Jeździec znikąd – przygodowy western, film inspirowany znaną fikcyjną postacią

Data: 2021-05-15 19:30:01 Autor: adudek

Super Polsat ma w dzisiejszej ofercie programowej film, który luźno inspirowany jest postacią znaną z audycji radiowych, komiksów a także powieści. 

Obrazek w treści

Mowa o filmie Jeździec znikąd, będącym przygodowym westernem w gwiazdorskiej obsadzie między innymi Johnny Depp. 

Jeździec znikąd – opis filmu

Opowieść w filmie Jeździec znikąd rozgrywa się w latach 30-tych ubiegłego wieku, zaczynając się od opowieści pewnego staruszka, który opowiada chłopcu historię Johna Reida, starającego się wraz z przyjaciółmi z grupy Texas Rangers, schwytać groźnego przestępcę. 

Przeczytaj również: Nowa wersja „Kopciuszka” nadciąga na Amazon Prime Video. W roli głównej Camila Cabello

Niestety sam wkrótce wpada w pułapkę zastawioną przez Cavendisha. Od rychłej śmierci ratuje go Komancz o imieniu Tonto. Ten chce jednak czegoś w zamian. Pragnie przyłączyć do Johna, by razem z nim ścigać  Cavendisha. Razem odkrywają, że przestępca jest tylko częścią większej przestępczej grupy, która skrywa się w mieście pełnym korupcji i chęci władzy.

Jeździec znikąd – obsada 

Jak już wspomnieliśmy film Jeździec znikąd to gwiazdorska obsada. W roli Johna Reida - Armie Hammer, znany z takich produkcji jak: Tamte dni, tamte noce, The Social Network oraz Johnny Depp jako Tonto. Aktora kojarzyć możemy przede wszystkim z ról w serii filmów Piracie z Karaibów, ale także z Alicji w Krainie Czarów, Bezwstydnego Mortdecaia.

W pozostałych rolach: William Fichtner; Tom Wilkinson; Ruth Wilson; Helena Bonham Carter; James Badge Dale; Bryant Prince; Barry Pepper.

Czytaj również: Jeździec znikąd, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Gore Verbinskiński, mający na swoim koncie filmy z serii Piraci z Karaibów, a także Rango

Jeździec znikąd – gdzie obejrzeć?

Film miał swoją premierę w roku 2013, a dziś, w sobotę, 15 maja 2021 roku wyemituje go także kanał Super Polsat, o godzinie 23:00

Powtórka w niedzielę, 16 maja o godzinie 20:00.

Jeździec znikąd – opinie o filmie

Film spodoba się niewątpliwie fanom westernów i produkcji przygodowych, a także tym z was, których fascynuje postać jeźdźca znikąd, przewijająca się w wielu produkcjach, także książkach. 

Produkcja zbierała jednak bardzo mieszane opinie. Była bowiem nominowana do Oskarów - Oscar - Najlepsza charakteryzacja i fryzury; Oscar - Najlepsze efekty specjalne - Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams i John Frazier.

Czytaj również: Jestem wszystkimi dziewczynami – dramat o handlu dziećmi. Dziś premiera na Netflix

Ale ma także na swoim koncie Złotą Malinę -  Złota Malina - Najgorszy remake, sequel lub "zrzynka" i nominacje do innych antynagród. 

Jeździec znikąd – książki 

Film Jeździec znikąd jest produkcją, dla której inspiracją jest postać tytułowego Jeźdźca. Jednak nie bazuje na książce. W zamian proponujemy lekturę książki w westernowym stylu, autorstwa Marka Pietrachowicza o tytule Pogrzebowa sygnaturka. Spaghetti Western.

Książkę „Pogrzebowa sygnaturka. Spaghetti Western” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.