Emily w Paryżu 2 – Netflix potwierdza drugi sezon serialu

Data: 2021-05-05 11:40:01 Autor: adudek

Emily w Paryżu w pierwszym sezonie zyskało wśród użytkowników Netflixa wielką popularność, stając się platformowym hitem. Od dłuższego czasu spekulowano na temat drugiego sezonu. 

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: CAROLE BETHUEL/NETFLIX

Okazuje się, że Netflix potwierdza drugi sezon. Opowieść, która jest raczej płytką, prostą historyjką w stylu bajki dla dorosłych, ma mimo wszystko sporo fanów, którzy chętnie obejrzę serialową kontynuację.

Emily w Paryżu 2 – powróci w drugim sezonie 

Serial Darrena Stara, mającego na swoim koncie hitowe seriale, takie jak Seks w wielkim mieście czy Beverly Hills, wzbudzał zarówno wiele pozytywnych, jak i negatywnych recenzji. Widzom podobała się lekka, łatwa w odbiorze, pozytywna opowieść, rodem z baśni. Recenzenci krytykowali natomiast płytką, pozbawioną polotu opowieść. Piętnując też pewne stereotypy dotyczące narodu francuskiego. 

Czytaj również: Czy będzie 2 sezon serialu Emily w Paryżu?

Mimo wszystko serial cieszył się wielką popularnością, co oczywiście zachęciło Netflix do zamówienie kolejnego sezonu. Prace nad serialem zaczynają się tej wiosny i przewidziane są do połowy lipca lub sierpnia. 

Emily w Paryżu 2 – czy wiemy coś na temat fabuły?

Pierwszy sezon serialu Emily w Paryżu skupiał się na tytułowej Emily, młodej amerykanki, która otrzymała intratną posadę we francuskim związanej z modą. Młody dyrektorka marketingowa, ma zająć się rozkręcaniem nieco podupadłej francuskiej firmy, przejętej przez jej amerykański oddział. 

Zadanie nie jest łatwe, bo na miejscu Emily spotyka się z nieprzychylnym przyjęciem i utrudnianiem pracy. Mimo wszystko pogodna, pełna zapału dziewczyna, swoim zachowaniem, zyskuje przychylność, spotyka także miłość.

Czytaj również: Emily w Paryżu – Miasto mody, szczęścia i wielkich szans!

To właśnie związek między Emily a Gabrielem może stanowić jądro opowieści w drugim sezonie, o którym na razie nic nie wiemy. Netflix nie ujawnia szczegółów fabularnych. Jej twórcy zdradza tylko, stanie się bardziej mieszkankom Paryża, będzie bardziej rozsądna i zasadnicza. Widzowie będą mogli także bliżej poznać postaci drugoplanowe. 

Emily w Paryżu 2 – obsada serialu

W kolejnym sezonie, choć jeszcze nie mamy oficjalnego potwierdzenia Netflixa, powrócą postaci znane z pierwszego sezonu, a tym samym Ci sami aktorzy.

W roli Emily, po raz kolejny Lily Collins, znana z takich produkcji jak: Królewna Śnieżka, Dary Anioła: Miasto kości, Zasady nie obowiązują, Tolkien czy Nędznicy.

W serialu pojawi się ponownie Philippine Leroy-Beaulieu, którą możemy kojarzyć z filmów: Trzej mężczyźni i dziecko, Miłość i inne nieszczęścia, Dziecko Rosemary. Aktorka po raz kolejny wcieli się w postać Sylvie. 

Czytaj również: Seks w wielkim mieście – będzie kontynuacja słynnego serialu HBO

Nie zabraknie także serialowego Gabriela, w którego wcieli się znów Lucas Bravo oraz Camille, w roli której Camille Razat.

Emily w Paryżu 2 – kiedy premiera?

Na tą chwilę nie znana jest nam data premiery drugiego sezonu serialu. Przedstawiciele platformy Netflix, jak na razie jej nie zdradzają. Prace na planie zdjęciowym mają potrwać do około sierpnia, więc należy się spodziewać serialu najwcześniej pod koniec roku, ale to może być termin dość niepewny. Rok 2022 wydaje się być bardziej pewniejszą datą. 

Emily w Paryżu 2 – książki

Podobnie jak pierwszy sezon, tak i ten to produkcja oparta na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Mój Paryż, autorstwa Alessandry Mattanza.

Książkę „Mój Paryż” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.