Młody Amerykanin w Pekinie... – Karate Kid

Data: 2022-10-01 12:11:04 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polsat w dniu dzisiejszym wyemituje Karate Kida z 2010 roku, który w ramach amerykańsko-chińskiej współpracy niestety okazał się porażką. Film Karate Kid (2010), nie podołał oczekiwaniom, choć nie brakuje w nim kilku niezłych czy przynajmniej solidnych scen między innymi z Jackiem Chanem w roli głównej.

Obrazek w treści 

Karate Kid (2010) to amerykańsko-chiński film przygodowy z 2010 roku w reżyserii Herald Zwart.

Karate Kid (2010) – opis 

O czym jest film Karate Kid (2010)? Amerykanka Sherry przenosi się z Detroit do Pekinu ze swoim synkiem, który nie potrafi się zaaklimatyzować po wyjeździe ze Stanów Zjednoczonych. Nawet jego rówieśniczka Meiying nie potrafi do niego dotrzeć, a szczególnie spory problem stanowią chuligani prowadzeni przez Chenga. Chłopiec nie ma nawet szans na poradzenie sobie z wytrenowanymi przeciwnikami.

To wszystko spostrzega niejaki pan Han, dozorca budynku, który decyduje się wyćwiczyć młodego Amerykanina w kung-fu.

Czytaj również: Rambo 3 – Konieczna wyprawa do Afganistanu...

Tak rozpoczyna się trudna droga chłopaka do stania się mężczyzną, nabycia możliwości obronienia oraz poświęcenia się, aby być w stanie poradzić sobie z mocniejszymi i liczniejszymi przeciwnikami. Dre powoli nabywa nowych umiejętności, jednocześnie starając się lepiej radzić sobie z koncentracją, dojrzałością oraz dbałością o bezbronnych.

Karate Kid (2010) – obsada 

Kto wystąpił w Karate Kid (2010)? Zdecydowanie najbardziej znaną postacią w obsadzie był Jackie Chan, który po raz kolejny wystąpił na dobrym poziomie, powoli jednak zbliżając się ku końcowi swojej popularności oraz generalnego zaangażowania w świecie filmu.

Czytaj również: Kac Vegas w Bangkoku – Klimat Tajwanu nie sprzyja uczestnikom wieczoru kawalerskiego...

W obsadzie znalazło się miejsce także dla Jadena Smitha, Wenwena Hana, Zhensu Wu oraz Taraji P. Hensona i Rongguanga Yu.

Karate Kid (2010) – gdzie obejrzeć?

Nadchodząca telewizyjna emisja odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 roku o godzinie 21:05 na Polsacie. Ponadto Karate Kid (2010) zobaczyć możemy także w niedzielę, 2 października 2022 roku o 10:35 na Polsacie oraz w niedzielę, 9 października o 20:05 na Super Polsacie.

Czytaj również: Shrek. Film, który musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem

Karate Kid (2010) – opinie

Wbrew oczekiwaniom i teoretycznemu nastawieniu na wielki powrót marki Karate Kid, ostatecznie... Karate Kid (2010) okazał się bardzo przeciętną propozycją, która niestety nie poradziła sobie zbyt dobrze. To nie był udany remake, który pogrążyły dość podstawowe błędy, zmniejszając dodatkowo zainteresowanie całą serią.

Czytaj również: Cudowny chłopak – Wyjątkowy bohater rozpoczyna... swój pierwszy rok nauki w szkole!

Karate Kid (2010) – książka

Remake Karate Kida odnosi się delikatnie do propozycji sprzed lat (1984 toku), jednakże w sporej mierze opowieść bazuje na pracy Roberta Marka Kamena oraz Christophera Murpey'a, którzy nie spisali się najlepiej. Z tego też względu być może o niebo lepiej swój czas spędzicie z komiksem Billy Kid Rene Goscinny'ego, który wydał w Polsce Egmont.

Komiks Billy Kid kupić tanio możecie w tym miejscu:

Tagi: komedie sensacyjne, film przygodowy, sztuki walki,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje