Anio造 i demony

Tom 1 cyklu Robert Langdon
Ocena: 5.35 (113 g這s闚)

Znakomita powie嗆 w nowej szacie graficznej.

Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do po這穎nego ko這 Genewy centrum bada j康rowych CERN. Jego zadanie - zidentyfikowa zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, 瞠 jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - pot篹nej, aczkolwiek nieistniej帷ej od czterystu lat organizacji walcz帷ej z Ko軼io貫m, do której nale瘸造 naj鈍ietniejsze umys造 Europy, jak cho熲y Galileusz. Jak si okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów wspó販zesnych i planuj straszliw wendet - wysadzenie Watykanu przy u篡ciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, maj zaledwie dob, by odnale潭 utajnion od XVI wieku siedzib iluminatów i zapobiec niewyobra瘸lnej tragedii. Czy zdo豉j na czas rozszyfrowa wskazówki zapisane w jedynym zachowanym w archiwach 安i皻ego Miasta egzemplarzu legendarnego traktatu Galileusza?

Jak zako鎍zy si dramatyczny wy軼ig z czasem - po tajemnych kryptach i katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem symboli iluminatów zakamuflowanych przed wiekami miejscach znanych ka盥emu mieszka鎍owi Rzymu? Zagadka goni zagadk, prowadz帷 do najbardziej nieoczekiwanego fina逝...

Informacje dodatkowe o Anio造 i demony :

wi璚ej

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Anio造 i demony

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Anio造 i demony - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Mocarz
Mocarz
Przeczytane:2023-06-25,

Anio造 i demony Dana Browna to ksi捫ka, kt鏎a do naj豉twiejszych nie nale篡. W tekst wplecionych jest mn鏀two fakt闚 historycznych, zwi您anych z kultur czy histori sztuki. Co wi璚ej, tak瞠 mo積a znale潭 sporo fakt闚 naukowych, g堯wnie dotycz帷ych fizyki.

To zatrz瘰ienie informacji sprawia, 瞠 ksi捫ka wolno si czyta. Jak kto jest zafascynowany histori sztuki, znajdzie w tym co dla siebie. Sporo opis闚 pomija貫m, po prostu przesuwaj帷 po nich wzrokiem, by wiedzie, czego dotycz. Czasami niepotrzebowa貫m dla fabu造 opis闚 Kaplicy Syksty雟kiej czy s造nnej rze嬌y. Opis i tak nie odda豚y ca這軼i jej uroku, cho trzeba przyzna, 瞠 w te opisy Brown w這篡 mn鏀two serca.

Og鏊nie fabu豉 by豉 zajmuj帷a. Co prawda niekt鏎e w徠ki nieco mnie m璚zy造. Jest kilka rzeczy, kt鏎e mnie rozbawi造 w czasie lektury. Na przyk豉d, autor niezwykle odda podej軼ie Europejczyk闚 do Amerykan闚. Kr鏒kie my郵i bohater闚 na temat Langdona by造 trafne i zabawne, a jednocze郾ie brzmia造 prawdziwie.

Ksi捫ka by豉 ciekaw przygod. Przeznaczona dla os鏏 zainteresowanych histori, sztuk. Pewnie te tych zafascynowanych hierarchi ko軼io豉.

Avatar u篡tkownika - Czytamduszkiem
Czytamduszkiem
Przeczytane:2022-07-17,

Po sensacj si璕am raczej rzadko. Mo瞠 dlatego, 瞠 mam jej wystarczaj帷o du穎 wok馧 siebie? Tym razem postawi豉m na rzecz ju wzgl璠nie znan i autora tak瞠 raczej rozpoznawalnego, bo jego ksi捫ki sprzedaj si w milionach egzemplarzy. Wydawa這by si, 瞠 to sprawdzony produkt. Czy wi璚 miliony ludzi mog si myli w ocenie? Mog, bo mnie powie嗆 nie zachwyci豉. Niecz瘰to te stwierdzam, 瞠 film przypad mi do gustu bardziej ni ksi捫ka. Ale po kolei.

Co przeczyta豉m? „Angels and Demons” Dana Browna, czyli „Anio造 i demony”, bo czyta豉m w oryginale. To pierwszy tom cyklu z Robertem Langdonem w roli g堯wnej. Kolejne to „Kod Leonarda da Vinci”, „Zaginiony symbol”, „Inferno” i wreszcie „Pocz徠ek”. Mimo rozczarowania si璕n jeszcze po drug cz窷, by zweryfikowa swoj opini. Je郵i te mnie nie ujmie, to nast瘼ne sobie odpuszcz. Wol sp璠zi czas w towarzystwie literatury, kt鏎a wywo逝je u mnie g喚bsze emocje. Nie znaczy to, 瞠 ksi捫ka nie ma swoich atut闚, bo ma, ale… ale mo瞠 moment by nie ten, mo瞠 miejsce nie takie albo mo瞠 zwyczajnie zupa by豉 za s這na?

Kr鏒kie, ale naprawd kr鏒kie wprowadzenie do fabu造, bo zapewne wi瘯szo嗆 z Was zetkn窸a si z „Anio豉mi i demonami” ju wcze郾iej. Ja najpierw natrafi豉m na film. Uwa瘸m, 瞠 mimo i ekranizacja sporo odbiega od fabu造, to jednak dzi瘯i wartkiemu scenariuszowi i usuni璚iu pewnych (jak dla mnie) nazbyt futurystycznych w徠k闚 (bo ja z tych, co twardo st徙aj po ziemi) ma nad ksi捫k przewag. W powie軼i bardzo d逝篡 mi si pocz徠ek i zako鎍zenie. Na si喚 naci庵ane, by sztucznie podbi napi璚ie. 字odek przebiega wzgl璠nie r闚no, natomiast wprowadzenie, a zw豉szcza fina do嗆 mnie zm璚zy. Znudzona odlicza豉m kartki, ile jeszcze do ostatniej strony.

Robert Langdon jest profesorem historii na Uniwersytecie Harvarda, szczeg鏊nie interesuje go interpretacja symboli. Pewnej nocy, gdy nie mo瞠 spa, otrzymuje zagadkowy telefon, a nast瘼nie fax z materia豉mi, z kt鏎ych wynika, 瞠 zosta這 pope軟ione morderstwo, a z pozostawionych 郵ad闚 wynika, 瞠 sprawca jest iluminatem, cz這nkiem tyle tajnej co niedzia豉j帷ej ju sekty, kt鏎a za swojego g堯wnego wroga obra豉 sobie Ko軼i馧 katolicki. Langdon skuszony mo磧iwo軼i zg喚bienia tematu ciekawego dla niego z historycznego punktu widzenia, leci do Genewy, do CERN – instytutu naukowo-badawczego, a nast瘼nie z r闚nie urocz, co inteligentn naukowczyni, Vittori Vetr, do Rzymu, a dok豉dniej do Watykanu, bo tam prowadz znaki. Znaki nie tylko zab鎩stwa, lecz – o czym Langdon dowie si mimochodem p騧niej – tak瞠 kradzie篡 niezwykle niebezpiecznej pr鏏ki antymaterii, kt鏎a ma by bardziej niszczycielska od samej energii nuklearnej, a kt鏎 w tajemnicy przed 鈍iatem stworzy ojciec Vittorii. Tak oto zaczynaj si pi皻rzy przeszkody, kolejne niewiadome, zagadki.

Mog chyba powiedzie, 瞠 Brown w „Anio豉ch i demonach” teori spisku opanowa do perfekcji, a wsp馧czesne spo貫cze雟twa wydaj si 豉kn望 rozrywki wynikaj帷ej z konspiracyjnych knowa. Przyznam r闚nie, 瞠 autor ciekawie przedstawi, z jak 豉two軼i mo積a wpa嗆 w pu豉pk manipulacji i szachrajstwa, zw豉szcza t逝m sk這nny jest do uznawania za cud zjawisk, kt鏎ych nie potrafi racjonalnie wyt逝maczy.

Atrakcyjne dla mnie wydawa造 si r闚nie miejsca, w kt鏎ych rozgrywa si akcja. Po pierwsze, Rzym ze swoimi miejscami rozpoznawczymi, jak np. Panteon czy bazylika Santa Maria del Poppo, kt鏎e wszyscy znaj cho熲y ze s造szenia, a niekt鏎zy mieli okazj odwiedzi. Po drugie, Watykan. Tu z kolei odwiedzamy cho熲y bazylik 安. Piotra z Kaplic Syksty雟k. Mo瞠my te pomyszkowa po najbardziej tajnych archiwach. Ot, szybka wycieczka miejska. Intryguj帷a o tyle, 瞠 w kr鏒kim czasie i na niewielkiej przestrzeni mo積a by zarazem we W這szech i w Watykanie. Zapomnia豉m jednak, 瞠 „Angels and Demons” to sensacja, a nie literatura pi瘯na, nic dziwnego wi璚, 瞠 autor po鈍i璚a wi璚ej czasu na odkrywanie niewiadomych i analiz odkry ni na estetyczne detale.

Nieco zawiedziona te by豉m, gdy Brown, nawet je郵i wplata w narracj w徠ki historyczne, to nie zawsze trzyma si fakt闚, nawet tych, kt鏎e 豉two mo積a zweryfikowa. No, c騜, mo瞠 taki urok tego autora? A mo瞠 drobna manipulacja na potrzeby literackiej fikcji? A przy okazji kolejny dow鏚 na to, jak 豉two ulec fa連zywym sztuczkom.

Momentami te zgrzyta mi spos鏏 prowadzenia opowie軼i, nawet powiedzia豉bym, 瞠 by taki… ameryka雟ko-這patologiczny i prosty w swoim przekazie. Jejku, zaraz zostan pos康zona o ksenofobi. Ale za to niekt鏎e dialogi niczego sobie, zw豉szcza Langdon i Vetra stanowili dobrany intelektualnie duet.

Ponadto nie bardzo potrafi豉m wyczu napi璚ie. By mo瞠 dlatego, 瞠 wi瘯szo嗆 scen uwa瘸m za niepotrzebnie przeci庵ni皻e, nazbyt rozdmuchane. Do pewnego momentu utrzymywa豉m uwag, interesowa這 mnie, co wydarzy si dalej, a potem skupia豉m si tylko na dotarciu do zamkni璚ia sceny. W tym przypadku raczej sk這nna bym by豉 przepisa autorowi recept w formie „mniej znaczy lepiej”.

Kr鏒ko m闚i帷, po „Anio豉ch i demonach” literackiej mi皻y do Dana Browna nie poczu豉m, ale jak wspomnia豉m, dam mu jeszcze ostatni szans i si璕n po kolejny tom cyklu. Je郵i i tym razem powt鏎z si moje odczucia, b璠zie to oznacza這, 瞠 estetycznie nam nie po drodze.

I jeszcze wzmianka dla tych, kt鏎zy chcieliby spr鏏owa swoich j瞛ykowych si i zmierzy si z orygina貫m. „Angels and Demons” mog by 獞iczebn wprawk ju dla os鏏 z poziomu intermediate, kt鏎e chc podszlifowa sw鎩 English, lecz nie w wersji Britisha a American.

Ksi捫ka „Angels and Demons” Dana Browna ukaza豉 si nak豉dem Corgi Books.

Gówny bohater Robert Langdon jest profesorem historii sztuki, zostaje pilnie wezwany do centrum bada j康rowych, ko這 Genewy. Jego zadaniem jest rozpoznanie wzoru, który zosta wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon odkrywa, 瞠 jest to symbol tajnego bractwa Iluminatów, pot篹nej organizacji walcz帷ej z ko軼io貫m, lecz nieistniej帷ej od 400 lat.
Jak si okazuje Iluminaci przetrwali w ukryciu i planuj wysadzenie Watykanu za pomoc antymaterii wykradzionej z laboratorium. Robert ma tylko dob by odnale潭 siedzib Iluminatów i zapobiec tragedii, a pomóc ma mu w tym Pani Vetra, która jest córk zamordowanego fizyka.
Co jeszcze zrobi Iluminaci w ci庵u 24 godzin?
Czy Robertowi i Vittori uda si na czas rozwi您a wskazówki zapisane w jednym zachowanym egzemplarzu traktatu Galileusza?
I jak zako鎍zy si wy軼ig z czasem? Jest to pierwsza ksi捫ka Borwna, któr przeczyta豉m. I z r瘯 na sercu mog powiedzie, 瞠 jest to jedna z lepszych, ze wszystkich ksi捫ek, które czyta豉m. W tej ksi捫ce nie ma miejsca na nud. Historia podnosi napi璚ie na tyle, 瞠 nie mog豉m przesta czyta dopóki nie dowiedzia豉m si jak to si zako鎍zy. Je瞠li jeszcze nie czyta豉/ czyta貫 tej ksi捫ki to gor帷o polecam. T ksi捫k powinien przeczyta ka盥y.

Avatar u篡tkownika - Basia94
Basia94
Przeczytane:2018-03-26, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Genialna i wci庵aj帷a opowie嗆. Wszystko starannie dopracowane. Czyta si jednym tchem.

Avatar u篡tkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2017-04-06, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 12 ksi捫ek - 2017,
Niewiele ksi捫ek wci庵ne這 mnie tak jak "Anio造 i Demony". Bardzo lubi takie histori. Robert Langdon wyrusza do Rzymu, aby odnale潭 siedzib Iluminat闚 i pojemnik z antymateri. W poszukiwaniach towarzyszy mu Vittoria Vetra, c鏎ka zamordowanego fizyka, kt鏎a wraz z ojcem pracowa豉 nad antymateri.Ksi捫ka przedstawia nam wiele ciekawostek, intryg, tajemnic. Dobrani bohaterowie brn do odkrywania zdarze, kt鏎e ci庵le przenosz ich w inn akcj. Samo miejsce akcjii Watykan dodaje emocjii podczas czytania. Nigdy tam nie by豉m a czu豉m si jakbym zna豉 ka盥e miejsce. Na pewno wr鏂 do tw鏂zo軼i tego autora
,,Wiara jest uniwersalna. Tylko nasze konkretne metody jej rozumienia s arbitralne. Niekt鏎zy modl si do Jezusa, inni pielgrzymuj do Mekki, a jeszcze inni badaj cz御tki subatomowe. W sumie wszyscy szukamy prawdy, czego pot篹niejszego od nas samych." Ksi捫ka jest 鈍ietna, dobrze dopracowana, wci庵aj帷a, trzymaj帷a w napi璚iu, pouczaj帷a i wzruszaj帷a. Uderz drobn krytyk na wst瘼ie ale tak naprawd powinna si ona znale潭 przy Kodzie Leonarda da Vinci, bo on powsta p騧niej. Niestety czyta豉m te ksi捫ki w odwrotnej kolejno軼i wi璚 po瘸l si tutaj. Schemat, kt鏎y si sprzeda zosta wykorzystany powt鏎nie. W obu ksi捫kach jest ten sam g堯wny bohater a dziwne, 瞠by cz這wiek mia dwa razy do wype軟ienia tak wa積 misj. Obie ksi捫ki rozpoczynaj si od telefonu, kt鏎ego bohater nie chce, kt鏎y okazuje si wa積y. W obu przypadkach zaczynamy od masakrycznego morderstwa. W obu mamy pi瘯na i inteligentn kobiet blisk zamordowanemu (Langton ma ciekawy gust, mo瞠 to jaki fetysz :) przepraszam musia豉m). Zar闚no w Kodzie jak i Anio豉ch wiele niesamowitych zagadek do rozwi您anie, niezwyk貫 dzie豉 sztuki i symbolika. Wartka akcja, niespodziewane zako鎍zenie no i oczywi軼ie w徠ek religijny. Skandal z ko軼io貫m musi by dobry biznes. Pomys og馧em jest 鈍ietny jedn i drug ksi捫k zaliczam do genialnych ale troch bym zmieni豉 podstawowe rzeczy. Niech si zacznie troch inaczej, niech towarzyszy mu kto inny, Jakby to zmieni ksi捫ki by造by ca趾iem inne. Jednak tak jak ju wy瞠j wspomnia豉m z tym powinnam si czepia Kodu i nie wiem czy innych ksi捫ek przeczytam zobacz. Je瞠li chodzi o fabu喚: Robert Langton zostaje poproszony o pomoc gdy zamordowany m篹czyzna - wa積y pracownik CERNu ma wypalony na ciele niesamowity znak. Symbolika ta prowadzi do nieistniej帷ej ju od dawien dawna grupy iluminat闚 walcz帷ych z ko軼io貫m a popieraj帷ych nauk. G堯wny bohater jako profesor sztuki i znawca symboli jest uznany za osob, kt鏎e to potwierdzi, jednak on sam podchodzi do tego z nieufno軼i. Atak na naukowca wydaje si tu by nie na miejscu jak si jednak okazuje naukowiec ten pracowa nad niezwyk造m a zarazem ogromnie niebezpiecznym wynalazkiem kt鏎y teraz zagra瘸 ca貫mu Watykanowi. W tym czasie w豉郾ie zaczyna si konklawe. Mamy wielka tajemnice, mn鏀two ludzi w 鄉iertelnym niebezpiecze雟twie, nie jedno morderstwo i bardzo ma這 czasu. Langton musi rozwi您a wiele zagadek, po drodze napotyka r騜ne cuda architektury Rzymu i Watykanu. Pi瘯ne opisy kt鏎e po prostu przenosz czytelnika w te miejsca. Wszytko opisane w takiej atmosferze ze ma si wra瞠nie czyta ksi捫k oparta na faktach zw豉szcza ze niekt鏎e fakty s autentyczne. Podaj to informacje na pocz徠ku ksi捫ki (i zn闚 tak samo jak w Kodzie). Je瞠li chodzi o towarzyszk Roberta Vittori Vetra, ma ona bardzo ciekawa histori sama jednak jako posta wydaje mi si 鈔ednio ciekawa. Chyba dlatego, 瞠 zn闚 por闚nuj z Kodem. Naprawd powinnam przeczyta to w odwrotnej kolejno軼i. Najciekawszymi postaciami byli po pierwsze zamordowany naukowiec. Ksi康z zajmuj帷y si nauk. Wierz帷y, 瞠 mo積a j po陰czy z religi a nawet, 瞠 nauka mo瞠 udowodni istnienie Boga. B璠帷y zarazem geniuszem, kt鏎y stworzy co niezwykle cennego a zarazem ogromnie niebezpiecznego. Chc帷 dzia豉 dla wiary zadzia豉 dla nauki. Dodatkowo bardzo podoba mi si jego spos鏏 wychowania adoptowanej c鏎ki. Wci庵nie jej w 鈍iat nauki. Zach璚anie do samodzielnych dzia豉, pog喚bianie zainteresowa. Po drugie oczywi軼ie kamerling wszystkie g這szone przez niego filozofie, pogl康y na wiar i religi. Ci篹ko w sumie powiedzie czy ksi捫ka zach璚a nas do 陰czenia wiary i nauki czy wr璚z przeciwnie, ci篹ko tez powiedzie po czyjej jest stronie. Jednak w pewnych momentach zmusza do refleksji. Powie嗆 jest te 鈍ietnym 廝鏚貫m zapoznanie si z Galileuszem z jego dzie豉mi w Rzymie. Pod捫amy 軼ie磬 o鈍iecenia, czy faktycznie stworzon przez iluminat闚? Ci篹ko powiedzie na pewno jednak jest ciekaw podr騜 郵adami anio堯w i pi瘯nych dzie sztuki. A ma si ochot pojecha do Rzymu, by zrobi dok豉dnie te same kroki.

Przeczytane:2016-09-11, Mam,
Robert Langdon - badacz symboli, wyk豉dowca na Uniwersytecie Harvarda - zostaje wezwany do centrum bada j康rowych CERN w Genewie, aby zaj望 si spraw wypalonego symbolu na ciele jednego z fizyk闚. Okazuje si, 瞠 jest to symbol bractwa Illuminat闚, kt鏎zy rzekomo przestali istnie czterysta lat temu. Ich wypalony na ciele denata znak 鈍iadczy o tym, 瞠 zakon przetrwa i chce teraz wysadzi Watykan "jasnym 鈍iat貫m", aby raz na zawsze zniszczy chrze軼ija雟two. Wraz z c鏎k zamordowanego fizyka Vittori Vetr, Langdon musi powstrzyma zamiary bractwa i ocali uprowadzonych preferiti (kardyna堯w, kt鏎zy s potencjalnymi kandydatami na papie瘸), zebranych przed konklawe po 鄉ierci papie瘸. Kardyna這wie maj by zabijani po kolei pocz患szy od godziny 20:00 do 24:00 co godzin jeden i to na oczach ca貫go 鈍iata. W ksi捫ce mamy niewielu bohater闚, ale ka盥y z nich skrywa w sobie tajemnice. To tajemnice odno郾ie wiedzy, kt鏎a jest w stanie wszystko zniszczy. Na uwag zas逝guje fakt, kt鏎ym Dan Brown si wyr騜nia spo鈔鏚 innych pisarzy - akcja ksi捫ki dzieje si w bardzo kr鏒kim czasie. Nie wiem jak Dan Brown to robi, 瞠 ponad 500 stron ksi捫ki to akcja r闚na 24 godzinom, ale jestem pe貫n podziwu. Podobnie jak w innych jego ksi捫kach zagadka goni zagadk, a na jaw wychodz informacje, kt鏎e naprowadzaj na kolejne tropy. Dobry warsztat pisarski autora w po陰czeniu z delikatn kwesti ko軼io豉 robi swoje. Nie ma tu czasu na zastanawianie si, nie ma niepotrzebnych d逝篡zn czy wstawek tylko po to, aby zape軟i strony. Dan Brown cieszy si nies豉bn帷 popularno軼i, a ka盥a z jego ksi捫ek trafia na listy bestseller闚. W "Anio豉ch i demonach" Brown zawar wiele kontrowersyjnych teorii. Jedn z nich mo瞠 by fakt, 瞠 na czele zakonu Illuminat闚 sta Galieleo Galilei, a zakon prowadzi rekrutacje w swoje szeregi na podstawie jego dzie豉 "Diagramma Della Verita", gdzie zakodowana zosta豉 informacja o ich tajnej siedzibie. W powie軼i spotkamy tak瞠 ambigramy, symetryczne rysunki tworzone w taki spos鏏, aby po ich odwr鏂eniu mo積a by這 przeczyta ten sam tekst. Ksi捫ka zdecydowanie warta jest przeczytania, wci庵a i odkrywa przed czytelnikiem 鈍iat pe貫n tajemnic, kt鏎y mo瞠 okaza si zupe軟ie innym, ni ten, kt鏎y znamy. Jest to jedna z najlepszych ksi捫ek, jakie kiedykolwiek czyta貫m.
Avatar u篡tkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Robert Langdon to szanowany nauczyciel historii na Harvardzie, p造wak i pisarz. Pewnego dnia zostaje pilnie wezwany do po這穎nego ko這 Genewy centrum bada j康rowych CERN. Jak si okazuje, jeden z naukowc闚 zostaje zamordowany w specyficzny spos鏏, a mordercy zostawiaj po sobie 郵ad- wypalony wz鏎 na piersi. Langdon od razu wie, kto i kiedy u篡wa tego wzoru, problem polega na tym, 瞠 by豉 to grupa, kult, kt鏎y istnia w czasach o鈍iecenia i wed逝g 廝鏚e oni od dawna nie istniej. Robert musi jak najszybciej uda si do Watykanu i rozszyfrowa wskaz闚ki pozostawione przez Iluminat闚, bo czterech kardyna堯w zostaje porwanych, a ich 篡cie zale篡 w豉郾ie od rozwi您aniu tych zagadek. Kto nale篡 do Iluminat闚? Czy Langdon zd捫y odnale潭 i zinterpretowa wskaz闚ki na czas? Bo瞠, co to za ksi捫ka! Jak wiecie lub nie, ja nie za bardzo przepadam za thrillerami, jednak dzi瘯i w豉郾ie powie軼iom "Gen Atlantydzki" i w豉郾ie "Anio造 i demony" moje zdanie na temat tego gatunku uleg zmianie. Tak dobrej ksi捫ki dawno nie czyta豉m. Moje nerwy czasami nie wytrzymywa造! Ba豉m si o g堯wnych bohater闚, o kardyna堯w no i og鏊nie o wszystkich mieszka鎍闚 Watykanu i Rzymu. Je瞠li wszystkie ksi捫ki Dana Browna s tak 鈍ietne jak ta, to ja koniecznie musz je wszystkie mie i przeczyta! ? Ale dobra tak zachwycam si t ksi捫k, a nie wyja郾i豉m dlaczego. Przede wszystkim ogromnym plusem dla autora jest pomieszanie fakt闚 z fikcj literack. Czytaj帷 ksi捫k mo瞠 si wydawa, 瞠 wszystko co jest w niej napisane, jest prawd. Tylko prawdziwy znawca by豚y w stanie odr騜ni prawd od fikcji. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie zabiegi, bo wtedy wiem, 瞠 autor bardzo przy這篡 si do tej powie軼i, musia dowiecie si wielu rzeczy by ca豉 historia mia豉 r璚e i nogi. Podoba這 mi si poruszenie w tej historii w徠k闚 religijnych. Wybory nowego papie瘸, wszystkie obrz璠y z tym zwi您ane i jak to wszystko wygl康a. Bohaterowie tej ksi捫ki te s bardzo dobrze wykreowani. Robert to bardzo m康ra i pomys這wa osoba. Nie my郵i tylko o sobie, tylko o wszystkich. Dba o zabytki ludzkiej kultury i naprawd wie o nich wiele. Gdy ma mo磧iwo嗆 dostania si do archiwum Watyka雟kiego to o ten dorobek troszczy si jak o najwi瘯szy skarb. Naprawd podziwiam jego wiedz, kondycj, pomys這wo嗆 i b造skotliwo嗆. Vittoria za to, to bardzo impulsywna i pe軟a energii kobieta. Nie boi si wyrazi swojej opinii czy u篡 broni. Jest naukowcem i to ona przyczyni豉 si do powstania tego ca貫go zamieszania, o czym doskonale wie i chce naprawi swoje b喚dy. Co mog jeszcze powiedzie? To doskona豉 ksi捫ka! Pe軟a zagadek, opis闚 zabytk闚, akcji i niepewno軼i. Z ka盥 stron mamy coraz wi瘯szy m皻lik w g這wie i nie wiemy kto w ko鎍u jest tym z造m, a kto dobrym. Samo rozwi您anie tej sprawy to istne szale雟two i ja chyba nigdy bym si go nie domy郵i豉. Przez ca陰 powie嗆 co chwila zmienia豉m zdanie co do winnego, a i tak go nie zgad豉m :D Do tego ta ci Iluminat闚. Ca豉 ta wiedza kiedy i gdzie funkcjonowali, jakie mieli wp造wy, symbole jakimi si pos逝giwali, kto do nich nale瘸 i co si z nimi sta這, to istna perfekcja! Ca造 ten motyw bardzo mn poruszy i zadziwi. Dlatego je瞠li macie ochot na dobry thriller to "Anio造 i demony" s dla was idealne. Ksi捫ka pe軟a akcji, zagadek, 鄉ierci i niepewno軼i. Historia porusza wiele w徠k闚 religijnych i sposob闚 walki Ko軼io豉 z nauk. Dan Brown stworzy tak dobr ksi捫k, 瞠 koniecznie musz przeczyta inne jego dzia豉.

Dan Brown urodzony w 1964 roku w stanie Hampshire. Zanim rozpocz掖 karier pisarsk, zajmowa si muzyk. Po zaprzestaniu kariery muzycznej, uczy j瞛yka angielskiego w Phillips Exter. Autor jest znany przede wszystkim z :Kodu Leonarda da Vinci", który przyniós mu ogromn popularno嗆.

W powie軼i "Anio造 i demony" poznajemy historyka Roberta Langdona, który jest wyk豉dowc z Harvardu, a tak瞠 zajmuje si symbolik religijn. Nasz bohater wiedzie spokojne 篡cie do czasu, gdy wczesnym rankiem dostaje telefon od Maximilliana Kohlera, który jest dyrektorem Centrum Bada J康rowych CERN-u w Genewie. Nasz bohater decyduje si na podró do CERN-u i na miejscu zostaj mu okazane zw這ki na których zosta wypalony symbol. Langdon potwierdza, 瞠 ten瞠 symbol jest symbolem Illuminatów, starego bractwa, które rzekomo nie istnieje od lat. Zamordowany to ksi康z Vetra, który tak瞠 by znakomitym naukowcem i fizykiem.

Illuminaci maj jeden cel: zniszczy Ko軼ió. Wed逝g bractwa Ko軼ió szkodzi rozowjowi nauki.

Do CERN-u przylatuje tak瞠 Vittoria Vetra, która by豉 adoptowana przez denata.

Nast瘼nie dochodzi do szokuj帷ego odkrycia, bowiem okazuje si, 瞠 z CERN-u zosta豉 skradziona antymateria, któr wymy郵i Vectra. Je瞠li w ci庵u 24 godzin antymateria nie wróci na swoje miejsce to wysadzi ca造 Watykan w powietrze. Ma這 tego w Watykanie akurat rozpoczyna si konklawe.

Wobec zaistnia造ch faktów Robert Langdon wraz z Vittori Vectra udaj si do Watykanu w celu wyja郾ienia sprawy.

Gwardia szwajcarska prowadzi intensywne poszukiwania w celu namierzenia antymaterii. Natomiast Langdon, jako historyk i znawca symboliki próbuje rozwi您a zagadk w豉郾ie tropem historycznym. W archiwum watyka雟kim odnajduje jedyny egzemplarz Galileusza. Nasz bohater znajduje tam odpowiedzi, ale czy wygra z determinowan grup Illuminatów? Czy uda si mu wygra z czasem? Je瞠li chcecie pozna dalsze losy tej historii to zach璚am po si璕ni璚ie tej pozycji, bo naprawd warto.

Ksi捫ka "Anio造 i demony" w mojej ocenie jest wy鄉ienitym po陰czeniem sensacji z thrillerem. Akcja toczy si szybko, ponadto wyst瘼uj nieprzewidziane zwroty akcji. Chcia豉bym równie podkre郵i, i autor w powie軼i zawar du穎 informacji naukowych. Ciekawostk jest to, 瞠 Brown wykorzysta miejsca, które istniej naprawd. Zatem ksi捫ka sama w sobie mo瞠 by poniek康 przewodnikiem.

Jedynym minusem, który mo瞠 przeszkadza czytelnikowi s nag貫 zmiany narracji np. z Roberta na Vittori w czym mo積a si pogubi. Ksi捫ka jest do嗆 poka幡a obj皻o軼iowo i w moim wydaniu drobny druk utrudnia czytanie i strasznie m璚zy si wzrok. Jednak by這 warto dotrwa do ko鎍a, gdy ju dawno nie czyta豉m tak zawi貫j, pe軟ej akcji, napi璚ia trzymaj帷ego do ko鎍a ksi捫ki.

Avatar u篡tkownika - nichols
nichols
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki wyzwanie 2016,
Musz z pokor przyzna, 瞠 "Anio造 i demony" wypad造 鈍ietnie, ale nie przebijaj "Inferno". To ju druga powie嗆 Dana Browna, po kt鏎 si璕n窸am i si nie zawiod豉m. Robert Langdon zdoby moje serce swoj m康ro軼i, dociekliwo軼i i og鏊nie ca陰 swoj postaw. Natomiast panna Vittoria zyska豉 u mnie przydomek Mary Sue- pokrzywdzonej, ale jak瞠 idealnej we wszystkim wsp馧czesnej kobiety, kt鏎a s康zie, 瞠 nie potrzebuje w swoim 篡ciu m篹czyzny. Ugh, Strasznie schematyczna posta, jednak瞠 na sw鎩 dziwny spos鏏 zdoby豉 cho troch moj sympati. Fascynowa造 mnie opisy rze嬌, miejsc i zabytk闚, a prosz帷 si o to, bym kiedy w przysz這軼i zobaczy造 je na w豉sne oczy. Ach, i ten zwrot akcji! Co ca趾owicie niespodziewanego, Nie chc zdradza wiele, ale uwa瘸jcie, ten zastosowany zabieg mo瞠 was przyprawi o atak serca. Jedynie d逝go嗆 ksi捫ki sprawia豉 mi problem. Przeczytanie zabra這 mi ponad tydzie, a w ostatnich dniach po prostu pragn窸am, by ksi捫ka si sko鎍zy這. Jednak nie zniech璚ajcie si. Warta przeczytania lektura, daj帷a, przynajmniej mi, sporo do my郵enia.
Avatar u篡tkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-06-03, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Przep造n窸am przez ca陰 ksi捫k do嗆 szybko , pow鏚 - ciekawa historia przykuwaj帷a uwag czytelnika .
Avatar u篡tkownika - SlasheE
SlasheE
Przeczytane:2015-12-20, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 12 Ksi捫ek 2015,
Bohaterem jest historyk, kt鏎y nazywa si Robert Langdon; wyk豉da on na Harvardzie oraz zajmuje si symbolik religijn. Nie prowadzi nad wyraz ekscytuj帷ego 篡cia, jest raczej spokojny a do dnia, kiedy dostaje pewn wiadomo嗆 od Maksymiliana Kohlera dyrektora o鈔odka badawczego CERN w Genewie. Bohater dowiaduje si, 瞠 w o鈔odku zgin掖 m篹czyzna, a na jego piersi zosta wypalony znak Illuminat闚, kt鏎zy rzekomo nie istniej ju od wielu lat. Po g喚bszej analizie, Langdon o鈍iadcza, 瞠 to jednak jest ich znak. Denat by ojcem Vittorii Vetry, kt鏎a przyje盥瘸 natychmiast, jak tylko dowiaduje si o 鄉ierci ojca. Nied逝go po przylocie kobiety okazuje si, 瞠 zosta豉 skradziona antymateria, o kt鏎ej podobno wiedzia豉 tylko ona i jej ojciec. Okazuje si, 瞠 je郵i antymateria nie zostanie odnaleziona w ci庵u 24 godzin, to wysadzi ca造 Watykan w powietrze. Jest do jeden z fakt闚 potwierdzaj帷ych teori, 瞠 to sprawka Illuminat闚, kt鏎zy wyra幡ie wypowiedzieli wojn religii; wychodz z za這瞠nia, 瞠 religia zaszkodzi nauce. Vittoria i Robert udaj si do Watykanu, by rozwik豉 zagadk. Tam spotykaj si z kolejnymi zaskakuj帷ymi sytuacjami. Czterech kardyna堯w, kandydat闚 na papie瘸 zostaje zamordowanych i okaleczonych ambigramami Illuminat闚. Vittoria i Robert rozpoczynaj prawdziw walk z czasem, by uchroni Watykan przed zniszczeniem. Ksi捫ka zachwyci豉 mnie niemal od samego pocz徠ku. Im wi璚ej stron przeczyta豉m, tym jeszcze wi璚ej chcia豉m przeczyta. Po瞠ra豉m j po prostu. Napi璚ie zbudowane bardzo dobrze; swoj drog mog豉m pozna nieco historii i dzi瘯i temu mam pretekst by si璕n望 po kolejne ksi捫ki. Dobra narracja, du穎 napi璚ia. Bardzo szybko si czyta i przede wszystkim dobrze si czyta. Uwa瘸m, 瞠 jest to doskona貫 po陰czenie thrillera, sensacji i naukowych fakt闚, a tak瞠 historii. Bardzo brakowa這 mi ksi捫ek z tego rodzaju akcj. Wed逝g mnie pozycja obowi您kowa dla ka盥ego, kto lubi thrillery!
Avatar u篡tkownika - maleenstwoo
maleenstwoo
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam, Wyzwanie - ksi捫ki zekranizowane,
Ciekawa historia, dopracowana w ka盥ym szczeg鏊e. Czyta si z zapartym tchem i mimo p騧nych godzin nocnych ci篹ko si oderwa :) wersja filmowa baaaaardzo okrojona. Ksi捫ka - zdecydowanie polecam, film - niekoniecznie...
Avatar u篡tkownika - pabelkopablo
pabelkopablo
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 5, Przeczyta貫m,
To moje pierwsze zetkni璚ie z tw鏎czo軼i Pana Dawna Browna i musz przyzna, 瞠 jakie owocne! Owocne daltego, 瞠 autor napisa ksi捫k w bardzo ciekawym stylu, kt鏎y si dos這wnie poch豉nia. Przedstawia nam wiele ciekawostek, intryg, tajemnic. Dobrani bohaterowie brn do odkrywania zdarze, kt鏎e ci庵le przenosz ich w inn akcj. Bardzo spodoba這 mi si pomieszanie ,,mrocznej" historii z fantastyczn nowoczesno軼i. W ksi捫ce akcja goni akcj. Wszystko dzieje si po co i czemu sprzyja. Kto wydawa si szalony w oczach wi瘯szo軼i staje si normalny, a cichy i spokojny ro郾ie w oczach jako ten z造. Przede wszystkim intryga i akcja s niesamowite. Bardzo polecam.
Avatar u篡tkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2011-10-30, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Avatar u篡tkownika - zlosnica
zlosnica
Przeczytane:2011-12-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Ca豉 historia - ciekawa. Ale bardziej poch這n窸y mnie opisy wszystkich dzie w這skiej sztuki. Lubie czyta o miejscach w kt鏎ych mia豉m okazj by.
Avatar u篡tkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,
Anio造 i demony to pierwsza z czterech ksi捫ek, w kt鏎ej pojawi si jako g堯wny bohater Robert Langdon, profesor historii sztuki na Uniwersytecie Harvarda i specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej. Interesuje si te symbolami i przez to wpl徠uje si w najr騜niejsze, cz瘰to bardzo zagadkowe sytuacje. Tym razem zostaje on wezwany do po這穎nego ko這 Genewy o鈔odka bada j康rowych CERN, by rozszyfrowa tajemniczy rysunek wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Rozpoznaje w nim symbol bractwa Iluminat闚, nieistniej帷ej od ponad czterystu lat organizacji walcz帷ej z Ko軼io貫m katolickim. Okazuje si, 瞠 ci, kt鏎zy przetrwali prze郵adowania, nakazali przysz造m pokoleniom prowadzenie dalszej walki. Celem ma by Watykan, w kt鏎ego podziemiach znajduje si niemo磧iwa do rozbrojenia bomba, skradziony z CERN-u pojemnik z antymateri. Langdon i Vittoria Vetra, c鏎ka zamordowanego fizyka, pr鏏uj zapobiec tragedii. Szukaj wskaz闚ek w zapomnianym dziele Galileusza, pr鏏uj帷 odnale潭 drog do siedziby terroryst闚. Wst瘼uj wi璚 na sekretn 軼ie磬 Iluminat闚, wiod帷 przez najwspanialsze, a jednocze郾ie najbardziej tajemnicze cz窷ci Rzymu. A czasu jest niewiele i zaczynaj gin望 w potwornych m璚zarniach wybrani kardyna這wie. Czy uda im si rozwi您a tajemnice i zapobiec kolejnej zbrodni? Jak to u Browna bywa, zagadka goni zagadk, mno膨 si tajemnice i tempo te jest zaskakuj帷o szybkie. Nie ma tu czasu na zastanawianie si, nie ma tak瞠 niepotrzebnych d逝篡zn i przynudzania. Mo瞠 dlatego Brown cieszy si nies豉bn帷ym powodzeniem, a ka盥a jego nowa ksi捫ka szybko trafia na listy bestseller闚. Rozumiem fenomen tego pisarza. Trzeba przyzna, 瞠 potrafi wykreowa bardzo ciekawe, pe軟e spisk闚 i tajemnic historie z prawdziwymi, lud幟i z krwi i ko軼i. Spotka豉m si nawet z tym, 瞠 niekt鏎zy zastanawiali si, ile prawdy jest w jego dzie豉ch. Wi璚ej na - http://monweg.blog.onet.pl/2015/02/09/anioly-i-demony-robert-langdon-kontra-iluminaci/
Avatar u篡tkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Kolejny bestseller Brown'a. Genialny i wci庵aj帷y!
Phi, to najlepszy komentarz. Ale jednak troszk go rozwin. Mamy tu mn鏀two zagadek i tajemnic do rozwi您ania, a w豉軼iwie na tych ponad 400 stronach dzieje si du穎 a jednocze郾ie akcja skacze jak narwana. Chyba autor pisze swoje powie軼i dla os鏏 z ADHD :P
Avatar u篡tkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Od pocz徠ku do ko鎍a ksi捫ka trzyma w napi璚iu. Naprawd warta przeczytania. Autor na pewno musia du穎 trudu w這篡 w to, aby wymy郵i r騜ne 豉mig堯wki zachowuj帷 przy tym prawdziwy obraz Rzymu i dzie znajduj帷ych si w nim. Nie do嗆, 瞠 opisana jest ciekawa przygoda, akcja dzieje si na wszystkich stronach dynamicznie, to ma jeszcze du穎 w徠k闚 historycznych i religijnych.
Avatar u篡tkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2014,
Jak zacznie si j czyta to nie idzie si od niej oderwa. Powsta r闚nie film ale ksi捫ka jest zdecydowanie lepsza.
Avatar u篡tkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2014-03-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014, Mam,
Wci庵aj帷a, trzymaj帷a w napi璚iu. Kibicowa豉m Robertowi, razem z nim chcia豉m pozna prawd, odkry tajemnic, uratowa... pozna morderc.
Avatar u篡tkownika - Tonik1733
Tonik1733
Przeczytane:2011-11-08, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,
Odwa積ie i bezkompromisowo o tajemnicach Watykanu
Avatar u篡tkownika - varginnes
varginnes
Przeczytane:2013-08-03, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Ksi捫ka cudo. Mam wydanie ze zdj璚iami wszystkich obraz闚, budynk闚 itd. o kt鏎ych jest mowa, wi璚 czyta si jeszcze przyjemniej. Lektura wr璚z mnie pochone豉, nie mog豉m si od niej oderwa.

Przeczytane:2013-07-28, Mam,
Znakomita ksi捫ka. Nic doda nic uj望. Po przeczytaniu ksi捫ki postanowi貫m zobaczy film... Po 30 minutach go wy陰czy貫m. Ksi捫ka - arcydzie這. Gor帷o polecam
Avatar u篡tkownika - agoosiaczek
agoosiaczek
Przeczytane:2012-10-26, Przeczyta豉m, Mam,
Uwa瘸m "Anio造 i demony" za zdecydowanie lepsze od "Kodu Leonarda da Vinci". Bardziej mnie wci庵n窸y.
Avatar u篡tkownika - ewka200490
ewka200490
Ocena: 6, Czytam,
Wbrew pozorom napisana w do嗆 przyst瘼ny spos鏏 i cho zapewne wi瘯szo嗆 to fikcja to czytelnik tak bardzo wczuwa si w akcje 瞠 przenosi sie w ten zmyslony swiat!polecam tym kt鏎zy lubia rozwijajace sie maksymalnie napi璚ie!
Avatar u篡tkownika - Vanillivi
Vanillivi
Przeczytane:2010-12-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Calkiem ciekawa ksiazka
Avatar u篡tkownika - helga460
helga460
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,
Z banknotem $ b璠zie o wiele 豉twiej czyta.
Avatar u篡tkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-05-07, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Druga cz瘰c kodu Da Vinci bardziej mnie urzek豉. R闚nie je瞠li chodzi o ekranizacj. Ciekawa, przemy郵ana ksi捫ka, maj帷a r闚nie charakter naukowy. Polecam!

Przeczytane:2010-02-03, Mam,
Fanie si czyta, mo積a si dowiedzie o r騜nych rzeczach, o kt鏎ych si nie mia這 poj璚ia, cz瘰to skomplikowanych w bardzo przyst瘼ny spos鏏:)
Avatar u篡tkownika - claracorelli
claracorelli
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Genialna ksi捫ka. Warta uwagi.
Avatar u篡tkownika - Wiolka
Wiolka
Ocena: 6, Czytam,
Zaskakuj帷a, pe軟a niesamowitych zwrot闚 akcji powie嗆. Przenosz帷a momentalnie czytelnika w 鈍iat anio堯w z Watykanu. Wiele razy krytykowana i zachwalana. Bez takich ksi捫ek jak ta nasz 鈍iat na pewno by si skurczy.
Avatar u篡tkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2022-08-08, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2022,

Mi這 mi by這 powr鏂i do lektury ,,Anio堯w i demon闚,, Dana Browna i tak jak za pierwszym razem ksi捫ka wch這n窸a mnie bez reszty i bardzo ch皻nie uda豉m si w podr騜 z prof. Robertem Langdonem. Tym razem podr騜 pe軟a zagadek i niebezpiecze雟twa rozpoczyna si w Genewie, gdzie zostaje zamordowany znany fizyk i gdzie pojawiaj si symbole iluminat闚. Potem z prof. powedrujemy do Watykanu. Autor tak pi瘯nie opisa豉m to miasto, 瞠 ma si wra瞠nie jakby鄉y tam byli i mimo niebezpiecze雟twa czaj帷ego si z uliczek b璠ziemy pr鏏owa ratowa 鈍iat. Czy uda nam si to z pomoc Roberta, czy przegramy t walk , dowiemy gdy wczyta si. Warto, bo czyta si wy鄉ienicie, a przy okazji dowiadujemy si r騜nych ciekawostek i nie wa積e czy prawdziwe czy nie, ale wci庵aj i nie pozwalaj na porzucenie ksi捫ki. Polecam.

Avatar u篡tkownika - Monika2000
Monika2000
Przeczytane:2021-02-15, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 26 ksi捫ek 2021,

Ksi捫ka niezwykle mi si podoba豉, trzyma czytelnika w napi璚iu, a zako鎍zenie jest zupe軟ie niespodziewane. Bardzo fajnym elementem jest architektura i ca造 kontekst historyczny.

Avatar u篡tkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-11-04, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2020,

Bardzo dobry kawa貫k literatury - ksi捫ka jest tak naszpikowana akcj, 瞠 ma si wra瞠nie jakby przedstawione wydarzenia nie trwa造 kilku godzin a kilka dni. Pod koniec delikatnie wia這 zbyt du膨 fikcj, ale jako ca這嗆 trzyma w napi璚iu, wydarzenia s logiczne, czytelnik wczuwa si w sytuacj bohaterów. Dla mnie bomba!

Avatar u篡tkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2020-06-20, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2020,

Mieszanka historii z kryminalno- sensacyjn intryg. Wybuchowo! Polecam!

Pierwsza cz窷 serii z Robertem Langtonem, historykiem Harwardu, specjalist ikonografii. Tak jak kolejne cz窷ci serii powie嗆 oparta jest na jednej z popularnych teorii spiskowych, tym razem dotycz帷ych zakonu illuminatów. Mimo, 瞠 nie jestem mi這郾ikiem teorii spiskowych, powie嗆 czyta這 mi si doskonale. Szybka akcja, ci庵貫 zwroty akcji, zaskakuj帷e zako鎍zenie, sprawia, 瞠 ksi捫k czyta si szybko i nie mo積a si oderwa od lektury. Warto嗆 lektury podnosz liczne odniesienia do 鈍iata nauki i sztuki.

Inne ksi捫ki autora
Inferno
Dan Brown0
Ok豉dka ksi您ki - Inferno

Nowa powie嗆 autora "Kodu Leonarda da Vinci", "Inferno" to kolejna ksi捫ka Dana Browna, opowiadaj帷a o harvardzkim specjali軼ie o symboliki, Robercie Langdonie...

Pocz徠ek
Dan Brown0
Ok豉dka ksi您ki - Pocz徠ek

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Spotkamy si we 郾ie