Klan Kennedych - co wydarzy się w 5 oraz 6 odcinku serialu emitowanego na TVP 1?

Data: 2022-06-12 10:36:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja miniserialowej opowieści nagrodzonej aż czterema nagrodami Emmy, serialu Klan Kennedych. W kolejnych odcinkach nasila się rasizm  oraz protesty na tle rasowym. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści Klan Kennedych - co wydarzy się w 5 oraz 6 odcinku serialu emitowanego na TVP 1? [jpg] 

Klan Kennedych to serial produkcji kanadyjskiej, historyczno-polityczny, mający na swoim koncie wiele nagród. W kolejnych jego odcinkach śledzimy wydarzenia z roku 161, kiedy to dochodzi do poważnych zamieszek na tle rasowym. Co wydarzy się w dwóch pierwszych odcinkach serialu?

Klan Kennedych – opis 5 odcinka serialu

W piątym odcinku serialu Klan Kennedych w roku 1961, śledzimy wydarzenie związane z problemem rasizmu, z czym musi borykać się także prezydent. Wyzwaniem staje się chęć studiowanie na uniwersytecie dla białych, czarnoskórego Jamesa Mereditha. W kraju dochodzi do głosu  Ku Klux Klan, pojawi się coraz więcej protestów i ataków na czarnoskórych. Jack musi interweniować, wysyłać przeciwko organizacji policję. Rok później w mieście wybuchają poważne zamieszki na tym tle, znane jako "Ole Miss riot".

Czytaj także: Klan Kennedych - historyczny serial o słynnej rodzinie debiutuje na TVP 1

Tymczasem Jackie nie radząca sobie z własnym życiem uzależnia się od amfetaminy. Joe załamuje się i ulega zawałowi serca i traci zdolność mówienia. Zajmująca się nim żona wspomnieniami wraca co lat 40-tych, kiedy to ich córka, na żądanie męża, bez jej wiedzy, została poddana lobotomii. Wkrótce później nikogo już nie poznawała. 

Klan Kennedych – gdzie i kiedy można obejrzeć 5 odcinek serialu?

5 odcinek serialu Klan Kennedych zostanie wyemitowany w niedzielę, 12 czerwca  2022 roku, o godzinie 20:15 na kanale TVP 1. 

Czytaj także: Klan Kennedych - co wydarzy się w 4 oraz 5 odcinku serialu emitowanego na TVP 1?

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Klan Kennedych – opis 6 odcinka serialu

W szóstym odcinku serialu Klan Kennedych śledzimy kolejne historyczne fakty. Tym razem dotyczą one kryzysu kubańskiego. Bracia Kennedy muszą zrobić wszystko by zadbać o bezpieczeństwo nie tylko najbliższych, ale i milionów ludzi. Nad światem wisi widmo wojny nuklearnej, spotęgowanej odnalezieniem na Kubie radzieckich pocisków dalekiego zasięgu. 

Czytaj także: Uroczysty Wodecki - koncert poświęcony twórczości legendy muzyki rozrywkowej

Kennedy'emu udaje się jednak dojść do porozumienia z radzieckim przywódcą. Konflikt wydaje się być zażegnany. Likwidowane są radzieckie bazy wojskowe. Tymczasem Jackie odkrywa kolejny romans męża, tym razem z Mary Mayer. 

Klan Kennedych – gdzie i kiedy obejrzeć 5 odcinek serialu?

6 odcinek serialu Klan Kennedych zostanie wyemitowany w poniedziałek, 13 czerwca  2022 roku, o godzinie 21:05 na kanale TVP 1. 

Czytaj także:  Wspaniałe stulecie – Hürrem w niebezpieczeństwie? Co wydarzy się w 37 i 38 odcinku serialu

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Klan Kennedych – książki

Klan Kennedych to serial opowiadający historię jednej z najbardziej znanych rodzin w Ameryce. Serial choć bazuje na prawdziwej historii, nie bazuje na książce. Istnieją jednak książki opowiadające o owej rodzinie. Są to Klątwa Kennedych, autorstwa Edwarda Kleina i Kobiety Kennedych, Laurence'a Leamera. W zamian polecamy inną książkę, której tytuł brzmi Klan Matejków, której autorem jest Marek Sołtysiak. 

Książkę Klan Matejków (Wydawnictwo Arkady) można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale historyczne, Klan Kennedych, telewizja, dramaty,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje