Nowa Lisbeth Salander od dziś w kinach

Data: 2018-10-26 12:55:59 Autor: pobarski
News - Nowa Lisbeth Salander od dziś w kinach

Dziś na dużych ekranach polscy widzowie zobaczyć będą mogli kultową Lisbeth Salander – bohaterkę popularnej serii Stiega Larssona Millennium. Dziewczyna w sieci pająka to filmowa adaptacja książki Davida Lagercrantza pt. Co nas nie zabije.

Tym razem Lisbeth Salander – niebezpiecznie utalentowana hakerka, która zawsze potrafi postawić na swoim, zostaje wplątana w niebezpieczną sieć międzynarodowej intrygi.

Salander otrzymuje zlecenie od jednego z naukowców, by ta wykradła jego koncept od Amerykan. Jednak zadanie nie jest tak proste, jak początkowo jej się wydaje. Przede wszystkim bowiem – sama zostaje przechytrzona, giną jej dane komputerowe, mieszkanie zostaje podpalone, a ona sama – wystawiona na pewną śmierć.

Wraz z dawnym kumplem – Mikaelem Blomkvistem, Lisbeth musi podjąć rzuconą rękawicę. Na początek zaś, konieczne jest rozszyfrowanie jej przeciwników, ochrona syna jej zleceniodawcy i… odbiór wykradzionych plików.

Lisabeth będzie musiała podjąć wiele wymagających decyzji, tymczasem do jej życia wrócą wspomnienia własnej przeszłości…

W roli głównej pojawi się Clarie Foy, którą widzowie znać mogą m.in. z takich produkcji jak netflixowe The Crown. Mikael Blomkvist zagrany zostanie przez szwedzkiego aktora Sverrira Gudnasona (na koncie m.in. rola w ekranizacji powieści Krąg), Sylvia Hoeks pojawi się zaś jako Camilla Salander.

Dziewczyna w sieci pająka to ekranizacja książki autorstwa Davida Lagercrantza, czyli powieści wydanej już po śmierci pierwotnego autora serii Millennium – Stiega Larssona.

Pójdziecie do kin na tę ekranizację? Czy czytaliście Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Co nas nie zabije
David Lagercrantz16
Okładka książki - Co nas nie zabije

Fabuła 500-stronicowej kontynuacji trylogii Stiega Larssona zaczyna się w trudnym dla Mikaela Blomkvista momencie. Czasopismo Millennium zmienia właściciela...

dodaj do biblioteczki