Korona królów. Jagiellonowie - 163 odc. Jagiełło szykuje się do spotkania z książętami mazowieckimi. Streszczenie 163 i 164 odc.

Data: 2024-05-07 08:51:33 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 163 oraz 164 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Zofia rodzi drugiego syna, Kazimierza. Tymczasem w 163 odcinku Jagiełło w czerwcu 1425 roku szykuje się do spotkania z książętami mazowieckimi. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 163 odcinka serialu

W 163 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w czerwcu 1426 Jagiełło szykuje się do konfrontacji z siostrzeńcami, z książętami mazowieckimi. Zamierzają oni oddać Mazowsze w lenno Zygmuntowi Luksemburskiemu. Jan Hińcza musi spłacić dług zmarłego brata, Henryka. Zofia, mimo sprzeciwu matki, postanawia mu pomóc. Daje Oldze swój naszyjnik do sprzedania. Królowa stara się także pomóc swojej siostrze, Marii. Nie chce ona poślubić mołdawskiego hospodara Eliasza. Rozmawia o tym z mężem. 

 Przeczytaj także: Od zera do milionera - 20 lat w Unii - film dokumentalny dziś w TVP 1

Pokojowiec królewny Jadwigi twierdzi, że Adam Świnka zachowuje się niestosownie wobec Jadwigi. Ten wkrótce opuszcza Wawel, jednocześnie rzucając groźby w stronę Strasza. Pierkowi powoli wraca pamięć. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 163 odcinek serialu?

Premierowa emisja 163 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 7 maja 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 165 odc. Książęta mazowieccy zamierzają złożyć hołd lenny Jagielle. Streszczenie 165 i 166 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 8 maja, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 11 maja, o godzinie 11:45, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 164 odcinka serialu

W 164 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Hińcza zamierza wykupić naszyjnik królowej, ale zostaje uprzedzony przez Strasza, który dowiaduje się o tym od Eliszki. Do Płocka zostaje wysłany Zbigniew Oleśnicki, który ma negocjować z książętami mazowieckimi. Gromek postanawia, że ukarze Niemirę, za to, że jej brat wyrzucił go z terminu szewskiego. W tym celu pozoruje, że umarł, by Niemira bała się, że będzie ją prześladował jego duch. 

Czytaj też: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Maria i jej matka, Aleksandra podróżują na Litwę. Zostają napadnięte. Drucka z tego powodu dostaje ataku serca, i wkrótce umiera. Sambor zostaje ranny. W jego ciele znajduje się zatruta strzała. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 164 odcinek serialu?

Premiera 164 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 8 maja, o godzinie 20:30.  Powtórka w poniedziałek, 13 maja, o godzinie 11:35, na TVP 1, i w sobotę, 18 maja, o godzinie 11:15, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje