Korona królów. Jagiellonowie - 103 odc. Królowa Anna umiera. Streszczenie 103 i 104 odc.

Data: 2023-11-28 09:27:37 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 103 oraz 104 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Anna czuje się już bardzo źle. W kolejnym Królowa Anna umiera, a Jagiełło planuje opuścić Kraków. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 103 odcinka serialu

W 103 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Anna umiera. Jagiełło zamierza wyjechać z Krakowa. O opuszczeniu Wawelu, po śmierci królowej, zgodnie ze zwyczajem wspomina także dwórce i matronom ochmistrz Jakusz z Boturzyna. Elżbieta z Grajewa wraca do matki, a Sofia zamieszka z Femką. Królowa Jadwiga, która jest załamana zaczyna zbliżać się do Pietrka, z którym się zaprzyjaźnia. Król dowiaduje się od Femki, że robi tak, po cierpi po śmierci matki, szukając pocieszenia w przyjacielu. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 102 odc. Anna jest ciężko chora. Streszczenie 102 i 103 odc.

Tymczasem Anna Witoldowa chce by Jagiełło ożenił się z jej wnuczką, także Anną. Witold zgadza się z tym pomysłem. Śmierć królowej natomiast cieszy Krzyżaków, przebywających w Konstancji. Postanawiają wykorzystać żałobę, i zaatakować. Niespokojnie jest także na drogach do Krakowa, gdzie grasuje banda dowodzona przez Mścisława.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 103 odcinek serialu?

Premierowa emisja 103 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 29 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: „Lipowo” 6 odcinek: Szokujące odkrycie pod koniec odcinka! Streszczenie 6 i 7 odc. „Lipowa”

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 12:15, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 104 odcinka serialu

W 104 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie dalej jesteśmy w roku 1416, kiedy to podczas soboru w Konstancji Jan Falkenberg wygłasza antypolską mową. Jagiełło nie może spokojnie przezywać żałoby, gdyż panowie krakowscy naciskają na jego nowy ożenek. Jan Szafraniec chce, by to była Elżbieta Brabancka, zaś książę Witold zachęca do ślubu ze swoją wnuczką, Anną Moskiewską. 

Czytaj również: Kuchenne Rewolucje w Trzcielu – restauracja Incognito / Szynk u Tasi Terleckiej. Co się wydarzy?

Femka i Sofia wracają na Wawel. Chcę wspierać w trudnych chwilach królewnę Jadwigę. Greta, która wciąż jest w Krakowie zakłada kramik z ziołami, handlując blisko Garncarza Michała. Żacy: Maciek, Jasiek i Paweł proszą ją o ziele na miłość. Skuteczny jest korzeń mandragory. Greta nie chce im go dać, wysyłając do kata. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 104 odcinek serialu?

Premiera 104 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w poniedziałek, 4 grudnia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: „Lipowo” 7 i 8 odcinek: Wściekły Ziętar próbuje powstrzymać policję. Co wydarzy się dziś w telewizji? 

104 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Maria Paszyńska o tytule Niechciane dziedzictwo Jagiellonowie.

Książkę "Niechciane dziedzictwo Jagiellonowie" wydawnictwa Książnica w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Korona królów. Jagiellonowie, seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje