"Kasztanowy ludzik" - kolejny skandynawski kryminał wkrótce na Netfliksie!

Data: 2019-09-12 09:02:54 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem na Netfliksie zobaczyć będzie można kolejną ekranizację książki. Tym razem będzie to ekranizacja powieści Kasztanowy ludzik autorstwa pochodzącego ze Skandynawii Sørena Sveistrupa.

Już niebawem Netflix podejmie się ekranizacji kolejnej książki spod pióra europejskiego pisarza. Tym razem chodzi o Kasztanowego ludzika, którego stworzył Søren Sveistrup – pochodzący z Danii popularny scenarzysta i pisarz, który odpowiedzialny był także m.in. za scenariusz serialu Forbrydelsen (na jego podstawie Amerykanie stworzyli reboot pt. The Killing).

The Chestnut Man (Kasztanowy ludzik) - opis

Kasztanowy ludzik to kryminał przedstawiający losy młodej pani detektyw, Naii Thulin, która wezwana zostaje na obrzeża Kopenhagi, gdzie znalezione zostaje ciało nieznanej dziewczyny. Nowa w służbach detektyw musi współpracować ze starym wyjadaczem, Markiem Hessem, który po zakończeniu ze służby w Europolu, ponownie rozpoczyna pracę w lokalnej policji.

Na jednym z duńskich placów zabaw odnaleziona zostaje ciało młodej kobiety. Potwornie potraktowana ofiara, z odciętą ręką, przyprawia o dreszcze, a jedyną poszlaką jest zawieszona nad ciałem laleczka – kasztanowy ludzik, będący znakiem rozpoznawczym mordercy.

Wkrótce policjanci zaczynają podążać tropem mordercy, który prowadzi ich do zaginionej dziewczyny, córki znanej polityczki. Problem w tym, że dziewczynkę uznano za martwą, a podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Niebawem zamordowana zostaje kolejna kobieta, a detektywi są pewni, że w Danii pojawił się nowy seryjny morderca. Kasztanowy ludzik zaczyna zaś przenikać do świadomości obywateli. A to krok do wpadnięcia w zbiorową, krajową panikę…

The Chestnut Man (Kasztanowy ludzik) – serial Netflix

Na razie niewiele wiadomo na temat serialu na podstawie książki Sørena Sveistrupa. Pewne jest, że za produkcję odpowiadać będzie studio filmowe SAM Production, które realizuje właśnie także inny skandynawski projekt Netfliksa – norweską produkcję Ragnarok.

Każdy odcinek z serialu Kasztanowy ludzik trwać ma 50 minut. Na ten moment nie znana jest obsada produkcji.

Kiedy premiera The Chestnut Man (Kasztanowego ludzika) ?

Prace nad serialem dopiero się rozpoczną, z tego powodu nieznana jest jeszcze nawet orientacyjna data premiery. Biorąc pod uwagę jednak tempo, z jakim Netflix realizuje kolejne produkcje, możemy przypuszczać, że serial będziemy mogli zobaczyć jesienią przyszłego roku.

The Chestnut Man jest kolejną oryginalną produkcją Netfliksa prosto z Danii. W ostatnim czasie amerykański gigant streamingowy stworzył tam także serial The Rain, będący swego rodzaju apokaliptyczną młodzieżówką. Na platformie Netflix możemy oglądać też m.in. serial Rita, którego ostatni sezon był współprodukowany przez Netflix.

The Chestnut Man (Kasztanowy ludzik) – książka w Polsce?

Książka Sveistrup pierwszy raz wydana została w Danii w ubiegłym roku i szybko okazała się bestsellerem. Prawa do przekładu sprzedano dla 28 języków z całego świata, a w październiku książka ukaże się także w Polsce.

W polskim przekładzie powieść nosi tytuł Kasztanowy ludzik i wydana zostanie przez Wydawnictwa W.A.B.

Książkę kupić można tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kasztanowy ludzik
Soren Sveistrup8
Okładka książki - Kasztanowy ludzik

Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno... Psychopata terroryzuje Kopenhagę - krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje