Graciela Olmos – biografia

Data: 2020-07-08 09:25:16 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Kim jest Graciela Olmos, kobieta, która stała się inspiracją dla scenarzystów serialu „La Bandida”? Przedstawiamy biografię Gracieli Olmos w poniższym artykule.

Od początku lipca na antenie TVP 1 emitowany jest serial La Bandida, który przedstawia losy Mariny, młodej dziewczyny, która po utracie rodziców musi zaopiekować się swoim bratem i samą sobą. Jak wiadomo, opowieść ta inspirowana jest prawdziwą postacią – Gracielą Olmos. Co warto o niej wiedzieć? Przedstawiamy biografię tej kobiety. 

Graciela Olmos – biografia 

Graciela Olmos urodziła się pod nazwiskiem Marina Aedo w meksykańskim Casas Grandes w Chihuahua. Dokładna data urodzenia kobiety nie jest znana, jednak część źródeł podaje, że Marina urodziła się 10 grudnia 1895 roku. 

Czytaj także: "La Bandida" – nowy serial na TVP. O czym jest meksykańska telenowela?

Jej dzieciństwo było dość burzliwe. W młodym wieku straciła ojca i matką w wyniku ataku grupy Pancho Villa na hacjendę, w której mieszkała i pracowała wraz z najbliższymi. , To zmusiło ją i jej młodszego brata, Benjamina, do życia na ulicy. Finalnie znalazła się w domu dziecka, skąd ostatecznie uciekła. Przejawiała zdolności muzyczne.  

Graciela Olmos – życie prywatne

W młodym wieku wyszła za mąż za Joségo Hernándeza, jednego z zabójców jej rodziny. To właśnie z nim odeszła z klasztoru, by dołączyć do gruby buntowników. Niestety, niebawem po ślubie mężczyzna musiał opuścić żonę i wyjechać na kolejną misję. Już w 1915 r. Graciela została wdową, otrzymując – po mężu – przydomek Bandida

Jako wdowa po bandycie, musiała sama pomyśleć o swojej przyszłości. Pomóc nie mógł jej także młodszy brat, który w tym czasie zaangażował się już w naukę w seminarium duchownym. Mężczyzna został zresztą później księdzem. 

Aby móc przeżyć, Graciela Olmos zajmowała się wieloma rzeczami. Nielegalnie sprzedawał alkohol, oddawała swoje ciało w domach publicznych. Tak trwała przez kilka lat, aż w końcu założyła własny biznes. Stworzyła znany kabaret, w którym pojawiały się najważniejsze osobistości Meksyku. https://www.sravni.ru/zaimy/na-kartu-bez-otkazov/ 

W międzyczasie Olmos rozprowadzała także narkotyki. Dzięki pracy w znanych burdelach, zgromadziła sieć kontaktów z politykami, którzy chronili ją przed konsekwencjami swoich nielegalnych działań. 

Przez biografkę Gracieli Olmos, Magdalenę González Gámez, kobieta okrzyknięta została „Najpotężniejszą prostytutką w historii Meksyku”. Marina zmarła w wieku 66 lat, 31 maja 1962 r. Pogrzebową uroczystość poprowadzić miał jej brat, Benjamin. 

Graciela Olmos – muzyka

Wbrew pozorom, Graciela Olmos jest postacią ważną dla meksykańskiej kultury, a zwłaszcza muzyki. Jest ona autorką muzyki i słów ballad, tak zwanych meksykańskich corrido: „El Siete Leguas”, „El corrido de Durango” oraz „Benjamín Argumedo”.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.