Korona królów. Jagiellonowie - 99 odc. Posądzona o czary Greta zostaje uratowana. Streszczenie 99 i 100 odc.

Data: 2023-11-20 10:10:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 99 oraz 100 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku rozejmem zakończona zostaje wojna głodowa. Tymczasem w 99 odcinku Greta, oskarżana o czaru zostaje uratowana. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Bohaterowie serialu "Korona królów. Jagiellonowie" od TVP 1 fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 99 odcinka serialu

W 99 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Femka załamuje się po śmierci Zyndrama. Bdzigost mówi jej, że nie może się poddać, ma przecież syna. Przyjaciele chcą bardzo uratować Gretę. U króla za podejrzaną o czary kobietą wstawia się królowa Anna. Medyk Hiszpan wpada zaś na pomysł. Wsypuje do kielicha inkwizytora jakiś proszek. Po nim dominikanin zachowuje się dziwnie i staje się pośmiewiskiem. Greta zostaje uratowana. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 98 odc. Wojna głodowa między Koroną a zakonem zostaje zakończona. Streszczenie 98 i 99 odc.

Tymczasem król Władysław chce ją poznać. Zaprasza Gretę do siebie, chce wróżby. Dowiaduje się od niej, że będzie miał trzech synów. Podczas soboru watykańskiego w Konstancji Falkenberg namawia Zygmunta Luksemburskiego, by cofnął list żelazny Husowi. Czeskiego duchownego, którego wtrącono do lochu, postanawia bronić Zawisza Czarny.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 99 odcinek serialu?

Premierowa emisja 99 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we poniedziałek, 20 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: "Wasabi: Hubert zawodowiec" - Trudne i zabawne przygody paryskiego policjanta w Tokio!

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 21 listopada, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 11:15, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 100 odcinka serialu

W 100 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Władysław Jagiełło żegna się z żoną, po czym udaje się na Litwę. W drodze staje się świadkiem zaćmienia słońca. Za karę boska uznaje to Oleśnicki, zaś Zbigniew z Brzezia przypomina słowa przepowiedni. Trwa sobór w Konstancji, podczas którego Jan Hus zostaje spalony na stosie. Falkenberg zleca Heinrichowi pewne zadanie. Ma wykraść traktat Włodkowica. Pozwoli to poznać kłamstwa Krzyżaków. Dokument wpada w jego ręce, a on go niszczy. 

Czytaj również: Krucjata Bourne a – Nie taki był plan...

Paweł Włodkowic musi zatem przypomnieć sobie co w nim jest, i wygłosić go. Femka nie może poradzić sobie z Pietrkiem. Zwraca się o pomoc do królowej Anny. Każe by ten pojawił się na Wawelu. Tymczasem Nieradka już wie kto trzymał jej dziecko w ukryciu. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 100 odcinek serialu?

Premiera 100 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w środę, 22 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Rafa – Nadciąga rekin ludożerca!

100 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 27 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 11:45 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje