Kate McKinnon jednak nie zagra w serialu o Elizabeth Holmes

Data: 2021-02-19 13:19:05 Autor: Piotr Piekarski

Jak podaje serwis Deadline, serial Hulu „The Dropout” powstanie bez udziału Kate McKinnon, która pierwotnie miała wcielić się w główną rolę i pełnić funkcję producenta wykonawczego opowieści o założycielce firmy Theranos, Elizabeth Holmes, o jej wielkim sukcesie i dramatycznym upadku. Producenci obsadzą w tej roli nową aktorkę, a produkcja ma rozpocząć się latem.

Obrazek w treści

Serial „The Dropout" oparto na podcastie ABC Radio i ABC News o kobiecie, która porzuciła Stanford, aby założyć firmę Theranos. Ta wynalazła maszynę Edison, mogącą łatwo i błyskwicznie wykryć 200 chorób. Niestety, urządzenie nie działało jak należy, chociaż zyskała wsparcie bogatych inwestorów, w tym Betsy DeVos i Ruperta Murdocha.

Wartość Theranosa wyceniono na 9 miliardów dolarów, a Elizabeth Holmes stała się jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Niedługo później sąd federalny w 2018 roku postawił jej dziewięć zarzutów związanych z oszustwem elektronicznym i dwóch – spisku w celu popełnienia oszustwa elektronicznego.

Po wniesieniu aktu oskarżenia Elizabeth Holmes nie zniknęła z życia publicznego. Stała się bohaterką wydanej również w Polsce książki Zła krew, na podstawie której Adam McKay wyreżyserował film fabularny z Jennifer Lawrence w roli głównej. Serial „The Dropout" miał być kolejną produkcją poświęconą Elizabeth Holmes.

Książkę Zła krew możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zła krew
John Carreyrou0
Okładka książki - Zła krew

Porywająca historia ogromnego oszustwa, opowieść o ambicji i nieposkromionej pysze. Założycielka i prezeska Theranosa Elizabeth Holmes była powszechnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo