Druga twarz. Między nami, agentami

Data: 2020-05-17 16:51:59 Autor: Piotr Piekarski

Druga twarz to wciągający thriller z uroczym jak zawsze Richardem Gere'm w jednej z głównych ról. O czym jest film? Czy warto go zobaczyć?

Obrazek w treści

Druga twarz to thriller, którego sam tytuł mocno sugeruje kluczowy twist fabularny (nie, nie zdradzimy, jaki). To opowieść o śledztwie w sprawie zamordowania senatora USA, które prowadzą emerytowany agent oraz młodzik z FBI.

Druga twarz – opis filmu

Film Druga twarz otwiera sekwencja, w której dwóch agentów FBI prowadzi śledztwo w jednym z magazynów. W tym samym miejscu zamordowany zostaje senator USA, Dennis Darden (Ed Kelly) – morderca poderżnął mu gardło. Niestety, agentom nie udaje się odkryć tożsamości zabójcy – było zbyt ciemno. 

Czytaj także: The Kissing Booth 2 sezon – kiedy premiera, opis serialu

Wkrótce dochodzenie przekazane zostaje oficerom CIA. Sposób działania mordercy wskazuje na niejakiego Cassiusa, zabójcę znanego z podcinania gardeł swoim offiarom. Rzecz w tym, że CIA przekonane jest, że Cassius zginął, zabity przez agenta Paula Shepherdsona (Richard Gere). Czy trzeba dodawać, że emerytowany śledczy będzie musiał powrócić do służby i zająć się sprawą? A pomoże mu agent Geary (Topher Grace mówiący z uroczym polskim akcentem) z FBI, który podczas studiów badał zmagania Shepherdsona i Cassiusa.

Druga twarz – obsada

Druga twarz do kina trafiła w roku 2011. Jego reżyserem jest Michael Brandt, który napisał scenariusz razem z Derkiem Haasem. .

Głowne role w produkcji zagrali Richard Gere, Topher Grace oraz Michael Sheen. W jednej z ról występuje również znana z serialu Castle Stana Katic. Serial ten był tak popularny, że producenci postanowili stworzyć serię książek, których autorem był... bohater serialu, Richard Castle. Jedna z nich, Fala upału, ukazała się również w Polsce. 

Druga twarz – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie możn zobaczyć film Druga twarz? Zobaczymy go na antenieTVN w niedzielę, 17 maja 2020 o 20:00. Film nie jest dostępny w serwisach streamingowych, można go za to zobaczyć legalnie na niektórych płatnych platformach VOD.

Druga twarz – czy warto obejrzeć?

Zdania recenzentów po premierze były mocno mieszane. Film ogląda się dosyć dobrze, przyzwoicie wypadają Gere i Topher Grace, jednak sposób odkrycia tożsamości Cassiusa przez śledczych jest bardzo, bardzo naiwny i naciągany. Krótko mówiąc: to lektura na wolny wieczór przede wszystkim dla miłośników gatunku. 

Druga twarz – książka

Niestety, film Druga twarz nie jest oparty na żadnej książce, nie istnieje również książka, która powstałaby po jego premierze. 

Co możemy Wam zaproponować? Na przykład Negatyw Klaudiusza Szymańczaka, opowiadający o agencie FBI Johnie Slade, którego śledztwo prowadzi do Polski.

Książkę Negatyw możecie kupić w księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje