Czy będzie 2 sezon serialu "Heartstopper"?

Data: 2022-04-26 15:41:17 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu na platformie streamingowej Netflix premierę miał serial Heartstopper. Produkcja niemal od razu spotkała się z sympatią widzów na całym świecie. Po seansie wszyscy zastanawiają się, czy historia Charliego i Nicka doczeka się kontynuacji. Czy będzie 2 sezon Heartstoppera?

  • Heartstopper to serial o miłości dwóch chłopców.
  • Netflix potwierdził, że serial będzie kontynuowany w postaci dwóch nowych sezonów.
  • Podczas rozmowy z RadioTimes autorka oznajmiła, że prawdopodobnie produkcja zmieści się w 4 sezonach.

Od kilku dni na Netflixie popularność cały czas zyskuje serial Heartstopper, który opowiada o rodzącej się miłości Charliego i Nicka, a także o różnych perypetiach ich przyjaciół. Prawdą jest, że zakończenie wcale nie budzi wielu wątpliwości, nie kończy się tak zwanym cliffhangerem, jednak wiemy, że komiks o tym samym tytule będzie miał aż pięć tomów! Czy w takim razie możemy spodziewać się dalszego ciągu historii poznanej w serialu Heartsopper

Heartstopper – 2 sezon czy będzie? 

Pozornie wydawałoby się, że pierwszy sezon przedstawił widzom w pełni domkniętą historię. Pod sam koniec możemy obserwować Charliego i Nicka spędzających czas na plaży. Rozmawiają oni na temat swojego związku, chcą być razem i przestać się z tym kryć. Ostatnia scena serialu pokazuje rozmowę Nicka z mamą. Chłopak mówi kobiecie o swojej biseksualności i związku z Charliem. Tutaj również nie pojawiają się żadne komplikacje, matka od razu akceptuje syna i wspiera go w wyborze. 

Czytaj także: Heartstopper - dziś premiera na Netflix chwytającego za serce serialowego dramatu

Chociaż zakończenie serialu nie jest otwarte to jednak wiemy, że komiks, na bazie którego powstaje, będzie miał aż pięć tomów. W rozmowie z RadioTimes autorka Alice Oseman oznajmiła, że do opowiedzenia całej historii Nicka i Charliego Netflixowi prawdopodobnie wystarczą cztery sezony. Zgodnie z komiksami w następnym sezonie będziemy mogli śledzić dalszy rozwój relacji chłopców, obserwować ich podczas wycieczki do Francji, a także zobaczymy jak Nick poradzi sobie z publicznym coming outem.

W piątek, 20 maja, Netflix potwierdził, że zrealizowane zostaną przynajmniej dwa kolejne sezony serialu Heartstopper. Tym samym Netflix potwierdził, że powstanie zarówno 2, jak i 3 sezon serialu. 

Heartstopper – sezon 2 – kiedy premiera? 

Aktualnie są spore szanse na to, że drugi sezon serialu Heartstopper powstanie. Widzowie są zachwyceni tą prostą i ciepłą historią o miłości. Nie brakuje też pochwał na temat inkluzywności produkcji. W końcu wśród bohaterów możemy zobaczyć sporą reprezentację różnych orientacji, czy tożsamości z jakimi się identyfikują.

Czytaj także: Co nowego na platformie Netflix? Premiery Netfliksa w kwietniu 2022

Prawdopodobnie 2 sezon będziemy mogli obejrzeć już w 2023 roku. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to może nawet nastąpi to w pierwszej połowie przyszłego roku. Zdjęcia do 1 sezonu trwały podobno tylko trzy miesiące, co oznacza, że jeśli wystarczająco szybko zostanie podjęta produkcja to wcale nie trzeba będzie tak długo czekać na kontynuację tej uroczej historii. 

Heartstopper – komiksy 

Serial Heartstopper w głównej mierze opary jest na powieściach graficznych autorstwa Alice Oseman. Pierwszy sezon serialu bazuje na dwóch pierwszych częściach komiksu, czyli: Heartstopper  oraz Heartstopper. Tom 2. W Polsce natomiast został wydany jeszcze tom 3. W naszym kraju czwarta i przedostatnia część historii wyjdzie już niedługo, bo w czerwcu. Autorka oznajmiła, że piąty tom będzie tym finałowym. Jego angielska premiera została zaplanowana na luty przyszłego roku. Do tego wydawnictwo Jaguar, pod szyldem, którego wychodzi Heartsopper, na swoim facebookowym profilu donosi, że po premierze serialu komiks zajął pierwsze miejsce na liście TOP 100 na Empiku! 

Czytaj także: Oprah i Viola: Wydarzenie specjalne Netflix, specjalny program, wywiad

Serial Heartstopper bezpośrednio opiera się na komiksie o tym samym tytule. Cechuje go piękna kreska i delikatność obecna także w serialu Netflixa. Jeśli już obejrzeliście ekranizację, a nadal nie zapoznaliście się z pierwowzorem, to może właśnie teraz jest na to czas? My możemy serdecznie Wam polecić tę ujmującą serię komiksów!

Pierwszą część Heartstoppera można kupić poniżej: 

Tagi: heartstopper, seriale LGBT,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Heartstopper
Alice Oseman10
Okładka książki - Heartstopper

Charlie i Nick chodzą do liceum dla chłopców. Charlie jest wyoutowanym gejem, Nick gra w rugby i jeszcze chwilę wcześniej był zakochany w dziewczynie....

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje