Zmiany w emisji TVP1! Homilia Jana Pawła II zamiast popularnych programów!

Data: 2023-03-09 19:41:33 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W czwartek, 9 marca, na antenie TVP 1 wyemitowana zostanie homilia Ojca Świętego Jana Pawła II, która wygłoszona została w latach 70. w czasie pierwszej pielgrzymki papieża w Polsce. 

Obrazek w treści Zmiany w emisji TVP1! Homilia Jana Pawła II zamiast popularnych programów! [jpg]fot. Ilustracyjna / Pexels 

Niespodziewanie w czwartek wieczorem na antenie TVP 1 zobaczyć będziemy mogli homilię św. Jana Pawła II. Emisja materiału na antenie Jedynki zbiega się w czasie z burzliwymi obradami Sejmu nad ustawą, która chronić ma wizerunek Papieża-Polaka. 

Homilia Jana Pawła II — o czym jest? 

Wyemitowana na antenie Jedynki homilia jest fragmentem kazania wygłoszonego przez Jana Pawła II w czasie jego pierwszej papieskiej wizyty w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Pielgrzymka do ojczyzny miała miejsce 2 czerwca 1979 roku. 

W swojej homilii Papież zauważył, że jego Pielgrzymka miała miejsce w dziewięćsetną rocznicę śmierci św. Stanisław. W trakcie swojego kazania Jan Paweł II powiedział:

Kościół przyniósł Polsce Chrystusa – to znaczy klucz do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek.

Homilia Jana Pawła II na TVP 1 — kiedy? O której godzinie? 

Homilia Ojca Świętego wyemitowana zostanie na TVP 1 9 marca 2022 roku o godz. 20:00. Emisja materiału odbędzie się tuż po wieczornym wydaniu programu informacyjnego „Wiadomości”. 

Homilia Jana Pawła II zamiast „Alarmu!”. Zmiany w ramówce TVP 

Zmiany w harmonogramie emisji w czwartek, 9 marca, na antenie Telewizji Polskiej nie były planowane. W magazynach z programem odnaleźć można wciąż informację o tym, że standardowo po „Wiadomościach” zobaczyć będzie można magazyn sportowy, pogodę oraz program „Alarm!”. Po 20:35 emitowany miał być kolejny odcinek „Ojca Mateusza”

O zmianach TVP poinformowało widzów za pośrednictwem specjalnego paska emitowanego na dole ekranu na antenie TVP 1. Nie wiadomo, czy poza „Alarmem!” oraz programami informacyjnymi z ramówki w czwartek wypadną kolejne produkcje.  Na oficjalnym profilu programu „Alarm!” poinformowano: 

Wyjątkowo dzisiejszą emisję ”Alarmu!” przenosimy na jutro. Zapraszamy zatem jutro (10.03) na podwójne wydanie w godzinach: 15:15 oraz 20:15

Ojciec Mateusz — czy będzie dziś w TV? 

Wraz z transmisją homilii, część widzów może zastanawiać się, czy TVP 1 zdecyduje się wyemitować w czwartek późniejsze produkcje, w tym nowy odcinek „Ojca Mateusza”. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by emisja serialu została anulowana. 

Czytaj także: Kuchenne rewolucje - restauracja "Czterej Pancerni". Czy w Biedrusku zrobi się smacznie?

W mediach społecznościowych na profilu Bądźmy Razem TVP przed godziną zapowiedziano premierowy odcinek serialu. Nowy odcinek serialu wyemitowany ma zostać nieco później, tuż po bloku reklamowym. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje