Wesoły Włoch w świecie walki polskich konspiratorów z niemieckimi okupantami – Giuseppe w Warszawie

Data: 2022-06-17 12:07:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polska w dniu dzisiejszym wyemituje na swoim kanale Kultura klasyk z 1964 roku, czyli komedię wojskową Giuseppe w Warszawie. Jak przebiegną losy Włocha, przybywającego do okupowanej Warszawy, gdzie toczy się walka polskich żołnierzy z niemieckim okupantem.

Obrazek w treści Wesoły Włoch w świecie walki polskich konspiratorów z niemieckimi okupantami – Giuseppe w Warszawie [jpg] fot. sebo106 z Pixabay

Giuseppe w Warszawie to polski film wojenny w krzywym zwierciadle z 1964 roku w reżyserii Stanisława Lenartowicza.

Giuseppe w Warszawie – opis

O czym jest Giuseppe w Warszawie? W trakcie drugiej wojny światowej do okupowanej Warszawy przybywa Giuseppe Santucci, powrót z frontu na wakacje nie miał się zatrzymać w stolicy. Ostatecznie to tu Włoch poszukuje swoich towarzyszy broni. Niebawem... odkryje, że sprawnie ktoś pozbawił go broni.

O to zdarzenie posądza Marię, którą odwiedza w stolicy... i pozostaje już w jej domu! Aby zdobyć jej serce, postanawia okraść niemieckiego oficera.

Czytaj także: Człowiek ze stali – Kim jesteś Kal-Elu?

Walka o serce dziewczyny sprawia, że działania Giuseppe są pozytywnie postrzegane przez zorganizowany polski opór. Nim dojdzie do mocniejszego zawiązania relacji, Niemcy wpadają na trop pary, która ponownie musi uciekać...

Giuseppe w Warszawie – obsada

Jacy aktorzy wystąpili w filmie Giuseppe w Warszawie? Wielką gwiazdą produkcji został Antonio Cifariello, który doskonale wypadł na ekranie w roli Giuseppe Santucciego, swoją prezencją i grą aktorską, świetnie realizując wizję reżysera.

Czytaj także: RoboCop – Tego policjanta nie powstrzymacie!

Na ekranie towarzyszyli mu Elżbieta Czyżewska, Zbigniew Cybulski, Jarema Stępowski, Zdzisław Maklakiewicz, Krystyna Borowicz, Aleksander Fogiel.

Giuseppe w Warszawie – gdzie obejrzeć?

Zbliżająca się wielkimi krokami telewizyjna emisja Giuseppe w Warszawie zaplanowana została na piątek, 17 czerwca 2022 roku o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura i TVP Kultura 2. Reemisja odbędzie się w sobotę, 18 czerwca o 14:25 na TVP Kultura 2.

Czytaj także: Trudna sztuka odejścia... – Sztuka zrywania

Giuseppe w Warszawie – opinie

Wojenna komedia z 1964 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem, choć powiedzieć sobie musimy szczerze, że Giuseppe w Warszawie to nie okazał się żadnym superhitem. To dobra propozycja ze sporym dystansem do siebie, ale i w tym okresie zadebiutowała więcej wyżej ocenianych propozycji.

Czytaj również: Smerfy 2 (2013) – co wiadomo na temat znanej bajki?

Giuseppe w Warszawie – książka

Film Giuseppe w Warszawie bazuje na autorskim projekcie, który zapewnił spory szacunek dla Stanisława Lenartowicza oraz całego jego zespołu. Podchodząc z dystansem, będziemy mogli przyjemnie spędzić wieczór z tę opowieścią. Równie wiele przyjemności dostarczy nam książka Amerykanin w Warszawie, wydaną przez Wydawnictwo Znak.

Książkę „Amerykanin w Warszawie” kupić można poniżej:

Tagi: polskie komedie, wojna, Warszawa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje