Korona królów. Jagiellonowie - 102 odc. Anna jest ciężko chora. Streszczenie 102 i 103 odc.

Data: 2023-11-27 09:36:42 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 102 oraz 103 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku po zakłuciu się kolcem ma pierwsze objawy tężca. W kolejnym Anna jest już bardzo poważnie chora, żegna się z córką. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Bohaterowie serialu "Korona królów. Jagiellonowie" od stacji TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 102 odcinka serialu

W 102 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w marcu 1416 roku Mikołaj Rej odczytuje w Konstancji list królowej, Królowa czuje się już bardzo źle, jest bardzo chora. Oskarżeni w nim Krzyżacy planują zemstę. Annę chce uleczyć Greta, ale medyk królewski się na to nie godzi. Przy jej łożu zbiera się konsylium, lecz nikt nie wie co jej dolega. Nie widzą jak pomóc królowej. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 101 odc. U królowej Anny pojawiają się pierwsze oznaki tężca po zakłuciu kolcami. Streszczenie 101 i 102 odc.

Greta przy pomocy Pietrka jakoś dostaje się do komnaty królowej Anny. Niestety jest już za późno na ratowanie. Chora królowa żegna się z córką, a Jagiełło pojawia się w ostatniej chwili. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 102 odcinek serialu?

Premierowa emisja 102 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 28 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: "Lipowo" – dziś finałowy odcinek. Co wydarzy się w 8 epizodzie serialu? 

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 29 listopada, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 11:45, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 103 odcinka serialu

W 103 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Anna umiera. Po jej śmierci Jagiełło chce wyjechać z Krakowa. O opuszczeniu Wawelu, po śmierci królowej, zgodnie ze zwyczajem wspomina dwórce i matronom ochmistrz Jakusz z Boturzyna. Elżbieta z Grajewa wraca do swojej matki, a Sofia postanawia zamieszkać z Femką. Królowa Jadwiga, która jest załamana zbliża się do Pietrka, z którym się zaprzyjaźnia. Król dowiaduje się od Femki, że robi tak, po cierpi po śmierci matki, i szuka pocieszenia w przyjacielu. 

Czytaj również: Obietnica - 1 i 2 odcinek streszczenie. Tajemnicze zaginięcie sprzed lat

Tymczasem Anna Witoldowa chce by Jagiełło ożenił się z jej wnuczką, Anną. Witold zgadza się z tym pomysłem. Śmierć królowej natomiast cieszy Krzyżaków, którzy przebywają w Konstancji. Postanawiają wykorzystać żałobę, i zaatakować. Niespokojnie jest także na drogach do Krakowa, gdzie grasuje banda dowodzona przez Mścisława. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 103 odcinek serialu?

Premiera 103 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w środę, 29 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

103 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 12:15, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje