Shrek. Film, który musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem

Data: 2020-05-22 16:49:57 Autor: Piotr Piekarski

W piątek wieczorem w telewizji zobaczymy już po raz kolejny film Shrek – hitowa animacja studia Dreamworks, w której głosy podkładał między innymi Jerzy Stuhr. O czym jest film? Czy warto go obejrzeć? 

Obrazek w treści

Shrek to przezabawna postmodernistyczna animowana baśń, w której królują dowcipne dialogi i inteligentne nawiązania do popkultury. Wkrótce będzie można obejrzeć ją w telewizji.

Shrek – opis

Film Shrek to opowieść o tytułowym ogrze, który – tak jak cebula – ma warstwy. Żyje spokojnie na swoim bagnisku do czasu, gdy dociera na nie istna inwazja postaci z bajek. Wkrótce okazuje się, że  ich krainę opanował zły Lord Farquaad, który nęka jej prawowitych mieszkańców. Shrek, pragnąc przede wszystkim świętego spokoju, nie może pozostać obojętny w obliczu takiej sytuacji. 

Czytaj także: Lion. Droga do domu – wzruszający dramat obyczajowy

Gdy Shrek dociera do zamku lorda Farquaada, szybko dochodzi do porozumienia z nikczemnym władcą. Ogr odzyska spokój, jeśli uratuje piękną księżniczkę Fionę, którą upodował sobie Farquaad. Pomaga mu wyjątkowo irytujący Osioł, a także inne postaci z bajek. Z czasem okazuje się jednak, że groźny smok jest najmniejszym problemem dla nowo poznanych przyjaciół...

Shrek – obsada

W filmie Shrek głos podkłada Jerzy Stuhr, a towarzyszą mu Zbigniew Zamachowski i Agnieszka Kunikowska. Jest też Adam Ferency i Janusz Zadura. 

Shrek – gdzie zobaczyć

Film Shrek zobaczycie w piątek, 22 maja 2020 r. o godz. 20:0 w TVN.

Czytaj także: Dick i Jane: Niezły ubaw. Między nami, złodziejami

Film zobaczycie również na Netflixie.

Shrek – czy warto zobaczyć?

Pytanie! Shrek to jedna z najlepszych animacji powstałych w ostatnich latach. Przezabawna, postmodernistyczna, pełna humoru animacja doczekała się licznych kontynuacji i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli więc nigdy nie widzieliście Shreka – choć to prawie nie możliwe – i macie choć odrobinę poczucia humoru, koniecznie obejrzyjcie ten film. 

Shrek – książka

Scenariusz inspirowany był książką Williama Steiga pod tym samym tytułem. Niestety, znajdziecie ją wyłącznie w bibliotekach. Jeśli jednak szukacie podobnej lektury, sięgnijcie na przykład po Smoki na zamku Ukruszon Terry'ego Pratchetta. To zbiór przezabawnych opowieści z baśniowymi postaciami w rolach głównych.  

Książkę Smoku na zamku Ukruszon kupicie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje