientuje się, że... znajduje się obecnie na ulicach oraz w tym samych miejscach, które naznaczone były oraz dalej są przerażającymi wydarzeniami z przeszłości. Coraz ciężej jest jej zagłębiać się w lekturę wspomnień Lisy, starającej się ówcześnie zabezpieczyć i uratować rodzinę byłego pacjenta...

Dom pod Dwoma Orłami – gdzie i kiedy obejrzeć 5 odcinek serialu?

Debiut 5 odcinka Dom pod Dwoma Orłami ma się odbyć już w niedzielę, 29 stycznia 2023 r. o godzinie 20:20 na TVP 1.

Czytaj również: Dom pod Dwoma Orłami - Co zdarzy się w 4 i 5 odcinku niedzielnego serialu, emitowanego na antenie TVP 1?

Epizod później zagości w czwartek, 2 lutego 20 minut po północy na TVP Seriale oraz w kolejny piątek, 3 lutego o 22:25 również na TVP 1. Po debiucie w telewizji odcinek będzie dostępny na VOD należącym do Telewizji Polskiej.

Dom pod Dwoma Orłami – opis 6 odcinka serialu

W 6 epizodzie Dom pod Dwoma Orłami atak Niemców to jednak nie koniec, już 17 września sytuacja Polski staje się dramatyczna, gdyż w drugiej strony dochodzi do ofensywy rosyjskiej! Liderzy Armii Czerwonej próbują pozyskać wsparcie ukraińskich szowinistów oraz biednych chłopów, wykorzystując do ich najzwyklejszej bandyckiej pracy oraz jako czynnik mający odciągnąć obrońców od głównych zadań. Niestety dla osób takich jak Wasylka to idealna okazja do spełnienia swoich przerażających wizji oraz marzeń o lepszej pozycji.

Dom pod Dwoma Orłami – kto zdobędzie serce Aksinii?

Któremu z mężczyzn uda się zdobyć miłość Aksinii? 

Wasylko
Zbyszek
Aksinia nie wybierze żadnego z nich.

Zofia ma niewiele czasu na ucieczkę, mając jeszcze pod opieką bliźniaki oraz Zbyszka. Ostatecznie wszyscy trafiają w głąb Rosji, w brudnych i wypchanych ludźmi bydlęcych wagonach.

Czytaj również: Śmiertelna głębia - dokumentalistka i podróżniczka w śmiertelnej walce z rekinami

Uwe pomaga Mariannie rozczytać listy Lisy, wskazujące na to, że Karl przypadkiem unika służby wojskowej, trafiając do komisji prowadzonej przez prof. Grundmanna, gdzie pracuje już młoda polska Maria. Helenka przychodzi na świat, a Lisa wraz z nią chce odwiedzić Petera, który znajduje się z oddziałem w jednym z miasteczek w Generalnej Guberni, tam jednak czeka ją zawód oraz wielki ból. Jej ukochany zostaje w nocy wyeliminowany w trakcie patrolu przez polski ruch oporu.

Dom pod Dwoma Orłami – gdzie i kiedy można obejrzeć 6 odcinek serialu?

6 odc. oficjalnie trafi na TVP 1 w niedzielę, 6 lutego o 20:20 na antenie TVP 1 oraz w czwartek, 9 lutego 2023 o 25 minut po północy na TVP Seriale.

Czytaj również: Pozostały ostatnie miejsca do sięgnięcia w castingach! - The Voice Senior 4: Przesłuchania w ciemno - odcinek 7 i 8

6 epizod trafi też na vod.tvp.pl.

Dom pod Dwoma Orłami – książki

Najnowsza historycznych i pełna dramatów opowieść na TVP 1 porusza serca widzów, mogących ujrzeć dramaty oczami wykreowanych postaci na przestrzeni dwóch okresów i szeregu postaci, które łączy podobny los. Małym pocieszeniem oraz relaksem w oczekiwaniu na kolejny odcinek za tydzień może okazać się powieść Jana Polewki nosząca tytuł Dom pod wiecznym piórem ukazująca historię kilku artystów w 1945 roku...

Powieść Dom pod wiecznym piórem, która ukazała się za sprawą wyd. Iskry w niezłej cenie kupić można tutaj:

Tagi: seriale tvp, Polska, Wrocław, Polskie Kresy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje