Korona królów. Jagiellonowie - 120 odc. Jagiełło z Zygmuntem Luksemburskim rozmawiają konflikcie Korony i zakonu. Streszczenie 120 i 121 odc.

Data: 2024-01-17 09:32:43 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 120 oraz 121 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku wiosną 1419 roku Jagiełło unika zastawionej na niego zasadzki zastawionej przez zakon krzyżacki. Tymczasem w 120 odcinku, w maju tego samego roku, Jagiełło z Zygmuntem Luksemburskim rozmawiają konflikcie Korony i zakonu. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 120 odcinka serialu

W 120 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w maju 1419 roku Jagiełło z Zygmuntem Luksemburskim w Koszycach rozmawiają o konflikcie Korony i zakonu. Zygmunt obiecuje wsparcie królowi w razie wojny. Do Koszyc przybywa Świdrygiełło. Samotna i chora Granowska słucha porad księżnej Aleksandry, dotyczących przeciwstawieniu się wrogom. Uważa, że powinna żądać od syna tytułu hrabiowskiego. Pomysł królowej podsłuchuje Ciołek. Jest tym oburzony. Mówi o tym Oleśnickiemu. Ten namawia go, by napisał satyrę na królową. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 119 odc. Wiosną 1419 roku Jagiełło unika zastawionej na niego zasadzki. Streszczenie 119 i 120 odc.

Robi to. Jego dzieło trafia do ludu, a później dowiaduje się o tym królowa. Tymczasem Johann opowiada o sobie. Mówi, że zamierzał ruszyć na pielgrzymkę do Jerozolimy, ale trafił do niewoli tureckiej. Konstancja zaczyna interesować się Mszczujem. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 120 odcinek serialu?

Premierowa emisja 120 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 16 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 22 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 121 odcinka serialu

W 121 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do lata 1419 roku, kiedy to Jan Szafraniec czyta królowi część paszkwilu na królową Elżbietę. Sprawą ma zająć się Świdrygiełło, która ma odszukać winnego i osadzić go w lochu. Ciołek, który wpada w przerażenie, zamierza odebrać od Oleśnickiego resztę stron. Na jednej z nich jest bowiem jego podpis. Elżbieta boi się, że o sprawie dowiedzą się jej dzieci. Księżna Aleksandra oświadcza jej, że tytuł hrabiowski dla jej syna może wszystko zmienić. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Król Jagiełło zleca przygotowania stosownych dokumentów. W Krakowie pojawia się syn Granowskiej. Słyszy satyrę na jego matkę, który wygłasza Wesołek. Zamierza go ukarać. Wkrótce dochodzi do bójki. Jan zostaje uratowany przez giermka Sambora, Pietrka, który szykuje się na wojnę. To nie podoba się Femce. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 121 odcinek serialu?

Premiera 121 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 23 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje