Druga twarz. Między nami, agentami

Data: 2020-05-17 16:51:59 Autor: Piotr Piekarski

Druga twarz to wciągający thriller z uroczym jak zawsze Richardem Gere'm w jednej z głównych ról. O czym jest film? Czy warto go zobaczyć?

Obrazek w treści

Druga twarz to thriller, którego sam tytuł mocno sugeruje kluczowy twist fabularny (nie, nie zdradzimy, jaki). To opowieść o śledztwie w sprawie zamordowania senatora USA, które prowadzą emerytowany agent oraz młodzik z FBI.

Druga twarz – opis filmu

Film Druga twarz otwiera sekwencja, w której dwóch agentów FBI prowadzi śledztwo w jednym z magazynów. W tym samym miejscu zamordowany zostaje senator USA, Dennis Darden (Ed Kelly) – morderca poderżnął mu gardło. Niestety, agentom nie udaje się odkryć tożsamości zabójcy – było zbyt ciemno. 

Czytaj także: The Kissing Booth 2 sezon – kiedy premiera, opis serialu

Wkrótce dochodzenie przekazane zostaje oficerom CIA. Sposób działania mordercy wskazuje na niejakiego Cassiusa, zabójcę znanego z podcinania gardeł swoim offiarom. Rzecz w tym, że CIA przekonane jest, że Cassius zginął, zabity przez agenta Paula Shepherdsona (Richard Gere). Czy trzeba dodawać, że emerytowany śledczy będzie musiał powrócić do służby i zająć się sprawą? A pomoże mu agent Geary (Topher Grace mówiący z uroczym polskim akcentem) z FBI, który podczas studiów badał zmagania Shepherdsona i Cassiusa.

Druga twarz – obsada

Druga twarz do kina trafiła w roku 2011. Jego reżyserem jest Michael Brandt, który napisał scenariusz razem z Derkiem Haasem. .

Głowne role w produkcji zagrali Richard Gere, Topher Grace oraz Michael Sheen. W jednej z ról występuje również znana z serialu Castle Stana Katic. Serial ten był tak popularny, że producenci postanowili stworzyć serię książek, których autorem był... bohater serialu, Richard Castle. Jedna z nich, Fala upału, ukazała się również w Polsce. 

Druga twarz – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie możn zobaczyć film Druga twarz? Zobaczymy go na antenie TVN w piątek, 20 listopada 2020 o 22:20. Film nie jest dostępny w serwisach streamingowych, można go za to zobaczyć legalnie na niektórych płatnych platformach VOD.

Druga twarz – czy warto obejrzeć?

Zdania recenzentów po premierze były mocno mieszane. Film ogląda się dosyć dobrze, przyzwoicie wypadają Gere i Topher Grace, jednak sposób odkrycia tożsamości Cassiusa przez śledczych jest bardzo, bardzo naiwny i naciągany. Krótko mówiąc: to lektura na wolny wieczór przede wszystkim dla miłośników gatunku. 

Druga twarz – książka

Niestety, film Druga twarz nie jest oparty na żadnej książce, nie istnieje również książka, która powstałaby po jego premierze. 

Co możemy Wam zaproponować? Na przykład Negatyw Klaudiusza Szymańczaka, opowiadający o agencie FBI Johnie Slade, którego śledztwo prowadzi do Polski.

Książkę Negatyw możecie kupić w księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.