Frances Ha - dwudziestosiedmiolatka zagubiona w dorosłości

Data: 2022-04-05 11:02:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

TVP Kultura pokaże dziś wyróżniony komediodramat pokazujący trudny współczesnego życia i niechęć do prawdziwej dorosłości. Film nosi tytuł Frances Ha i zobaczymy go dziś w godzinach późnowieczornych. 

Obrazek w treści 

Film, który dziś zobaczymy w polskiej telewizji, mający tytuł Frances Ha, jest komediodramat, który ma na swoim koncie aż kilkanaście filmowych nominacji. Co wiemy o komediodramacie Frances Ha? O której godzinie możemy go obejrzeć w telewizji? O czym opowiada?

Frances Ha – opis filmu

Film Frances Ha to jak już wspominaliśmy komediodramat produkcji amerykańskiej, film zrealizowany w czarno-białej formie, produkcja z roku 2012, którego bohaterką jest tytułowa Frances. Kobieta, choć ma lat 27, wciąż nie ma ochoty dorosnąć. Frances mieszka z przyjaciółką Sophie w Nowym Jorku i żyje z dnia na dzień. Jej życiowym marzeniem jest dostanie się do zespołu, problem w tym, że Frances nie ma talentu. 

      Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 4 do 10 kwietnia 2022 roku

Pewnego dnia jej proste życie z dnia na dzień bardzo się zmienia. Dzieje się tak, gdy jej przyjaciółka oświadcza, że zamieszka ze swoim chłopakiem. Frances nie wie teraz co ze sobą zrobić. 

Frances Ha – obsada filmu

W obsadzie filmu w roli Frances - Greta Gerwig, którą można oglądać w takich filmowych produkcjach jak: Kobiety i XX wiek, Mistress America, Greenberg.

      Czytaj również: Frances Ha, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Mickey Sumner, Adam Driver, Michael Zegen, Patrick Heusinger, Michael Esper, Charlotte d'Amboise, Grace Gummer, Justine Lupe.

Reżyserem filmu Francis Ha jest Noah Baumbach, który ma na swoim koncie filmy: Historia małżeńska, Fantastyczny Pan Lis, Walka żywiołów.

Frances Ha – gdzie obejrzeć film?

Film Frances Ha swoją premierę miał kilka lat temu, bowiem w roku 2012, więc jest filmem już wiekowym. Dziś produkcja będzie miała swoją emisję, po raz kolejny, także w polskiej telewizji. 

      Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 7 do 15 kwietnia 2022 roku

Frances Ha zostanie wyemitowany przez stację TVP Kultura, dziś, czyli we wtorek, 9 sierpnia 2022 roku, o godzinie 20:00 oraz na TVP Kultura i TVP Kultura 2.

Frances Ha - opinie o filmie

Film Frances Ha to produkcja, która zdecydowanie przypadnie do gustu zwolennikom komediodramatów, pogodnych, ale i nieco dramatycznych opowieści o współczesnych dwudziestoparolatkach. 

   Czytaj również: Odwilż - pierwszy polski serial platformy HBO Max już dostępny

Film na swoim koncie kilka nominacje do nagród filmowych, w tym: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Greta Gerwig; Critics' Choice - Najlepsza aktorka w komedii Greta Gerwig; Independent Spirit - Najlepszy film Lila Yacoub, Noah Baumbach, Rodrigo Teixeira, Scott Rudin; Independent Spirit - Najlepszy montaż Jennifer Lame; BIFA - Najlepszy film zagraniczny. 

Frances Ha – książki

Opisywany film to produkcja, która nie bazuje na żadnej książce. Oznacza to, że scenariusz filmu powstał na własnym pomyśle. W zamian polecamy inną książkę, o tytule Droga w blasku księżyca. Autorem książki jest Alicja Bartosz

Książkę "Droga w blasku księżyca" (Wydawnictwo Novae Res) można kupić taniej poniżej:

  Tagi: melodramaty,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje