"Dziedzictwo" 115 streszczenie: Co stało się z rodzicami Yamana? Szokujące wyznanie: „Moja dusza umarła”.

Data: 2023-09-21 10:09:40 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Yaman postanawia udowodnić Seher, że nie jest dobrym człowiekiem. Jednak dziewczyna wciąż wierzy, że w tym brutalnym mężczyźnie istnieje empatia i miłość. Tymczasem Kiraz nie słucha Alego i postanawia podjąć kolejną ryzykowną decyzję. Przeczytajcie nasze streszczenie 115 odcinka Dziedzictwa!

Seher i Yaman w serialu Dziedzictwofot. kadr z serialu / Legacy Episode 82 on YouTube

Przed nami 115 odcinek Dziedzictwa. Yaman chce jak najbardziej zniechęcić do siebie Seher. Dziewczyna jednak widzi w mężczyźnie coś więcej niż siłę i agresję. Tymczasem Ibrahim postanawia poszukać swojej życiowej wybranki. Oto streszczenie 115 odcinka Dziedzictwa

Dziedzictwo 115 streszczenie 

Ali postanawia rozmówić się z Kiraz. Nie rozumie, dlaczego dziewczyna zawsze musi wtrącać się w cudze sprawy. Dziewczyna próbuje wytłumaczyć się przed komisarzem: mówi, że Ayse jest dla nie jak siostra, dlatego też bardzo się o nią martwi. Ali natomiast radzi jej, by zostawiła Hasana w spokoju. 

Czytaj także: Kuchenne Rewolucje w Trzcielu – restauracja Incognito / Szynk u Tasi Terleckiej. Co się wydarzy?

Konflikt wisi w powietrzu również między Seher a Yamanem. Kobieta zarzuca stryjkowi, że jego zachowanie rzutuje na atmosferę w całym domu, także na Yusufa.

– Co jest z tobą nie tak? Jaki jest Twój problem? Nie jesteś taką osobą. To nie ty. […] Jesteś człowiekiem, który kocha Yusufa na tyle, by zniszczyć świat, jeśli uroni choć jedną łzę. Jesteś współczującym baśniowym gigantem Yusufa. 

Dość! Nie znasz mnie! Nigdy mnie nie znałaś! Widziałaś to, co chciałaś widzieć. Jeśli zastanawiasz się, kim jestem... Przyjrzyj się im dobrze... Oto, czym jestem. To kula, która przeszyła moje plecy. To była kula, która przebiła moje żebra i prawie zatrzymała moje serce. To wszystko składa się na mnie. Tyle kul trafiło w moje ciało. Ten zimny metal wnika w moje ciało... ale wbija się także w moją duszę. […] Moja dusza umarła. Moja dusza ze wszystkimi emocjami została pochowana w tym ciele i pokryta skorupą. Byłem kamieniem... Stałem się ogromną skałą. Rosłem z każdym strzałem. Czy wiesz, kim teraz jestem?

Kiraz postanawia przeprosić Hasana. Przyznaje, że podczas śniadania zachowała się niegrzecznie, jednak tłumaczy się swoją troską o przyjaciółkę. Hasan przyjmuje przeprosiny, jednak nie zmienia to problemu w postaci trudnego położenia zakochanych. Kiraz wpada na kolejny świetny pomysł – chce, by Ali… podżyrował pożyczkę na mieszkanie dla Hasana i Ayse. 

Czytaj także: Herkules - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu TVN?

Seher wciąż próbuje przemówić Yamanowi do rozumu. Przywołuje wspomnienia – związane z wystruganym samochodzikiem, który znaleźli w magazynie. Mówi, że przecież w środku wciąż jest tym samym chłopakiem, co kiedyś. To jeszcze bardziej złości Yamana, który siłą próbuje udowodnić Seher, że się myli. Chwyta ją i brutalnie wciąga do samochodu, czemu przygląda się Zuhal. 

– Widziałaś, co się stało? Yaman wrzeszczał na tę wieśniaczkę jak szalony. Złapał ją za ramię i wrzucił do samochodu. Zastanawiam, co się jeszcze wydarzy

– mówi Zuhal do Ikbal.

To dobrze! Oznacza to, że Yaman powrócił do swojej dawnej formy. […] Musisz skorzystać z okazji, Zuhal. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zatrzymać go z jego mroczną naturą. 

Tymczasem Ibrahim narzeka wciąż na swoją matkę. Okazuje się, że kobieta, próbując zmusić go do małżeństwa, przestała gotować mu obiady. Doradzić próbuje mu Kara, która mówi, że w końcu znajdzie dziewczynę życia. Kolega z pracy, Kirpi, ma jednak dla niego inny pomysł – poleca, by poszukał dziewczyny przez aplikacje randkowe. 

Yaman zawozi Seher do zapuszczonej dzielnicy na przedmieściach. Dziewczyna jest wstrząśnięta historią, którą słyszy z ust Yamana:

Spójrz tutaj. To wysypisko nie jest tylko dla mnie wysypiskiem. Stoczyłem tu swoją pierwszą walkę, mając osiem lat. Czworo dzieci otoczyło mojego brata Ziyę. W moim bardzo normalnym dzieciństwie był taki drewniany samochód... dzieci biły mojego brata, żeby go zdobyć. Czy wiesz, jak to brzmi, gdy pęka żebro? Czy wiesz, jak zmienia się całe twoje ciało po złamaniach żeber? Czy wiesz, że kiedy jesteś dzieckiem jak zapałka, złamanie żebra zamienia cię w twardą skałę? Chcesz płakać.

Yaman wyznaje, że to właśnie tutaj – gdy miał 14 lat – został po raz pierwszy postrzelony. Uświadamia Seher, że jego dzieciństwo nie było usłane różami. I stąd też nigdy nie będzie tak samo normalnym człowiekiem, jak inni. Mimo tak wielu wyznań Seher uważa, że Yaman wciąż nie jest z nią do końca szczery. Wciąż skrywa tajemnicę z przeszłości, której nie chce wyznać.

Czytaj także: „Kuchenne rewolucje” – restauracja Alexandria. Na Magdę Gessler czeka sporo niespodzianek

Kiraz podsłuchuje rozmowę telefoniczną Hasana. Mężczyzna umawia się z kimś na spotkanie, o czym nie informuje swojej narzeczonej. Dla Kiraz jest to podejrzane i chociaż początkowo stara się zignorować dręczące ją myśli, w końcu – postanawia zadziałać. Jest pewna, że Hasan ma mroczną tajemnicę i sprowadzi na Ayse niebezpieczeństwo. Tymczasem Begum przychodzi do domu Alego. Chce bowiem wręczyć Sultan prezent, by w ten sposób ponownie wkraść się w łaski starszej pani. Niespodziewanie drzwi otwiera jej Ayse, co zaskakuje prawniczkę. 

Po powrocie do rezydencji Seher udaje się na taras, gdzie wraz z Ziyą zajmuje się kwiatami. Dziewczyna delikatnie rozpytuje brata Yamana o ich wspólną przeszłość. Ziya wyznaje, jak trudne były ich relacje z rodzicami. Oboje szybko musieli nauczyć się radzić sobie sami. Kiedy matka mężczyzn odeszła, ich ojciec popełnił samobójstwo. 

Powiesił się. Yaman próbował go pochwycić, postawić na nogi, by go uratować. Był jednak wtedy za mały, było też już za późno, by uratować ojca. Ojciec padł na Yamana jak bluszcz.

Dziedzictwo 115 odcinek – kiedy w tv?

115 odcinek Dziedzictwa zobaczyć będzie można w czwartek, 21 września 2023 roku o godz. 16:05 na antenie TVP 1. Oprócz tego najnowszy odcinek serialu zobaczyć będzie można również w internecie – na platformie TVP VOD.

Tagi: Dziedzictwo, seriale tureckie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje