Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 1 i 2 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-02 11:14:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 1 oraz 2 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W pierwszym odcinku przenosimy się do roku 1399, zaraz po śmierci królowej Jadwigi. Co czeka na widzów w 1 odcinku serialu?

Obrazek w treści Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 1 i 2 odcinku serialu TVP 1? [jpg] Zdjęcie: TVP VOD

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 1 odcinka serialu

W 1 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie  przenosimy się do roku 1399, kiedy to Władysław Jagiełło dalej cierpi po śmierci swojej młodej żony, królowej Jadwigi. jest namawiany przez swoich królewskich doradców aby ponownie się ożenił, ale ten na razie nie ma ochoty tego robić. Jednocześnie trwa jego spór z podskarbim Hinczką. Powodem jest uniwersytet i pieniądze jakie mają być na niego przeznaczone. Jagiełło nie ma także poważania wśród polskich możnych. Uważają, że bycie królem zawdzięcza małżeństwu z Jadwigą. 

          Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Tymczasem czasy są coraz bardziej niespokojne. Ulryk von Jungingen zamierza zając Litwę, na co nieprzychylnym okiem patrzy jego brat Konrad, czyli wielki mistrz zakonu krzyżackiego. Jednak brat go nie słucha i rozkazuje spalenie wioski Dusiai, uznawanej na święte miejsce przez Litwinów. Król Jagiełło z tego powodu porzuca koronę i wraca na Litwę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 1 odcinek serialu?

Premierowa emisja 1 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 2 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 7 stycznia, o godzinie 14:55, na TVP 1. A także w sobotę, 14 stycznia 2023 roku, o godzinie 11:05, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 2 odcinka serialu

W 2 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Władysław Jagiełło i książę Witold starają się jakoś dogadać, ale problem okazuje się być brat króla Władysława, Świdrygiełło. Tymczasem w zakonie, w malborskich lochach pewien zakonnik, imieniem Johann zdradza Litwince Saule kim właściwie jest. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Niespokojnie jest na Wawelu, gdzie dochodzi do bijatyki. Trwają poszukiwania króla Władysława, którego na Litwie szukają Piotr Szafraniec, jego brat Jan oraz Andrzej Tęczyński. Wkrótce zostaje odnaleziony. Chcą by wrócić do Polski, ale pod pewnym warunkiem. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 2 - odcinek serialu?

Premiera 2 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję we wtorek, 3 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

2 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 7 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:20, na TVP 1 oraz w sobotę, 14 stycznia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Jerzego Besala, o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie"  wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale polskie, historyczne, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje