reklama

"Wielki mur". W wojnie o cały świat

Data: 2020-11-21 10:53:41 Autor: Piotr Piekarski

Wielki mur to niezwykły film kostiumowy, który łączy elementy thrillera, filmu fantasy oraz ludowych wierzeń. Produkcja z 2016 r. okrzyknięta została epickim dziełem reżysra Yimou Zhanga. 

Obrazek w treściFot. TVN/UNIVERSAL / x-news.pl

Wielki mur to pochodzący z 2016 r. film fantasy, który świetnie przyjęty został przez widzów i krytyków. Wraz z bohaterem zabrani zostajemy w prawdziwie orientalną podróż. 

Wielki Mur – opis 

O czym jest film Wielki mur? Produkcja przedstawia losy młodego wojownika Williama, który przypadkiem zostaje uwięziony w Wielkim Murze. Tym samym mężczyzna odkrywa sekrety związane z jednym z cudów świata. 

Czytaj także: "Król": Warszawa wrze, a Kaplica zostaje aresztowany! Co wydarzy się w 3 i 4 odc Król?

To wydarzenie decyduje o dalszych losach wojownika. William zostaje zaangażowany do armii, która zmierzyć ma się z jednym z największych na świecie przeciwników. Od tego, czy ruch Williama zwycięży bitwę, zależą losy ludzi na całym świecie. 

Tym samym Wielki Mur stanie się jednym z ostatnich bastionów ludzkości. 

Wielki Mur – obsada

Kto wystąpił w filmie Wielki mur? W roli głównej w produkcji pojawił się Matt Damon, który wcielił się w postać wojownika Williama. U jego boku pojawili się Tian Jing oraz Willem Dafoe. 

Czytaj także: "BrzydUla 2": Ula i Nadia znajdą wspólny język? Co wydarzy się w 35 i 36 odc BrzydUla 2?

Oprócz nich w produkcji udział wzięli Wai Keung Lau, Pedro Pascal, Hanya Zhang oraz Han Lu. 

Wielki Mur – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Wielki mur? Produkcja do obejrzenia będzie w sobotę, 21 listopada. To właśnie wtedy film wyemitowany zostanie o godz. 20:00 na antenie TVN7. 

Czytaj także: "Przysięga": Cemre domaga się od Talaza pomocy... Co wydarzy się w 302 i 303 odc Przysięga?

Jeśli przegapiliście go w dniu telewizyjnej premiery, nie musicie się martwić – powtórka wyemitowana zostanie w niedzielę, 22.11 o 17:50 oraz we wtorek 24.11 o 22:40. 

Film zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD.

Wielki Mur – opinie

Wielki mur to film dla fanów opowieści fantasy o wojownikach i assasinach. Film powinni zobaczyć przede wszystkim ci, którzy pasjonują się kulturą Azji oraz szeroko rozumianego orientu. 

Wielki Mur – książka 

Wielki mur powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje żadna książka powiązana z tym tytułem. Zamiast tego polecamy inny tytuł – powieść Anioły i demony autorstwa Dana Browna. Ta kultowa powieść opowiada o profesorze sztuki, który wezwany zostaje do Rzymu. To właśnie tam dochodzi do dziwnych zdarzeń, które prawdopodobnie związane są z działalnością tajnego stowarzyszenia Iluminatów.

Książkę kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.