Będzie ekranizacja „Historii pszczół”!

Data: 2019-05-31 14:18:56 Autor: Sławomir Krempa
News - Będzie ekranizacja „Historii pszczół”!

- To zbyt piękne, by mogło być prawdziwe – tak informację o tym, że prawa do adaptacji książki Historia pszczół nabył producent serialu „True Detective”, komentuje autorka, Maja Lunde.

W ciągu czterech lat od premiery Historia pszczół ukazała się w ponad 50 krajach, przetłumaczono ją na 36 języków. Tak wielki sukces musiał przynieść zainteresowanie książką przemysłu filmowego. Autorka jednak długo zwlekała z wyrażeniem zgody – zdecydowała się dopiero na propozycję firmy Anonymous Content, producenta m.in. serialu „Mr. Robot” i nominowanego do Oscara filmu „Spotlight”. Anonymous Content nie nakręci jednak filmu – na podstawie książki powstanie serial. Na razie twórcy nie podjęli współpracy z żadną stacją telewizyjną ani platformą streamingową, za wcześnie też, by mówić o obsadzie.

Nadzieję na to, że serial będzie wierny oryginałowi daje fakt, że Lunde będzie jego koproducentką. Pisarka grzecznościowo powiedziała też, że podobają jej się wstępne pomysły na adaptację, zaprezentowane przez przedstawicieli wytwórni.

Historia pszczół to trzy historie, podkreślające znaczenie tych owadów w ekosystemie, ale przede wszystkim ukazujące, jak bardzo statyczną istotą pozostaje w gruncie rzeczy człowiek, pomimo nieustających przemian, jakim podlega otaczający go świat.

fot. Oda Berby

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Autor
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje