Quantcast

Komisarz Montalbano - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku włoskiego serialu kryminalnego od TVP HD?

Data: 2023-02-04 16:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

TVP HD rusza dziś z nowym serialem. Tym razem jest to niezwykle popularna produkcja łącząca opowieść dramatyczną z kryminalną, która stała się bardzo popularna, i doczekała się aż piętnastu sezonów. Sprawdzamy, co wydarzy się w dwóch kolejnych odcinkach. 

Obrazek w treści 

Komisarz Montalbano to włoski serial kryminalny, którego bohaterem jest tytułowy policjant. W pierwszym odcinku komisarz zajmuje się sprawą zwłok znalezionych windzie. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach włoskiego serialu? 

Komisarz Montalbano: Złodziej kanapek – opis 1 odcinka serialu

W pierwszym odcinku, o tytule Komisarz Montalbano: Złodziej kanapek  przenosimy się do nadmorskiego miasteczka na Sycylii, gdzie mieszka i pracuje komisarz Montalbano. Tam też pewnego dnia, w jednej kamienic mieszkańcy, w windzie mieszkańcy znajdują zwłoki. 

Czytaj także: Komisarz Montalbano - popularny włoski serial kryminalny od dziś na TVP HD

Denatem jest jeden z mieszkańców owej kamienicy, pan Lapecor. Nie zmarł z przyczyn naturalnych, bowiem został ugodzony nożem. Oskarżenia, że strony jego żony padają na  młodą Tunezyjkę Karimę. Podobno była jego kochanką. 

Komisarz Montalbano: Złodziej kanapek – gdzie i kiedy można obejrzeć 1 odcinek serialu?

1 odcinek Komisarz Montalbano: Złodziej kanapek zostanie wyemitowany w sobotę, 4 lutego 2023 roku, o godzinie 20:00, na kanale TVP HD. Powtórka odcinka z poniedziałek, 6 lutego, o godzinie 0:45, na tym samym kanale. 

Czytaj także: Komisarz Montalbano, informacje o serialu - opis

Komisarz Montalbano: Głos skrzypiec – opis 2 odcinka serialu

W drugim odcinku serialu Komisarz Montalbano: Głos skrzypiec tym razem policja musi zająć się sprawą morderstwa młodej kobiety, której ciało zostało znalezione w pewnej willi na przedmieściu. Michela Licalzi, bo tak nazywała się denatka niedawno przyjechała z Bolonii. Komisarz, który ma konflikt w wydziale śledczym, zostaje odsunięty od sprawy. 

Czytaj także: W sieci zadebiutował pierwszy odcinek „Diabła Łańcuckiego”. Co dalej z ekranizacją powieści Jacka Komudy?

Ma jednak swojego podejrzanego. Uważa, że jest nim młody chłopak Maurizio, który kochał kobietę. Podczas aresztowania chłopak zostaje zastrzelony. Prowadzący śledztwo zostaje odsunięty, a sprawę przejmuje komisarz Montalbano. Dowiaduje się, że przyczyną zabicie kobiety mogły być długi hazardowe i bardzo cenne skrzypce. 

Komisarz Montalbano: Głos skrzypiec – gdzie i kiedy obejrzeć 2 odcinek serialu?

2 odcinek Komisarz Montalbano: Głos skrzypiec zostanie wyemitowany w sobotę, 11 lutego 2023 roku, o godzinie 20:00, na TVP HD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 13 lutego, o godzinie 0:50, na TVP HD. 

Czytaj także: Akacjowa 38 - Co zdarzy się w 20 i 21 odcinku nowego, hiszpańskiego serialu, emitowanego na antenie TVP 2?

Komisarz Montalbano – książki

Serial Komisarz Montalbano to produkcja oparta na bestsellerowych powieściach detektywistycznych Andrei Camilleriego. Znany jest z powieści Pomarańczki komisarza Montalbano, ale także Obietnica komisarza Montalbano. Właśnie tę książkę serdecznie Wam polecamy. 

Książkę "Obietnica komisarza Montalbano" wydawnictwa Noir sur Blanc kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

  Tagi: seriale kryminalne, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje