Gloria - nowy kryminalny miniserial rozgrywający się w nadmorskim miasteczku rusza dziś na kanale TVP 2

Data: 2023-07-04 11:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

TVP rusza dziś z francusko-belgijskim dramatem kryminalnym, w którym przenosimy się do nadmorskiego miasteczka, w którym pewnego dnia, w niewyjaśnionych okolicznościach znika mąż bohaterski serialu, tytułowej Glorii. 

Bohaterowie serialu kryminalnego "Gloria", wśród nich Cécile Bois jako Gloria Meyers. 

Serial nosi tytuł Gloria i jest klasyczną, kryminalną opowieścią w miniserialowym, podzielonym jedynie na kilka odcinków stylu, która na kanale "Drugim" zastąpi serial Śmiertelne sekrety. Co wiemy o nowy serialu TVP 2? O czym opowiada? Z ilu odcinków się składa? Czy warto go obejrzeć? 

Gloria – opis serialu

O czym opowiada Gloria? Jest to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się we Francji, w niewielkim bretońskim miasteczku, a jego bohaterką jest miejscowa prawniczka Gloria Meyers, szczęśliwa matka trójki dzieci i żona, także adwokata, Davida. Od jakiegoś czasu para prowadzi wspólnie własną kancelarię adwokacką. Gloria obecnie spędza czas na urlopie adwokackim. Pewnego dnia, mąż jak co dzień wyjeżdża samochodem do pracy. Niestety nigdy do niej nie dociera, i znika bez śladu. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Nikt nie wie co się z nim stało. Gloria zgłasza zaginięcie na policji, jednocześnie samej rozpoczynając śledztwo. Postanawia dowiedzieć się co kryje się za jego zniknięcie. Szybko odkrywa, że mąż, któremu ufała, skrywa wiele tajemnic. Dowiaduje się, że firma na ogromne długi, wiele klientów odeszło, a pewnego dnia odnajduje wśród rzeczy męża dowód z nazwiskiem jej byłego chłopaka, który dwadzieścia lat temu zginął w wypadku. Poukładany świat Glorii wali się jak domek z kart. 

Gloria – obsada 

Serial Gloria to produkcja francusko-belgijska, z aktorami z tegoż właśnie kraju. W roli głównej, jako Gloria Meyers wystąpiła Cécile Bois. W pozostałych rolach: Barbara Schulz, Joey Starr, Nicole Calfan, Michaël Cohen, Malik Zidi, Mathieu Madénian, Amelle Chahbi, Mariama Gueye.

Czytaj również: Gloria, informacje o serialu - opis

Reżyserem serialu jest Julien Colonna.

Gloria - ile odcinków?

Serial Gloria to kolejna miniserialowa produkcja jaka debiutuje w polskiej telewizji, na kanale TVP 2. Serial w całości liczy sobie jedynie 6 odcinków, jakie będą emitowane od poniedziałku do środy, w godzinach późnowieczornych, zastępując wspomniany już francuski serial Śmiertelne sekrety.

Opis odcinków:

Gloria – gdzie obejrzeć?

Serial Gloria to produkcja, która swoją premierę w roku 2021 roku. Od dziś serial dostępny jest także w Polskiej Telewizji, na kanale TVP 2. Będzie emitowany od poniedziałku do środy, w paśmie późnowieczornym. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie dzisiaj, we wtorek, 4 lipca, o godzinie 22:55, na TVP 2

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Gloria – opinie o serialu

Serial Gloria to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom produkcji kryminalnych, trzymających w napięciu seriali, w których znajdziemy wiele sekretów i tajemnic. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Może przypaść do gustu także zwolennikom seriali francuskich, ale i dramatów.  

Gloria – książka

Gloria to serial powstały na bazie własnego scenariusza i własnego autorskiego pomysłu. Oznacza to, że nie ma odpowiednika w literaturze. W zamian polecamy zatem inną lekturę książki, o tytule Kłamca, kłamca, której autorem jest Lisa Jackson

Książkę "Kłamca, kłamca", wydawnictwa Skarpa Warszawska kupić tanio można poniżej:

Tagi: Gloria, seriale, kryminalne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje