Handel - dramat kryminalny o handlu ludźmi z Alicją Bachledą-Curuś

Data: 2022-11-23 10:36:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Handel ludźmi, wciąż popularny i przerażający przestępczy proceder jest tematem dramatu kryminalnego produkcji amerykańsko-niemieckiej, w którym w jednej z ról zobaczymy naszą rodaczkę, Alicję Bachledę-Curuś. 

Obrazek w treści 

Film nosi tytuł Handel i jest produkcją z roku 2007, która choć nie zbierała bardzo pozytywnych ocen od recenzentów, była przez widza chwalona na wartką akcję. Jak jest naprawdę będzie okazja przekonać się już dziś. Film w godzinach wieczornych będzie emitowany na telewizji. Na jakim kanale?

Handel – opis 

O czym jest film  Handel? Akcja tego dramatu kryminalnego rozgrywa się w stolicy Meksyku, kiedy to grupa handlarzy ludźmi porywa trzynastoletnią Adrianę. Dziewczyna wraz z innymi kobietami ma być sprzedana do domu publicznego w New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. W czasie niewoli pomaga jej emigrantka z Polski, Weronika, która też wpadła w ręce szajki. 

Czytaj również: Co oglądać zamiast meczów? Oto propozycje dla niezainteresowanych mundialem!

Tymczasem w stolicy, jej nastoletni brat Jorge, przy pomocy teksańskiego policjanta Rayu'a Sheridanie, którego córka również została uprowadzona, rozpoczyna poszukiwania. Wkrótce odkrywają, że za porwaniami stoi ta sama szajka handlarzy żywym towarem. 

Handel – obsada 

Kto wystąpił w filmie Handel? Film to produkcja amerykańsko-niemiecka, w której znaleźli się głównie aktorzy z różnych krajów. W głównych rolach: Paulina Gaitan jako Adriana, Alicja Bachleda-Curuś jako Weronika, Cesar Ramos jako Jorge i Kevin Kline jako Rayu Sheridanie.

Czytaj również: Handel, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach:  Frank Bond, Tim Reid, Marco Pérez, Natalia Traven, Guillermo Iván. Reżyserem filmu jest natomiast Marco Kreuzpaintner.

Handel – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Handel będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w środę, 23 listopada 2022 roku, na TV Puls o godz. 20:00. Powtórka filmu we wtorek, 29 listopada o godzinie 22:00, też na tym samym kanale. 

Czytaj również: Wspaniałe stulecie: Ibrahim Pasza zgadza się na warunek Hürrem. Co wydarzy się w 151 i 152 odcinku serialu?

Handel – opinie

Film Handel to produkcja, która spodoba się przede wszystkim zwolennikom produkcji kryminalnych, ale także dramatów, utrzymanych w mocnym stylu, z wartką akcją. 

Czytaj również: Prorok - biograficzny film o kardynale Wyszyńskim już w kinach

Choć film nie zbierał wysokich ocen u recenzentów, wśród widzów nie ma najgorszych ocen, a rodzima aktorka, Alicja Bachleda-Curuś była chwalona na rolę w tym filmie. Warto zatem obejrzeć Handle, choćby dla niej. 

Handel – książka

Film Handel to filmowa opowieść będąca dramatem kryminalnym, który jednak nie ma swego odpowiednika książkowego. W zamian proponujemy inną książkę, o tytule Nie mów nikomu. Jej autorem jest Karolina Wójciak.

Powieść "Nie mów nikomu", wydawnictwa Inne kupić można poniżej:

Tagi: filmy kryminalne, dramaty, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Pokaż wszystkie recenzje