Będzie ekranizacja „Historii pszczół”!

Data: 2019-05-31 14:18:56 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Będzie ekranizacja „Historii pszczół”!

- To zbyt piękne, by mogło być prawdziwe – tak informację o tym, że prawa do adaptacji książki Historia pszczół nabył producent serialu „True Detective”, komentuje autorka, Maja Lunde.

W ciągu czterech lat od premiery Historia pszczół ukazała się w ponad 50 krajach, przetłumaczono ją na 36 języków. Tak wielki sukces musiał przynieść zainteresowanie książką przemysłu filmowego. Autorka jednak długo zwlekała z wyrażeniem zgody – zdecydowała się dopiero na propozycję firmy Anonymous Content, producenta m.in. serialu „Mr. Robot” i nominowanego do Oscara filmu „Spotlight”. Anonymous Content nie nakręci jednak filmu – na podstawie książki powstanie serial. Na razie twórcy nie podjęli współpracy z żadną stacją telewizyjną ani platformą streamingową, za wcześnie też, by mówić o obsadzie.

Nadzieję na to, że serial będzie wierny oryginałowi daje fakt, że Lunde będzie jego koproducentką. Pisarka grzecznościowo powiedziała też, że podobają jej się wstępne pomysły na adaptację, zaprezentowane przez przedstawicieli wytwórni.

Historia pszczół to trzy historie, podkreślające znaczenie tych owadów w ekosystemie, ale przede wszystkim ukazujące, jak bardzo statyczną istotą pozostaje w gruncie rzeczy człowiek, pomimo nieustających przemian, jakim podlega otaczający go świat.

fot. Oda Berby

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Historia pszczół
Maja Lunde16
Okładka książki - Historia pszczół

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów Trzy intrygujące historie, zwyczajni...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy