Shrek. Film, który musisz obejrzeć ze swoim dzieckiem

Data: 2020-05-22 16:49:57 Autor: Piotr Piekarski

W piątek wieczorem w telewizji zobaczymy już po raz kolejny film Shrek – hitowa animacja studia Dreamworks, w której głosy podkładał między innymi Jerzy Stuhr. O czym jest film? Czy warto go obejrzeć? 

Obrazek w treści

Shrek to przezabawna postmodernistyczna animowana baśń, w której królują dowcipne dialogi i inteligentne nawiązania do popkultury. Wkrótce będzie można obejrzeć ją w telewizji.

Shrek – opis

Film Shrek to opowieść o tytułowym ogrze, który – tak jak cebula – ma warstwy. Żyje spokojnie na swoim bagnisku do czasu, gdy dociera na nie istna inwazja postaci z bajek. Wkrótce okazuje się, że  ich krainę opanował zły Lord Farquaad, który nęka jej prawowitych mieszkańców. Shrek, pragnąc przede wszystkim świętego spokoju, nie może pozostać obojętny w obliczu takiej sytuacji. 

Czytaj także: Lion. Droga do domu – wzruszający dramat obyczajowy

Gdy Shrek dociera do zamku lorda Farquaada, szybko dochodzi do porozumienia z nikczemnym władcą. Ogr odzyska spokój, jeśli uratuje piękną księżniczkę Fionę, którą upodował sobie Farquaad. Pomaga mu wyjątkowo irytujący Osioł, a także inne postaci z bajek. Z czasem okazuje się jednak, że groźny smok jest najmniejszym problemem dla nowo poznanych przyjaciół...

Shrek – obsada

W filmie Shrek głos podkłada Jerzy Stuhr, a towarzyszą mu Zbigniew Zamachowski i Agnieszka Kunikowska. Jest też Adam Ferency i Janusz Zadura. 

Shrek – gdzie zobaczyć

Film Shrek zobaczycie w piątek, 22 maja 2020 r. o godz. 20:0 w TVN.

Czytaj także: Dick i Jane: Niezły ubaw. Między nami, złodziejami

Film zobaczycie również na Netflixie.

Shrek – czy warto zobaczyć?

Pytanie! Shrek to jedna z najlepszych animacji powstałych w ostatnich latach. Przezabawna, postmodernistyczna, pełna humoru animacja doczekała się licznych kontynuacji i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli więc nigdy nie widzieliście Shreka – choć to prawie nie możliwe – i macie choć odrobinę poczucia humoru, koniecznie obejrzyjcie ten film. 

Shrek – książka

Scenariusz inspirowany był książką Williama Steiga pod tym samym tytułem. Niestety, znajdziecie ją wyłącznie w bibliotekach. Jeśli jednak szukacie podobnej lektury, sięgnijcie na przykład po Smoki na zamku Ukruszon Terry'ego Pratchetta. To zbiór przezabawnych opowieści z baśniowymi postaciami w rolach głównych.  

Książkę Smoku na zamku Ukruszon kupicie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.