Czas na drugie starcie z przebudzonymi, demonicznymi siłami – Hellboy 2: Złota armia

Data: 2022-08-06 09:19:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

W polskiej telewizji już wkrótce będziemy mogli zobaczyć film Hellboy 2: Złota armia, ostatnią odsłonę w wykonaniu Gulliero del Toro oraz Rona Perlaman, który ze swoim Hellboy'em ruszają do walki z przebudzoną, legendarną Złotą armię. Jak poradziła sobie kontynuacja?

Obrazek w treści 

Hellboy 2: Złota armia to międzynarodowy film superbohaterski z elementami horroru i science-fiction z 2008 roku w reżyserii Guillermo del Toro.

Hellboy 2: Złota armia – opis 

Akcja "Dwójki" prezentuje ważną rozmowę profesora Trevora Brooma Bruttenholma oraz młodziutkiego Hellboy'a, w której poruszona zostaje legenda o walce ludzi z elfami, faunami oraz trollami, którzy zjednoczyli się jako "Złota armia". Po jej porażce, doprowadzono do uśpienia tej potęgi, powstrzymanej wcześniej przez 5-metrowych mechanicznych wojowników.

Współcześnie konflikt pomiędzy młodą i piękną Nualą oraz synem władcy Nuadem sprawia, że to on postanawia pozyskać siłę przerażającą świat przed laty.

Czytaj również: Piekielny agent specjalny... – Hellboy

Ludzkość próbuje go powstrzymać, ale bardzo szybko się okazuje, że jedyną nadzieją na powstrzymanie zbyt ambitnego przyszłego władcę świata elfów....

Hellboy 2: Złota armia – obsada 

Kto wystąpił w Hellboy 2: Złota armia? Bez dwóch zdań największą gwiazdą obsady okazał się Ron Perlman, doświadczony i charakterystyczny aktor, który po dziś dzień jest najlepiej wspominany przez fanów, doceniających jego pracę oraz serce włożone w ten występ.

Czytaj również: Podatek od miłości – Pościg za podatkami może być naprawdę romantyczny!

W pozostałych rolach z różnym skutkiem wystąpili Doug Jones, John Alexander, Luke Goss, John Hurt, Selma Blair czy Anna Walton.

Hellboy 2: Złota armia – gdzie obejrzeć?

TVN 7 wyemituje wspomniany film Hellboy 2: Złota armia w aż trzech segmentach. Po raz pierwszy w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku o godz. 20:00. Produkcję następnie będzie można zobaczyć w poniedziałek 8 sierpnia o 22:15 oraz w piątek, 12 sierpnia o 22:10.

Czytaj również: Demonstracja siły - walka o wpływy w przestępczym biznesie

Produkcję zobaczyć możemy za pośrednictwem Netflixa.

Hellboy 2: Złota armia – opinie

Ekipa del Toro pokazała się z doskonałej strony, oferując niezłe odwzorowanie komiksu, jednocześnie oferując wiele niespodzianek i miłych akcentów. Z tego też względu Hellboy 2: Złota armia warto zobaczyć, aby przekonać się o tym, jak można tego typu adaptację wykonać na solidnym poziomie. Trzecia odsłona nigdy nie powstała i najpewniej nie ma już żadnych szans na wyprodukowanie tej propozycji. W 2019 roku opracowano reboot, który okazał się całkowitą porażką.

Czytaj również: Przykładny obywatel - w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości

Hellboy 2: Złota armia – książka

Drugi Hellboy bazuje na komiksach Mike'a Mignoli z serii Hellboy oraz Hellboy w piekle, korzystając także z własnych pomysłów oraz powiązania opowieści. Jedną z tego typu znanych historii jest Hellboy w piekle. Tom 1. Zstąpienie, wydany w Polsce przez wydawnictwo Egmont.

Komiks Hellboy w piekle. Tom 1. Zstąpienie kupić można poniżej:

Tagi: horrory, adaptacja, komiks. fantastyka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy