Korona królów. Jagiellonowie - 117 odc. Jagiełło zamierza spotkać się z księciem Witoldem. Streszczenie 117 i 118 odc.

Data: 2024-01-10 10:07:33 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 117 oraz 118 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Jagiełło dowiaduje się o ucieczce księcia Świdrygiełły z twierdzy w Krzemieńcu. Tymczasem w 117 odcinku Jagiełło zamierza spotkać się z księciem Witoldem. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 117 odcinka serialu

W 117 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie o powstaniu wybuchu powstania na Żmudzi donosi Piotr Szafraniec. Buntownicy chcą przewodnictwa księcia Świdrygiełło. Na Wawelu pojawia się Zawisza Czarny z listem od papieża i informację o przebywaniu księcia Świdrygiełły w Konstancji u Zygmunta Luksemburskiego. Ma podobno dogadać się z księciem litewskim, który ma oddać mu Ruś Halicką, w zamian za wsparcie wielkoksiążęcego tronu. Zygmunt go lekceważy. Król Jagiełło postanawia spotkać się z Witoldem, by ustalić wspólne działania. Ma to zapobiec przybyciu sędziów, papieskich legatów. W tym celu wysyła list do wielkiego mistrza. Proponuje spotkanie w Wielonie pod Wilnem. Chce zabrać także Elżbietę. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 116 odc. Jagiełło dowiaduje się o ucieczce księcia Świdrygiełły z twierdzy w Krzemieńcu. Streszczenie 116 i 117 odc.

Martinus przy wsparciu Grety i Michała sprzedaje swoje garnki. Kunegunda oskarża go oszustwo. Agata daje na przedmałżeńskie zapowiedzi. Sofia żegnając się z Jadwigą postanawia wrócić do majątku po mężu. Królewna tego nie chce. Femka ogłasza, że niby Konstancja i Sambor wzięli ślub. Ofka chce by porozmawiała z dwórką. Tymczasem Sambor wyznaje miłość Sofii. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 117 odcinek serialu?

Premierowa emisja 117 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 10 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 15 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 118 odcinka serialu

W 118 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do jesieni 1418 roku, kiedy to trwają negocjacje polsko-krzyżackie. W Wielonie pojawia się Wielki Mistrz Michał Kuchmeister. Król nie zgadza się, by w negocjacjach towarzyszył papież. Elżbieta czuje się coraz gorzej. Księżna Aleksandra prosi Władysława, by nie pokazywał jak trudny jest stan zdrowia jego żony. Witold zamierza poślubić Juliannę Holszańską. Ona jest jednak jego siostrzenicą, więc liczy się z papieską dyspensę. Król decyduje się, że ślub będzie im udzielony bez czekana na wieści od papieża, przez biskupa. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Kunegunda, Aydeniz i Nieradka próbują przekonać Agatę, by nie brała ślubu z Martinusem. W czasie ślubu do kościoła wpada Paweł i oświadcza, że zna powód, dla którego małżeństwo nie może być zawarte. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 118 odcinek serialu?

Premiera 118 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 16 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem  jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje