Korona królów. Jagiellonowie - 100 odc. Władysław Jagiełło jest świadkiem zaćmienia słońca. Streszczenie 100 i 101 odc.

Data: 2023-11-21 13:51:16 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 100 oraz 101 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Greta, posądzana o czary zostaje dzięki pewnemu podstępowi medyka Hiszpana uratowana. Tymczasem w 100 odcinku król Jagiełło jest świadkiem zaćmienia słońca. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Bohaterowie serialu "Korona królów. Jagiellonowie" od TVP 1 fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 100 odcinka serialu

W 100 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Władysław Jagiełło żegna się z żoną i udaje się na Litwę. W drodze jest świadkiem zaćmienia słońca. Za karę boska uznaje je Oleśnicki, zaś Zbigniew z Brzezia przypomina słowa przepowiedni. Trwa sobór w Konstancji. Jan Hus zostaje spalony na stosie. Falkenberg zleca Heinrichowi pewne zadanie. Ma wykraść traktat Włodkowica. Pozwoli to poznać kłamstwa Krzyżaków. Dokument następnie niszczy. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 99 odc. Posądzona o czary Greta zostaje uratowana. Streszczenie 99 i 100 odc.

Paweł Włodkowic musi zatem przypomnieć sobie co w nim jest, by go wygłosić. Femka nie może poradzić sobie z Pietrkiem. Zwraca się o pomoc do królowej Anny. Każe by ten pojawił się na Wawelu. Tymczasem Nieradka wie kto trzymał jej dziecko w ukryciu. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 100 odcinek serialu?

Premierowa emisja 100 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 22 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: Akacjowa 38 - 236 odc. German ma mocne dowody przeciwko Justowi. Streszczenie 236 i 237 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 11:45, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 101 odcinka serialu

W 101 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1416, kiedy to wiosną królowa Anna ratuje z kolców kruka. Rani się w rękę. Niedługo potem zaczyna źle się czuć. To pierwsze obawy tężca. Anna chce się wyspowiadać i Jana Szafrańca. Dyktuje mu list, który ma wysłać do Konstancji.  Krzyżacki prokurator Piotr z Ornety zamierza przekupić Rekutisa. Zaś Żmudź zamierza przyjąć chrzest polski i Litwy. Przy okazji Żmudzini dają świadectwo zbrodni, jakie dokonuje zakon krzyżacki. Na soborze zakazane zostają najazdy na ziemię Żmudzi. 

Czytaj również: Akacjowa 38 - 240 odc. Justo zawiera pakt z Germanem. Streszczenie 240 i 241 odc.

Król Władysław Jagiełło dalej przebywa w Lublinie. Czeka na wieści z soboru. Wkrótce dociera do niego list od Mikołaja Trąby. Okazuje się, że to jeszcze nie zwycięstwo. Pietrek, syn Femki chce tuszyć na wojnę, co bardzo ją martwi. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 101 odcinek serialu?

Premiera 101 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w poniedziałek, 27 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Ojciec Mateusz 389 odc. Tajemnicza śmierć kochanków. Streszczenie OSTATNIEGO odcinka w tym roku!

101 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka we wtorek, 28 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Korona królów. Jagiellonowie, seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje