Chcesz wydać książkę? Czwarta Strona ogłasza konkurs kryminalny

Autor: mojebestsellery
News - Chcesz wydać książkę? Czwarta Strona ogłasza konkurs kryminalny

Jeśli od zawsze marzyliście o napisaniu i wydaniu własnej książki, to być może nie musicie czekać na szczęśliwą spadającą gwiazdkę. Czwarta Strona, należąca do Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, organizuje bowiem konkurs na… oryginalny kryminał!

Każdy, kto do tej pory pisał do szuflady albo miał zamiar stworzyć powieść kryminalną, ma szansę stać się kolejnym nowym autorem polskiego kryminału. Czwarta Strona organizuje właśnie konkurs na ciekawą powieść kryminalną. Nagrodą w konkursie jest gwarantowane 5 tysięcy złotych, wydanie powieści przez Poznańskie i zysk ze sprzedaży książki (odpowiednio: 13% od ceny zbytu dla papieru i 12% dla audiobooka oraz ebooka). Kusząca propozycja?

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Należy napisać współczesny kryminał lub thriller liczący przynajmniej 8 arkuszy wydawniczych (czyli 320 tys. znaków ze spacjami) i przesłać go do organizatora konkursu. Pełen regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Pytanie, co zrobić, żeby móc wygrać w konkursie? Czy istnieje idealny przepis na kryminał? Na to pytanie odpowiada nam juror w konkursie – Robert Małecki, autor serii o Marku Benerze i powieści Skaza:

Gdyby istniał taki przepis, wszyscy pisalibyśmy najlepsze kryminały na świecie (śmiech)! [...] Moim zdaniem nic nie jest tak ważne jak dobrze napisany bohater, który musi unieść całą historię. Oczywiście, tym co kluczowe dla każdego kryminału, to intryga i zagadka, ale byłoby świetnie, gdyby pod tą warstwą kryło się coś jeszcze. Niech taka powieść jest jak dobrze przygotowany tort, w którym wszystkie elementy współgrają i tworzą cudny smak.

Jako wskazówkę, Robert Małecki zdradza nam, co najważniejsze będzie dla niego podczas oceniania prac:

Będę zwracał uwagę na bohatera, zamysł fabularny i język, a także na to, jak te elementy współgrają ze sobą – mówi nam pisarz. – I jestem przekonany, że wśród tych wszystkich propozycji trafi nam się prawdziwa perełka!


Na prace konkursowe Czwarta Strona czeka do 21 czerwca 2019 roku.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje