Korona królów. Jagiellonowie - 101 odc. U królowej Anny pojawiają się pierwsze oznaki tężca po zakłuciu kolcami. Streszczenie 101 i 102 odc.

Data: 2023-11-22 08:46:23 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 101 oraz 102 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król Jagiełło będący w podróży jest świadkiem zaćmienia słońca. Tymczasem w 101 odcinku królowa jest chora. Po zakłuciu się kolcem ma pierwsze objawy tężca. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Bohaterowie serialu "Korona królów. Jagiellonowie" od TVP 1 fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 101 odcinka serialu

W 101 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w roku 1416, wiosną królowa Anna ratuje z kolców kruka i rani się kolcami w rękę. Niedługo potem zaczyna źle się czuć. Ma pierwsze obawy tężca. Anna chce się wyspowiadać i robi to u Jana Szafrańca, któremu również dyktuje list, który ma wysłać do Konstancji. Krzyżacki prokurator Piotr z Ornety zamierza przekupić Rekutisa. Zaś Żmudź przyjąć chrzest polski i Litwy. Przy okazji Żmudzini dają świadectwo zbrodni, jakie dokonuje zakon krzyżacki. Na soborze zakazane zostają najazdy na ich ziemię.  

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 100 odc. Władysław Jagiełło jest świadkiem zaćmienia słońca. Streszczenie 100 i 101 odc.

Król Władysław Jagiełło dalej przebywa w Lublinie. Czeka na wieści z soboru. Wkrótce dociera do niego list od Mikołaja Trąby. Okazuje się, że to jeszcze nie zwycięstwo. Pietrek, syn Femki chce tuszyć na wojnę, co bardzo ją martwi. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 101 odcinek serialu?

Premierowa emisja 101 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 28 listopada, o godzinie 11:25, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 102 odcinka serialu

W 102 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w marcu 1416 roku Mikołaj Rej odczytuje w Konstancji list królowej, która czuje się już bardzo źle. Oskarżeni w nim Krzyżacy planują zemstę. Anną chce leczyć Greta, ale medyk królewski się na to nie godzi. Przy jej łożu zbiera się konsylium lekarzy i uczonych, ale nikt nie wie co jej dolega. Nie widzą jak pomóc królowej. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Greta przy pomocy Pietrka jakoś dostaje się do komnaty królowej Anny. Niestety jest już za późno na ratowanie. Anna żegna się z córką, a Jagiełło pojawia się w ostatniej chwili. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 102 odcinek serialu?

Premiera 102 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję we wtorek, 28 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

102 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w środę, 29 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje