Kod dostępu – Największy napad na środki na koncie DEA!

Data: 2023-12-19 15:44:10 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Kod dostępu to produkcja z 2001 roku. To świetny film sensacyjny z elementami hackowania oraz wpływania na cyfrową rzeczywistość. Wówczas jednak zjawiska ukazane w nim wydawały się fikcją.

Kadr z filmu Kod dostępu

Kod dostępu to amerykański film z gwiazdorską obsadą, która wykonała świetną pracę, aby ukazać, jak mogą wyglądać cyberprzestępstwa przyszłości.

Kod dostępu – opis

O czym jest film Kod dostępu? Szpieg Gabriel Shear postawił sobie bardzo ambitny cel w postaci przejęcia niemalże 10 miliardów dolarów z nielegalnych funduszy Rządowej Agencji do Walki z Narkotykami. Śródki mają być przeznaczone na tajną jednostkę antyterrorystyczną.

Celem jest zdobycie dostępu do konta agencji, które naturalnie jest zabezpieczone zaawansowanymi systemami ochrony. Na miejsce musi się udać asystentka Sheara, Ginger, próbująca uzyskać wsparcie utalentowanego hakera Stanleya Jobsona.

Czytaj także: Bez litości 2 - Robert McCall powraca

Jobson zasłynął skutecznym atakiem oraz wejściem do systemu informacyjnego wykorzystywanego przez FBI. Został złapany, lecz wyszedł z więzienia, choć wciąż cierpi ze względu na zakaz możliwości pracy w zawodzie informatyka.

Ginger okazuje się godna zaufania, skutecznie przekonuje hakera, że grupa będzie w stanie odzyskać jego utraconą w wyniku rozwodu córkę....

Kod dostępu – obsada

Kto wystąpił w filmie Kod dostępu? Wówczas największą gwiazdą filmu był John Travolta, który znany był już doskonale z filmów Carrie, I kto to mówi, Pulp Fiction czy też Jak jej nie kochać.

Czytaj także: Szeregowiec Ryan - klasyczny film wojenny

Oprócz niego w filmie zagrali także Rudolf Martin, Hugh Jackman, Halle Berry i Don Cheadle.

Kod dostępu – gdzie obejrzeć?

Kod dostępu to popularna produkcja sensacyjna z udziałem Johna Travolty. Film zobaczyć będzie można we wtorek, 19 grudnia 2023 o godzinie 20:00 w TVN 7. Powtórka w Wigilię, 24 grudnia o godzinie 23:50 na antenie tej samej stacji.

Czytaj także: Dziedzictwo 184 - streszczenie, co się wydarzy

Kod dostępu nie jest nowym filmem, wielokrotnie mogliśmy obejrzeć go w telewizji. Wcześniej wyemitowano go w poniedziałek, 28 sierpnia 2020 br. o godz. 21:35 na antenie TVN. Oprócz tego produkcja wyemitowana została również w piątek, 1 września o godz. 1:00.  Film ten zobaczyć można także w serwisach VOD.

Kod dostępu – książka

Film Kod dostępu powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza że nie istnieje książka, która bezpośrednio nawiązywałaby do wydarzeń zaprezentowanych w filmie. 

Zamiast tego możemy zaproponować wam książkę Haker. Prawdziwa historia szefa cybermafii, koncentrującą się na ukazaniu, jak funkcjonują współcześni hakerzy.

Tagi: filmy w tv, thrillery, filmy sensacyjne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje