„Dziedzictwo” – 61 odcinek. Streszczenie

Data: 2023-06-30 11:51:39 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W ostatni piątek czerwca na antenie TVP 1 zobaczymy 61 odcinek Dziedzictwa. Przed nami wiele emocji – do domu Yamana zapuka bowiem opieka społeczna, którą nasłała sama Ikbal. Co jeszcze wydarzy się w nadchodzącym odcinku? 

Yusuf, bohater serialu Dziedzictwo w 61 odcinku produkcjifot. kadr z 40. odcinka serialu Emanet / Emanet 40. Bölüm on YouTube

W 61 odc. Dziedzictwa dojdzie do sporych zmian zarówno w życiu Seher i Yamana, jak i u Alego oraz Begum. Poniżej przeczytacie nasze streszczenie 61 odcinka!

Dziedzictwo 61 streszczenie 

W 61 odc. serialu Begum zdaje sobie sprawę z tego, co zrobiła. Jest pewna, że doprowadziła do śmierci Osmana. Nieprzytomny mężczyzna odzywa się jedna. Są szanse, by go uratować. Begum postanawia zatuszować swój udział w sprawie. Tymczasem Kiraz wraz z Alim są w aptece.

Tymczasem Seher budzi się i odkrywa, że śpi w łóżku wraz z Yamanem. Mężczyzna tylko udaje sen i dokładnie zdaje sobie sprawę z zachowania Seher, która ucieka w popłochu. To daje mu do myślenia. Następnego dnia rano natykają się na siebie na korytarzu rezydencji. Seher komplementuje historię, którą Yaman opowiedział wieczorem Yusufowi. 

Czytaj także: Dziedzictwo - 66 odc. Yusuf trafia w ręce handlarza dziećmi. Streszczenie 66 i 67 odcinka

Ali i Kiraz przyjeżdżają do szpitala po wiadomości od Begum. Kiraz ma wyrzuty sumienia, obawia się, że to jej wina – gdyby nie wyszła do apteki, mogłaby podać mu leki na czas. Tymczasem Ali pyta Begum, kiedy trafiła do jego domu. Dziewczyna kłamie. 

Powiedziałam Osmanowi, żeby wziął leki, ale nigdzie ich nie widział. Osman zadzwonił do mnie i poprosił mnie o poradę. Dziesięć minut później leżał na ziemi

– mówi Begum.

Lekarz informuje Alego, że stan wuja jest zły. Chwali także postawę Begum, która zadzwoniła po karetkę. 

Zuhal szykuje się na pierwszy dzień w pracy Yamana. Na wielki dzień przygotowuje ją także Ikbal. To dla niej niezwykle istotne – za sprawą Zuhal Ikbal przejmie władzę nad biznesem. Na dziś zaplanowana jest też akcja z opieką społeczną. Tymczasem Yaman i Yusuf spędzają czas na wspólnej rozmowie na temat bajek. Chłopiec przytula się z czułością do wuja, czego świadkinią jest Seher. 

Tymczasem do szpitala przybywa Ezgi. Okazuje się, że słyszała przez telefon zajęcie między Begum a Osmanem. Twierdzi, że gdy wuj się obudzi, powie o wszystkim Aliemu, a to zniszczy wszystko. Begum z wrażenia mdleje. 

Czytaj także: „Wiedźmin” – twórcy już mają plan na 4 sezon

Gdy Yaman i Zuhal wychodzą, Ikbal zaczyna działać. Poleca Yusufowi, by wyszedł na podjazd przed domem i tam zaczął się bawić strzałami. Na dodatek wmawia chłopcu, że Seher ma depresję, jest chora tak, jak jego matka i także odejdzie. W ten sposób oddziela Seher od chłopca. Kiedy dziewczyna zmierza do Yusufa, Ikbal zastępuje jej drogę i nakazuje pracować w kuchni. Tymczasem przed dom przyjeżdża kuratorka z opieki społecznej. Widzi zasmuconego chłopca, który nie chce z nikim rozmawiać.

Kiedy opieka społeczna decyduje się na odebranie chłopca z rąk Seher, dziewczyna próbuje dodzwonić się do Yusufa. Mężczyzna ma wyciszoną komórkę, jednak połączenie dostrzega Zuhal, która odrzuca telefon Seher. W ostatecznej chwili Yusuf przytula się do Seher. Opieka społeczna widzi przywiązanie między chłopcem a jego ciotką. 

Lekarze reanimują Osmana. Wkrótce bliscy starszego pana otrzymują jednak dobrą wiadomość – dzięki szybkiej reakcji lekarzy, mimo zatrzymania akcji serca, życie Osmana udało się uratować. 

Seher cały czas próbuje dodzwonić się do Yamana. Zuhal robi wszystko, by mężczyzna nie odebrał telefonu. Próbuje soją paplaniną zagadać Yamana, by ten nie słyszał wibracji połączenia. Telefon rozprasza jednak Yamana i w końcu wykopuje go spod sterty papierów. Seher przekazuje mu informacje o przybyciu opieki społecznej. 

Nie oddawaj Yusufa! Czekaj, dopóki nie przyjadę!

– wykrzykuje do słuchawki Yaman. 

Mężczyzna wybiega z biura. Zuhal nie jest zadowolona, pisze wiadomość natychmiast do Ikbal. Intrygantka zaczyna działać – postanawia wpuścić do domu opiekę społeczną, by szybciej przekazać chłopca. 

Dziedzictwo 61 – kiedy w tv? 

61 odcinek Dziedzictwa zobaczyć będzie można w piątek, 30 czerwca 2023 r. o godz. 16:05 na antenie TVP 1. Powtórka wyemitowana zostanie w poniedziałek, 3 lipca 2023 r. na Jedynce o 5:15. 

Po premierze w telewizji, nowy odcinek bezpłatnie zobaczyć będzie można także w Internecie – na platformie TVP VOD. 

 

 

Tagi: Dziedzictwo,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje