Kamdesh. Afgańskie piekło, dramat wojenny o wojnie w Afganistanie, film oparty na faktach

Data: 2023-08-30 11:14:22 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dramat wojenny oparty na faktach, film mający na swoim koncie pięć nominacji do filmowych nagród pokaże dziś jeden z kanałów telewizyjnych, pozwalając widzom doświadczyć dramatycznych zmagań grupki amerykańskich żołnierzy walczących z setką talibów. 

Bohaterowie filmu Kamdesh. Afgańskie piekło, wśród nich Orlando Bloom jako Kapitan Ben Keating. 

Film nosi polski tytuł Kamdesh. Afgańskie piekło i jest jak już wspominaliśmy dramatem wojennym, filmem produkcji amerykańsko-bułgarskiej, w gwiazdorskiej obsadzie. O czy opowiada fabuła? Kiedy i gdzie można zobaczyć film? 

Kamdesh. Afgańskie piekło – opis 

Co to za film Kamdesh. Afgańskie piekło? Jest to amerykańsko-bułgarski dramat wojenny, film bazujący na prawdziwych wydarzeniach, którego akcja toczy się u stóp Hindukuszu, a Afganistanie, gdzie znajduje się amerykańska baza. Kapitanem jest tam  Keating, który z żołnierzami ma za zadanie kontrolować talibów. Niestety kapitan ginie, a jego rolę przejmuje Yllescas.

Czytaj również: Rafa – Nadciąga rekin ludożerca!

Niedługo później, 3 października baza zostaje zaatakowana przez wroga. Żołnierze zostają otoczeni przez setki talibów. Żołnierze Clint Romesha, Ty Michael Carter ze swoimi kolegami zaciekle bronią swojej siedziby, choć nie jest to łatwe zadanie. 

Kamdesh. Afgańskie piekło – obsada

Film Kamdesh. Afgańskie piekło to produkcja amerykańsko-bułgarska, w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych: Orlando Bloom jako kapitan Keating, Milo Gibson jako Yllescas, Scott Eastwood jako Clint Romesha i Caleb Landry Jones jako Ty Michael Carter. W pozostałych rolach: Jack Kesy, Cory Hardrict, Jacob Scipio, Taylor John Smith, Jonathan Yunger.

Czytaj także: Kamdesh. Afgańskie piekło

Reżyserem filmu jest Rod Lurie.

Kamdesh. Afgańskie piekło – gdzie obejrzeć?

Film Kamdesh. Afgańskie piekło to produkcja z roku 2019 roku. Film wyemitowany zostanie na antenie TV Puls w środę, 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00. Powtórka w poniedziałek, 4 września, o godzinie 0:35, także na tym kanale. Film można obejrzeć na Amazon Prime Video, w abonamencie oraz  na platformie Player.pl, wypożyczenie. 

Czytaj również: "Wasabi: Hubert zawodowiec" - Trudne i zabawne przygody paryskiego policjanta w Tokio!

Kamdesh. Afgańskie piekło - opinie o filmie

Film Kamdesh. Afgańskie piekło to produkcja, która przypadnie do gustu zwolennikom filmów opartych na faktach. Chętnie obejrzą go także zwolennicy filmów wojennych. Więcej na temat filmów i seriali znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe i serialowe.

Czytaj także: Krucjata Bourne a – Nie taki był plan...

 Film ma na swoim koncie pięć nominacji do filmowych nagród. Są to: Critics' Choice - Najlepsza piosenka - "Everybody Cries", wyk. Rita Wilson; Satelita - Najlepsza piosenka - “Everybody Cries”, wyk. Rita Wilson; Super Awards - Najlepszy film akcji; Super Awards - Najlepszy aktor w filmie akcji Caleb Landry Jones; NBR - 10 najlepszych filmów niezależnych.

Kamdesh. Afgańskie piekło - książki

Film Kamdesh. Afgańskie piekło to produkcja będąca kolejnym filmem, który swój scenariusz czerpie z prawdziwych wydarzeń. Konsultantami w tworzeniu filmu byli żołnierze uczestniczący w walkach w Kamdesh. Film nie ma jednak odpowiednika książkowego. W zamian polecamy inną książkę, o tytule Sprawa diabła, której autorem jest Andrzej Jeznach.

Książkę "Sprawa diabła" wydawnictwa Prószyński i S-ka w dobrej cenie można kupić:

Tagi: filmy w tv, dramaty, filmy wojenne, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje