Nowa wersja „Kopciuszka” nadciąga na Amazon Prime Video. W roli głównej Camila Cabello

Data: 2021-05-15 11:21:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Moda na przenoszenie znanych produkcji na ekrany, w tym wypadku platformy streamingowej trwa. Jeszcze w tym roku na Amazon Prime Video zadebiutuje nowa wersja Kopciuszka, o tytule Cinderella.

Obrazek w treści Nowa wersja „Kopciuszka” nadciąga na Amazon Prime Video. W roli głównej Camila Cabello [jpg]

Nowy "Kopciuszek", który znany jest pod angielskim tytułem Cinderella to musical, w którym debiutuje jako aktorka znana wszystkim piosenkarka pop, Camila Cabello i to w głównej roli. Co wiemy na temat filmu?

Cinderella (Kopciuszek) – nowa wersja baśni nadciąga

Baśń Kopciuszek to jedna z najbardziej znanych i chyba jedna z najpopularniejszych baśniowych opowieści, która doczekała się wielu wersji, czy to filmowych, czy w formie animacji. Niebawem pojawi się kolejna.

Cindirella, w Polsce znana jako Kopciuszek, powróci w formie filmu muzycznego, który zrealizowany zostanie przez Amazon Studios z Sony Pictures. W tytułowej roli Kopciuszka Camila Cabello, znana wokalistka pop, mająca na swoim koncie wiele hitowych utworów. Dla piosenkarki będzie to ekranowy debiut. 

Czytaj również: Stranger Things: sezon 4 – Netflix uchyla rąbka tajemnicy związanej z kolejnym sezonem

Piosenkarka wniesie do nowej wersji opowieści o Kopciuszku nie tylko aktorstwo, ale także swoją muzyczną twórczość. Film ma zawierać nie tylko jej piosenki, jej teksty, ale także inne utwory muzyczne współczesnych artystów pop. 

Cinderella (Kopciuszek) – co wiemy o fabule?

Na temat fabuły jak na razie nie wiemy za wiele, oprócz tego, że będzie to nowoczesna wersja znanej opowieści. Jej bohaterką będzie bardzo ambitna młoda kobieta, która ma wielkie marzenia.

Są one na tyle ogromne, że wydają się być trudne do realizacji, szczególnie w pojedynkę. Nasza bohaterka ma jednak dobrego ducha, niejakiego Fab G, który dodając jej odwagi, zachęca ją do realizacji wielkich planów i życiowych marzeń.

Cinderella (Kopciuszek) – obsada filmu

W roli głównej w muzycznym filmie Kopciuszek – Camila Cabello, której towarzyszy jako Fab G, Billy Porter, mający na swoim koncie filmy: Upokorzenie, Czekając na cud czy Pose

Poza tym w filmie zagrają także: Nicholas Galitzine (Chembers, Miłość zaklęta w muzyce), Pierce Brosnan (Mamma Mia!, Autor widmo), Idina Menzel (Zaczorowana, Nieoszlifowane diamenty) oraz Minnie Driver (Buntownik z wyboru, Upiór w operze).

Czytaj również: Cinderella, informacje o filmie - opis

Film produkowany jest przez Jamesa Cordena, który również gra w filmie, zaś jego reżyserem i zarazem scenarzystą jest Kay Cannon

Cinderella (Kopciuszek) – kiedy premiera?

Film nie ma jeszcze dokładnie potwierdzonej daty premiery. Przewiduje się, że ta ma nastąpić jeszcze w sierpniu na platformie Amazon Prime Video. 

Czytaj również: Serial BrzydUla 2 zakończy się najprawdopodobniej w połowie 2022 roku

Cinderella (Kopciuszek) – książki

Film powstał w oparciu o baśń "Kopciuszek", ale na własnym scenariuszu. Co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy jednak książkę Kopciuszek, której autorem jest Rudnick Elizabeth.

Książkę „Kopciuszek” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje